درمان آسم شدید با یک مولکول ضد جدیدپزشکان یک مولکول ضدی را شناسایی کرده‌اند که می‌توانند به درمان‌های کمک کنند

به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس ، سم یک بیماری بسیار شایع است و قابل درمان است، اما همیشه به روش‌های درمانی برای درمان نیاز دارید. اکنون پژوهشگران کالج “ترینیتی” دوبلین دریافتند که یک مولکول ضدی می تواند به درمان آسوده خاطر بپردازد.

آسم برگرفته شده از یک واژه یونانی به معنی “نفس نفس زدن” یک بیماری بیماریی رایج مزمن مجاری هوایی است که ویژگی های آن عبارتند از علائم و عودکننده، انسداد برگشت جریان هوا و اسپاسم برونش. نشانه‌های رایج آن نیز شامل خس خس، سرفه و تنگی نفس است که به سه‌گانه آسم معروف است.

برای این بیماری آسم از ترکیبی از عوامل ژنتیکی و عوامل محیطی ایجاد می‌شود. تشخیص آن معمولاً بر اساس الگوی علائم، پاسخ به درمان در طول زمان و «دَم‌سنجی» یا «اسپیرومتری» و

درمان علائم حاد آسم معمولاً با استفاده از داروهای استنشاقی کوتاه اثر صورت می‌گیرد. در موارد بسیار شدید ممکن است لازم باشد از کورتیکواستروئیدهای داخل وریدی ، “سولفات منیزیم” استفاد

با جلوگیری از تشخیص‌ها و محرک‌ها با استفاده از کورتیکواستروئیدهای استنشاق می‌توانم.

تصور آسم از دهه ۱۹۷۰ به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۱، بین ۲۳۵ تا ۳۰۰ میلیون نفر در سطح جهان به این بیماری مبتلا بودند.

علائم تنگی نفس در بیماران به آسم، ناشی از راه‌های هوایی است. سماساساً فعال شدن بیش از یک سیستم ایمنی در پاسخ به آلرژن‌هایی مانند گرد و غبار، دود، مصرف ا.

تحقیقات گذشته پرورشی به نام “JAK1” را شناسایی کرده است که نقشی کلیدی در ایجاد پاسخهای ایمنی با منبع دادن به سلولهای ایمنی به نام “ماکروفاژها” مبنی بر شناسایی اجسام خارجی دارد. به هیمان انزیه که انتوتاین مهم رای، حجی اوقات میتوند کمر این امر می تواند در مواردی از شرایط، مانند بیماری «کرون»، «آرتریت روماتوئید» و «آسم» ظاهر شود و بتواند آن را به عنوان درمان های بالقوه برای این موارد در حال ظهور باشد.

اکنون پژوهشگران کالج “ترینیتی” در مطالعه جدید خود یک توانمند جک را شناسایی کرده اند که توسط خود بو. این مولکول به عنوان “ایتاک” (itaconate) شناخته می شود، قبلا مشخص شده است که ترمز ماکروفاژهای بیش فعال را می کشد و به عنوان یک کلید خاموش برای عمل می کند.

اکنون مشخص شده است که این مولکول روی سازنده “JAK1” نیز اثر می گذارد و به نظر می رسد که این حالت های خاموش کردن در کنار هم به مقابله با کمک می کند.

پزشک یکق از “ایتاکونات” به نام “four-OI” را روی مدلهای موش مبتلا به آسم شدید که به درمانهای استروئیدی ضد درمان پاسخ نمیدادند، آزمایش کردند و مشخص شد که این مولکول باعث کاهش فعال شدن “JAK1” و کاهش آن می شود. شدت آسم در موشها می شود.

دکتر «مارا رانتش» نویسنده اصلی مطالعه گفت: «ما امیدواریم که این داروها جدید بر روی سایت‌های پزشکی امکان‌پذیر باشد» به عنوان یک درمان کاملا جدید برای درمان آسم شدید، در جایی که نیاز به درمان‌های جدید وجود دارد، پتانسیل داشته باشند.

علاوه بر متابولیسم سلولی متابولیسم سلولی، نیازی به متابولیسم سلولی نیست.

انتهای پیام