درمان کلسترول خون و کلسترول خون بالا بهترین درمان

دسته‌بندی نشده


درمان کلسترول خون و کلسترول بالا خون

احتمالاً وقتی به متخصص قلب مراجعه می کنید با این مشکل روبرو می شوید و آزمایشات به شما می گوید که کلسترول خون شما بالا است ، بنابراین شما نیاز به درمان دارید و همچنین بسیار نگران هستید.

اما نگران نباشید ، زمانی نگران هستید که الزامات را رعایت نکنید و کلسترول بالا باقی بماند. اما اگر از رژیم غذایی پیروی کنید و شیوه زندگی خود را تغییر دهید ، قطعاً کلسترول شما کاهش می یابد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی کاهش می یابد.

در بیشتر موارد ، پزشک شما ممکن است دارویی برای درمان کلسترول تجویز نکند ، اما شما باید از رژیم غذایی پیروی کنید و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید تا سطح کلسترول بالا کنترل شود تا سلامت قلب شما حفظ شود. در این مقاله ، ما نکاتی را برای کمک به تعادل کلسترول ارائه می دهیم.

کلسترول خون

اما کلسترول چیست؟

کلسترول یک ماده چربی است که توسط کبد در بدن تولید می شود. از اعصاب محافظت می کند و به ساخت بافت سلولی و تولید گروه های خاصی کمک می کند.

مصرف بیش از حد کلسترول به بدن شما آسیب می رساند و سلامت شما را به خطر می اندازد. بدن با خوردن غذاهای خاصی مانند تخم مرغ ، گوشت و محصولات لبنی حاوی کلسترول چربی می گیرد.

اما در بدترین حالت ، ما کلسترول خودمان و کلسترول بد خود را داریم که در ادامه این مقاله به طور مفصل توضیح خواهیم داد:

کلسترول خوب و بد چیست؟

نوعی کلسترول به نام LDL وجود دارد که باعث ایجاد پلاک در رگ های بدن ما می شود و باعث بیماری های قلبی عروقی می شود. این نوع کلسترول “بد” نامیده می شود. با این حال ، برخلاف این کلسترول ، ما کلسترول خوب نیز داریم که آن را HDL می شناسیم. HDL به بدن ما کمک می کند کلسترول بد یا LDL را از خون پاک کند.

احتمالاً متوجه شده اید که باید کلسترول بد خود را کاهش داده و کلسترول خوب خود را افزایش دهید. اما چگونه می توانیم LDL را کاهش داده و HDL را افزایش دهیم؟ اگر در مورد آن فکر می کنید ، باید رژیم غذایی خوبی را شروع کرده و از آن پیروی کنید.

همانطور که می دانید ، بدن انسان برای عملکرد صحیح به مقدار کمی کلسترول نیاز دارد. با این حال ، ما می توانیم کلسترول LDL خود را با خوردن غذاهای خاص و رساندن چربی اشباع و کلسترول به بدن افزایش دهیم. به همین دلیل ، رژیم غذایی در تعادل کلسترول بد و خوب نقش اساسی دارد.

سطح کلسترول مناسب در خون

کلسترول خون من باید چقدر باشد؟

اگر کلسترول کل خون شما کمتر از 200 باشد ، عالی است و جای نگرانی نیست و می توان گفت بدن شما کلسترول خوب بیشتری دارد.

اگر کلسترول بد بدن شما کمتر از 130 باشد ، بسیار خوب است ، اما این با خطر بیماری قلبی در ارتباط است.

• اگر کلسترول خوب شما 60 یا بیشتر است ، باید بگویم نگران بیماری های قلبی نباشید زیرا خطر ابتلا به این بیماری در این دوره کاهش می یابد.

توجه به این نکته ضروری است که میزان تری گلیسیرید باید کمتر از 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد.

اما شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که چگونه می توان با اندازه گیری درست غذا اندازه آن را در برنامه غذایی خود اندازه گیری کرد و کلسترول را کاهش داد؟

برای کنترل میزان غذایی که می خورید کمک بگیرید

اکثر ما هنگام خوردن و آشامیدن رویکرد محتاطانه ای در پیش می گیریم.

آمریکایی ها دقیقاً یکسان رفتار می کنند ، آنها دو برابر بیشتر از آنچه باید غذا می خورند ، بنابراین وزن ما افزایش می یابد و در نهایت کلسترول بالایی دریافت می کنیم و مشکلات قلبی زیادی در انتظار ما است.

اما چگونه به اندازه سلامتی خود غذا بخوریم. ما یک روش بسیار ساده برای کنترل میزان غذا را به شما معرفی می کنیم.
به راحتی می توانید همه غذاها را با دست خود اندازه بگیرید. به عنوان مثال ، اگر در رژیم غذایی به شما گفته می شد که یک واحد گوشت قرمز یا ماهی به اندازه یک کف دست است ، یا اگر 30 گرم نان می خورید ، باز هم به اندازه یک کف دست است. یک واحد میوه تازه به اندازه یک مشت است.

علت افزایش کلسترول خون

چه چیزی باعث افزایش کلسترول خون می شود؟

همانطور که قبلاً گفته شد ، کبد کلسترول را در بدن تولید می کند و وظیفه آن محافظت از بافت ها و سلول ها است ، اما کلسترول از طریق خوردن برخی غذاها وارد بدن می شود.

به عنوان مثال ، خوردن غذاهای سرشار از چربی باعث افزایش میزان کلسترول در بدن ما می شود.
اگر شما یکی از افرادی هستید که اضافه وزن دارید ، به احتمال زیاد سطوح تری گلیسیرید در خون شما زیاد است ، که می توانید با انجام آزمایشات متوجه شوید.

انتظار نداشته باشید کلسترول خوب شما تغییر کند مگر اینکه فعالیت بدنی خود را افزایش دهید. زیرا سطح بالای تری گلیسیرید در خون و عدم فعالیت بدنی باعث کاهش میزان کلسترول خوب در بدن می شود.

کلسترول خون نیز می تواند ارثی باشد. این بدان معناست که اگر در بستگان شما (یکی از اعضای ردیف اول) مقدار زیادی چربی در خون وجود داشته باشد ، ممکن است میزان چربی خون شما نیز افزایش یابد.

علاوه بر این ، استفاده از دخانیات مانند سیگار و الکل در بدن کلسترول خوب را کاهش می دهد و شما از این اختلال رنج می برید.


این می تواند برای موارد زیر مفید باشد: علائم و عوارض چربی خون بالا

علائم کلسترول خون بالا

علائم و نشانه های کلسترول بالا چیست؟

خبر بد این است که کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد. به عنوان مثال ، ممکن است فردی دارای کلسترول خون بالا باشد اما اصلاً از آن مطلع نیست. اگر کلسترول خون شما بالا است ، بدن شما مقدار زیادی چربی در عروق جمع می کند که بسیار خطرناک است.

شریان ها سرخرگ هایی هستند که خون را از قلب به سایر قسمت های بدن ما منتقل می کنند. هنگامی که کلسترول در عروق ما تجمع می یابد ، به آن پلاک می گویند.

با گذشت زمان ، این پلاک ها در خون ما تجمع می یابند ، سفت می شوند ، عروق را تنگ می کنند و در نهایت آنها را می بندند. مانند سنگ های کوچک ، آنها در داخل شریان تجمع می یابند و وقتی تعداد آنها زیاد باشد ، شریان به طور کامل بسته می شود.

صفحاتی که با تجمع کلسترول در بدن جمع شده اند می توانند تجزیه شوند. وقتی پلاک ها تجزیه می شوند ، به لخته های خون تبدیل می شوند که جریان خون را مسدود می کنند.

گرفتگی یا بسته شدن عروق بسیار نگران کننده و خطرناک است زیرا ممکن است مسدود شود میزان حمله قلبی در فرد افزایش می یابد و همچنین این عروق مسدود می شوند ، ممکن است خون به درستی به مغز نرسد و سکته مغزی رخ دهد. احتمالاً شنیده اید که می گویند سکته یا حمله قلبی رخ داده است.

با این حال ، همانطور که گفته شد ، افزایش کلسترول نشانه ای نیست که فرد زودتر متوجه شود و درمان را آغاز کند و تنها در صورتی که متوجه شود به یکی از این بیماری ها مبتلا است.

بنابراین برای جلوگیری از این مشکلات ، بهتر است افراد ، بسته به سن ، هر شش ماه یا هر سال چک و بررسی کنند. علاوه بر این ، بهترین راه برای جلوگیری از این امر رعایت رژیم غذایی مناسب و همیشه انجام فعالیت بدنی و جلوگیری از تنبلی است.

کلسترول بالا چگونه تشخیص داده می شود؟

خوب ، ما در بالا گفتیم که کلسترول بالا نشانه ای نیست. آیا برای سکته مغزی یا حمله قلبی باید دستان خود را روی هم بگذاریم تا متوجه شویم کلسترول خون ما بالا است؟ خیر
تشخیص کلسترول بالا بدون آزمایش امکان پذیر نیست. با یک آزمایش خون ساده می توانید متوجه شوید که آیا کلسترول خون شما بالا است یا خیر. مردان بالای 35 سال و زنان بالای 45 سال هر شش ماه تا یک سال به آزمایش منظم کلسترول خون و آزمایش خون نیاز دارند.

——- این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: پرسش ها و پاسخ های مهم در مورد بازرسی های دوره ای

همچنین اگر بیش از 20 سال سن دارید و اعضای نزدیک خانواده شما بیماری قلبی دارند ، باید چربی را نیز بررسی کنید. حال ، اگر شما یک نوجوان و زیر 20 سال هستید اما داروهای خاصی مصرف می کنید یا فشار خون ارثی دارید ، باید تحت نظر باشید.

هنگامی که با پزشک خود تماس می گیرید و متوجه می شوید که مقدار زیادی چربی در خون شما وجود دارد ، حتماً از پزشک خود بپرسید که هر چند وقت یکبار باید چک کنید. برخی از مواردی که باعث افزایش کلسترول می شوند عبارتند از:

• سیگار کشیدن

• فشار خون بالا

پیری و پیری

• وراثت

• اضافه وزن

• عدم فعالیت بدنی

درمان و کنترل کلسترول خون بالا

کلسترول بالا چگونه درمان می شود؟

اما اگر کلسترول بالا دارید ، چگونه باید این اختلال را درمان کنید؟ برای حل این مشکل ، باید شیوه زندگی خود را تغییر دهید. اگر سیگار می کشید و الکل می نوشید ، باید سیگار را ترک کنید و یک برنامه ورزشی روزانه داشته باشید.

اگر اضافه وزن دارید ، باید با متخصص تغذیه مشورت کنید و وزن خود را کاهش دهید تا خطر بیماری قلبی کاهش یابد. این امر کلسترول خون شما را متعادل می کند. همچنین ، خوردن میوه و سبزیجات ، ماهی و غلات را فراموش نکنید.

برای آزمایش لیپید خون به کجا مراجعه کنیم؟

ممکن است فکر کنید که آزمایش خون و اطلاعات چربی خون را می توانید با مراجعه به آزمایشگاه به راحتی انجام دهید. اما این همه ماجرا نیست

هنگام اندازه گیری سطح چربی و کلسترول خون ، رژیم پیشگیرانه و گاهی درمان باید رعایت شود. بنابراین ، اگر این نوع چربی زیاد است ، باید با متخصص تغذیه و پزشک مناسب مشورت کنید.

مرکز اکسیر قلب و دیابت در حال حاضر پاسخگوی نیاز افرادی است که به دنبال راهی برای کاهش چربی خون با تمرکز بر بیماری های قلبی عروقی هستند. می توانید از این مرکز دیدن کنید و برنامه تغذیه بگیرید برای کاهش این نوع چربی در خون ، اقدامات خاصی را انجام دهید.

با پزشکان مجرب به صورت رایگان مشورت کرده و با مرکز اکسیر قلب و دیابت رزرو کنید الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه اول: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ. ۱۰

۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *