درصد خوزستانی ها هنوز برای واکسیناسیون اقدام کرده اندایسنا/ خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ۱۵ درصد از افراد مشمول واکسیناسیون در آن

دکتر سید محمد علی با اشاره به ادامه روند کاهش بیماری و فوتی‌های ناشی از هزاروی بیان کرد: در ساعت ۴ و ۹۲۸ نفر به مراکز منتخب بهداشتی، کلینیک‌های تنفسی و بیمارستان‌های استان خوزستان مراجعه می‌کنند که تعداد مراجعه کننده به این مراکز نسبت به روز گذشته است. شته ۵۷۹ کاهش داشته است. از بررسی های بالینی و تشخیصی، ۴۳۷ بیمار شناسایی شده اند که میزان موارد شناسایی نیز نسبت به شه.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در این مدت ۴۹ بیمار در بیمارستان های خوزستان بستری شدند که تعداد بیماران بستری جدید در بیمارستان ها نسبت به روز قبل یک نفر کمتر شده است. در ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر از هم استانی‌ها نیز جان باختند که نسبت به روز قبل هشت فوتی کمتر داشته‌ایم.

وی گفت: مجموع بیماران بهبودیافته در این روز یک هزار و ۳۸۷ نفر بوده اند که نسبت به روز گذشته ۵۴۳ نفر بیشتر د. تعداد کل بهبودیافتگان در خوزستان نیز ۵۶۹ هزار و ۷۵۵ نفر است، یعنی میزان بهبودی در استان ۹۶ درصد است.

علوی با اشاره به تزریق ۷ میلیون و ۴۱ هزار دوز واکسن در خوزستان، گفت: پوشش نوبت اول واکسیناسیون در افراد بالای ۱۲ ۸۵ سال درصد و نوبت دوم ۷۳ درصد و نوبت سوم در افراد بالای ۱۸ ۳۰ سال درصد است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: ۱۵ درصد افراد هنوز برای واکسیناسیون اقدام می‌کنند درصد نیز در تزریق نوبت دوم و ۵۸ درصد در تزریق نوبت سوم دارند.

انتهای پیام