درآمد ۵۳۲ میلیون دلاری از گمرکات آستارا / درآمد ۱۹۰۰ میلیاردی این گمرکایسنا / گیلان مدیرکل گمرک آستارا، گفت: از سالجاری ابتدایی یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۵۳۲ میلیون دلار از گمرکات سه گانه آستارا به خارج از کشور صادر شده است.

سعید نادری، در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در یازده ماه گذشته، یک میلیون و ۶۱۱ هزار و ۹۰۰ تن کالا به ارزش ۵۳۲ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۵۰۰ دلار کالا از گمرکات سه گانه آستارا به خارج از کشور صادر شده است. .

وی با بیان اینکه این کالاها شامل محصولات کشاورزی، پتروشیمی، معدنی، مواد پلاستیکی، کاشی و سرامیک، سنگ های معدنی، لبنیات و انواع آبزیان است، ادامه داد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از وزن وزنی ۹۳ و درصد است. از مقدار ۱۰ درصد رشد دارد.

نادری به میزان واردات کالا از طریق مرزهای زمینی، دریایی و ریلی آستارا اشاره کرد و افزود: طی این مدت ۱۹۱ هزار و ۵۳۵ تن کالا به ارزش ۹۹ میلیون و ۶۰۷ هزار و ۱۵۴ دلار از طریق این مرزها به کشور وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه “ترانزیت” از دیگر رویه های فعال در گمرک آستارا می باشد، نشان کرد ۲۰۶ هزار و ۳۳۷ تن کالا به ارزش ۹۳۷ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۱۲۲ دلار ترانزیت خارجی گمرک مقصد آستارا در این مدت بوده است.

وی اضافه کرد: این میزان ترنزیت نسبت به مدت مشابه سال قبل از وزنی ۱۲۸ درصد و از نظر ارزش ش د.

مدیرکل گمرک آستارا در ادامه میزان ترانزیت خارجی گمرک مبدأ آستارا را هزار و ۱۹۲ ۱۰۶ تن برشمرد و گفت: این میزان کالا، میلیون و ۱۸۵ ۲۰۶ ۴۱۴ هزار و دلار ارزش دارد.

وی در پایان اعلام کرد: درآمد عمومی گمرک آستارا در این مدت ۱۹۰۰ میلیارد ریال بوده که وصول شده است.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری