درصد ذرت ایران از ایران و روسیه تامین می‌شوداتاق مشترک مشترک بازرگانی و کشاورزی ایران و برزیل گفت: ۶۰ درصد از ذرت وارداتی به ایران از برزیل و.

سید فخرالدین عامریان امروز در نشستی با بیان اینکه ۳۴ اتاق مشترک داریم که یکطرف آن ایران و طرف دیگر خارجی هستند، گفت: اتاق مشترک ایران و برزیل پنج سال پیش در تهران تشکیل شد. سه ماه پیش هم نمایندگی اتاق مشترک ایران در برزیل و شهر سائوپائولو با حضور نمایندگانی از دو. هدف از تشکیل این اتاق رایزنی در مورد شناسایی و ورود میان دو کشور است.

وی ادامه داد ۵۰ سالانه میلیارد دلار: واردات کالاهای اساسی مانند ذرت، سویا، گوشت و روغن داریم که ۱۰ درصد آن یعنی بیش از ۵ میلیارد دلار از کشور برزیل وارد می شود.

اتاق ریس مشترک بازرگانی و ککاورزی ایران و برزیل اضافه کرد: میزان رشد ماه برزیل کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار است و تجارت تجاری مثبتی به نع برزیل داریم. در تلاش هستیم از طریق اتاق بازرگانی ایران در برزیل بتوانیم میزان تعرفه ها و عوارض گمرکی که مشمو را تجربه کنیم.

انعقاد تفاهم نامه برای ۴۰۰ هزارتن اوره گرانول به برزیل

وی مشخص کرد: پسته، خرما، کشمکش، زعفران، فرش دستباف، محصولات پتروشیمی، قیر و فولاد کالاهای. ندتفاهم نامه هم برای ۴۰۰ هزارتن اوره گرانول به برزیل و خرید نهاده های دامی از برزیل منعقد ش.

عامریان در پاسخ به این سوال که چناچه مناقشات بین روسیه و برخی از ادامه دارها آیا برزیل می تواند بخشی از غلات مورد نیاز را که تا پیش از این کشور توسط این کشور تامین می کند، تامین کند، گفت: ۶۰ درصد از ذرت است. وارداتی به کشور برزیل و ۴۰ درصد آن از مردم و روسیه است. میلیون تن ذرت دامی از برزیل، کشور و روسیه وارد می شود. باتوجه به این که برزیل دومین تولید کننده ذرت در دنیا باشد هیچ مشکلی در تامین ۹ میلیون تن ذرت مورد نیاز نیست ما نیز بنا داریم همه محصولات مورد نیاز را از یک کشور بخریم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ایران در برزیل کشت فراسرزمینی می دهد یا خیر، گفت: حدود ۸ سال است که در این کشور فراسرزمینی و کشتارگاه های فراسرزمینی است که اقدام به تولید گوشت گوساله منجمد، سویا و ذرت می کنند.

اتاق مشترک مشترک بازرگانی و کشاورزی ایران و برزیل گفت: برزیل زمین های کشاورزی بزرگی دارد. اتاق بازرگانی مشترک در جستجو است که زمین های با متراژ ۱۰۰ هزارهکتار خریداری می کنند سپس آن را تقسیم بندی می کنند و در اختیار کشاورزان ایرانی که می توانند سرزمینی را بسازند، قرار دهند.

در برزیل ۶۰ هزارهکتار سطح زیرکشت داریم

این مقام مسئول در اتاق بازرگانی ایران و برزیل تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور ما بیشتر به ذرتی نیاز دارد، سویا، جو و گندم وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی کشت فراسرزمینی معتقد است که بایستی در درجه اول این محصولات حمایت شود. قرار گرفتن. در حال حاضر نیز در برزیل ۶۰ هزار سطح زیر کشت داریم که محصولات آن بیشتر از ذرت و سویا است.

به گفته وی در سال بیش از ۱۰۰ هزار تن گوشت منجمد گوساله از برزیل وارد می شود که این گوشت با حضور ناظرین شرعی و به صورت حلال تولید می شود و با کیفیت هستند. در یکی از دو سال اخیر که خرید مردم در گوشت پایین تولید گوشت از برزیل توسط بخش ویژه کمتر است و شرکت خرید مدیریت امور دام خودش اقدام به خرید گوشت و عرضه آن با قیمت تنظیم بازار می کند.

وی افزود: تا سال ۹۷ میزان واردات گوشت به کشور ۱۵ هزار تن بود ولی این رقم سال گذشته به کمتر از ۴۰ هزار رسید.

عامریان در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان اینکه چقدر بیشتر درآمد را از مالیات دارد، گفت: تعرفه و عوارض گمرکی کالاها در این کشور بیش از ۱۰۰ درصد است و در برخی از لوکس های کالای فرش به بیش از ۱۵۰ درصد هم می رسد. همین باعث می شود که قیمت فرش ایرانی دستباف به عنوان یک کالای لوکس با احتساب عوارض گمرکی بالا رود.

وی با اشاره به اینکه کشورهای واردکننده کشمش، پست، زعفران و خرما است، گفت: اگر ضرر گمرکی این محصولات کاهش یابد، در سال تا یک میلیارد دلار به این کشور رسیده است. همچنین برزیل خریدار قیر است و کشور ما نیز تولید کننده آن است. اگر مشکلات مرتفع شود در این بخش هم افزایش می یابد.

اتاق‌های مشترک مشترک بازرگانی و کشاورزی ایران و برزیل از راه‌اندازی ایرانیان در برزیل خبر داد و گفت: به دنبال این فروشگاه هستیم که در شهر سائوپائولوی برزیل فروشگاه و مکانی ثابت برای عرضه محصولات تولیدکنندگان می‌توانند بدون واسطه محصولاتشان را عرضه کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به سیب زمینی به برزیل اشاره کرد و گفت: امسال با مازاد تولید سش وزارت جهاد کشاورزی نیز قصد دارد. از تجار برزیلی درخواست سیب ایران را داشتند ولی تفاهم نامه ای که باید بین دو کشور در میوه باشد. امیدواریم بتوانیم با انعقاد تفاهم نامه ها و رفع مشکلات سیب و انار ایرانی نیز به برزیل صادر کنیم.

عامریان در ادامه گفت: تجار ما با کشور برزیل و قوانین تجاری آشنا. الاهای پرطرفدار در این کشور را نمی شناسند. ما در اتاق بازرگانی در سائوپائولو شرایطی فراهم کرده ایم که امکان خرید وجود دارد.

وی در پایان همچنین از آغاز تهاتر میان دو کشور ایران و برزیل خبرداد و گفت که قصد داریم با ارسال او

انتهای پیام