دانشمندی که عطرسازی می کند


از تجربه بوی تمشک گرفته تا جوشکاری و حتی میخ، اینها بوهایی هستند که فضانوردان از تجربه حضور در فضا بازگو کرده اند. برخی آن را خوشایند و ناخوشایند توصیف می کنند.

به گزارش ایسنا. آیا تا به حال فکر کرده اید که فضانوردان در مورد بوی فضا چه می گویند؟ از نظر فنی، آنها نمی توانند به طور مستقیم فضا را بو کنند، زیرا بینی، حداقل بینی انسان، در فضا کار نمی کند، و حتی اگر فضانوردان بخواهند فضا را بو کنند، برای انجام این کار باید کلاه خود را بردارند. همه آن را دوست دارند می دانیم که پایان بدی خواهد داشت.

با این حال، شما می توانید جو را به طور غیر مستقیم بویید. توصیفات اولیه بوی جوش یا کباب تابستانی توسط فضانورد ناسا، دونالد پتیت و فضانورد اروپایی تیم پیک، نمونه هایی از آنچه فضانوردان پس از سفر فضایی تجربه کردند، هستند.

محققان اکنون می توانند پیش بینی هایی در مورد بوی چیزهای موجود در فضا با استفاده از مواد شیمیایی و مواد مختلف موجود در زمین و همچنین در جاهای دیگر کهکشان انجام دهند.

“مارینا بارسنیلا”، محقق دکترای اختر زیست شناسی در دانشگاه “وستمینستر” و عطرساز مشهور در مصاحبه ای، پروژه ای به نام “آروم اتم” را توضیح می دهد. پروژه ای که سعی در بازسازی عطر فضا دارد.

ستاره شناسی؛ سلول هایی که اجرام آسمانی و فضا را می سازند

همان اتم‌هایی که روی زمین می‌بینیم، ستاره‌ها، سیارات، دنباله‌دارها و سحابی‌ها را نیز تشکیل می‌دهند و به مطالعه نحوه تعامل اتم‌ها با یکدیگر در محیط‌های مختلف برای تولید ترکیبات مشترک و غیرعادی، اخترشیمی می‌گویند.

مارینا بارسنیلا که در رشته طالع بینی تحصیل کرده و نزدیک به ۳۰ سال است که در صنعت عطر کار می کند، گفت: با مطالعه طالع بینی، عطرسازی، همیشه تعجب می کنم که فضا چه بویی دارد.

سفر او برای خلق عطرهای فضایی با همین اشتیاق آغاز شد. او گفت: با مطالعه شیمی مریخ، نپتون یا سیارات دیگر، می خواهم بدانم آنها در آنجا چه بویی دارند.

دانشمندی که عطرسازی می کند

عطری بر اساس گزارش های فضانوردان

بارسنلا گفت: “من از سال ۲۰۱۷ این کار را انجام می دهم و واکنش مردم همیشه یکسان است و آنها می گویند این شگفت انگیز است.”

او اعتراف کرد که مستقیماً با فضانوردان صحبت نکرده است. با این حال، او گفت که برخی از عطرهای او بر اساس روایت های بسیاری از فضانوردان، از جمله عطرهای ماموریت های آپولو و ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) است که برای مثال از بوی ماه در لباس های خود صحبت می کردند.

تقریباً به همان اندازه فضانوردان گفته اند که بویی مانند سوختن گوشت یا سوزاندن لاستیک یا دود جوشکاری در فضا را حس می کنند و در واقع یکی از عطرهای من بر اساس روایت دونالد پتیت است که فضا بوی جوش می دهد.

عطری که بر اساس داستان پتیت ساخته شده، “فضا” نام دارد. گزارش پتیت زمانی منتشر شد که آنها وارد ایستگاه فضایی ایستگاه فضایی بین المللی شدند تا چندین پیاده روی فضایی انجام دهند. هر بار که پتیت وارد این قسمت می شد با بویی شبیه به جوشکاری مواجه می شد.

دانشمندی که عطرسازی می کند

مشتری خوشبو

بارسنیلا چهار عطر را ساخته و ارائه کرده است و می گوید که از نظر تجربی، این رایحه یکی از ساده ترین رایحه ها برای عموم است.

او توضیح می دهد: پروژه «آروم اتم» در مجموع ۲۴ رایحه دارد. من یک سفر کامل از زمین تا مرکز کهکشان راه شیری ایجاد کرده ام. سپس روی ماه، مریخ و تمام سیارات دیگر توقف خواهید داشت.

دانشمندی که عطرسازی می کند

وی افزود: به نظرم رایحه مورد علاقه من بوی بد مشتری است.

این دانشمند عطر توضیح داد که بوی بد مشتری به این دلیل است که این سیاره دارای لایه های مختلفی است که هر کدام از آنها ترکیب شیمیایی خاص خود را دارند. او گفت: بنابراین، هر چه به عمق مشتری می روید، شیمی و در نتیجه بو تغییر می کند. به عبارت دیگر، آنها سخت تر و بدبوتر می شوند. اما من عاشق تغییرات در شیمی هستم و اینکه چگونه می توان با بوییدن بخش های مختلف سیاره چیزهای زیادی یاد گرفت.

دانشمندی که عطرسازی می کند

ترکیبی از تمشک و لاک ناخن

عطری به نام “Sagittarius B2” بر اساس یک ابر مولکولی در نزدیکی مرکز کهکشان راه شیری ساخته شده است. بارسنیلا می گوید: «رایحه سال ها پیش زمانی که مولکول اتیل فورمات را در این ابر کهکشانی پیدا کردیم، تخیل همه را به خود جلب کرد.

بخشی از تعبیر این بو ناشی از این است که تمشک نیز به شکل اتیل است.

بارسنیلا گفت: ایده تمشک و فضا تخیل مردم را برمی انگیزد، بنابراین من آن را یک مهمانی فضایی می نامم زیرا شما تمشک، شراب و لاک ناخن دارید که مردم آن را دوست دارند.

علاوه بر این، بیش از دویست مولکول مختلف در Sagittarius B2 در کهکشان راه شیری با استفاده از طیف سنجی با استفاده از تلسکوپ های مادون قرمز و رادیویی شناسایی شده است. این نیز به ایجاد این بو کمک کرد.

دانشمندی که عطرسازی می کند

بوی تفنگ ماه

Barcenilla برخی از عطرهای خود را به عنوان “ادویه یا عجیب و غریب” توصیف می کند. با این حال، یکی دیگر از مورد علاقه او عطر ماه است، به خصوص نوع دودی. این عطر از فضانورد Gene Cernan الهام گرفته شده است که بوی غبار ماه را بر روی لباس فضایی خود توصیف می کند و او آن را با بوی باروت مقایسه می کند. همچنین بر اساس شیمی ماه از جمله دی اکسید سیلیکون، منیزیم و تیتانیوم است.

در نهایت، Mars-red چهارمین عطری است که حاوی نت های گرد و غبار، سولفوریک و کلر است. این تجزیه و تحلیل بر اساس داده های شیمیایی و معدنی به دست آمده از سنجش از دور، اندازه گیری های میدانی توسط فرودگرهای روباتیک و بررسی هواشناسی مریخ است.

دانشمندی که عطرسازی می کند

کاوش در فضا با حس بویایی

مارینا بارسنیلا در این مصاحبه گفته است که تعبیر بوی فضا برای همه متفاوت است. علاوه بر این، او با اشاره به وجود رابطه نزدیک بین حس بویایی و حافظه، استدلال می کند که تجربه و حافظه همه با درک بویایی متفاوت است.

هدف پروژه AromAtom این است که علم را فراتر از حواس بینایی و شنوایی در دسترس قرار دهد.

بارسنیلا گفت: مثلاً وقتی به مدرسه می رفتم تمشک داشتیم، سکه های زنگ زده داشتیم، غذای وحشتناکی داشتیم با اینکه کلم بروکلی و تخم مرغ آب پز در آن بود، گاهی بوی بادام زمینی را استشمام می کردیم.

وی افزود: این موضوع در ارتباط با شیمی فضا با اشیا و تجربیات روزمره است تا مردم بتوانند عطر را از نزدیک حس کنند تا انتزاعی یا ترسناک نباشد.

دانشمندی که عطرسازی می کند

تلاش AromAtom برای غلبه بر موانع

بارسنیلا توضیح داد: «حدس می‌زنم صحبت کردن با یک کودک درباره موضوعی (مانند فضا) واقعاً دشوار است. بچه‌ها همیشه عجیب‌ترین سؤال‌ها را می‌پرسند، و اگر معلم‌ها نمی‌توانند به آنها پاسخ دهند، وقتی دانشمندان فضایی دارید که واقعاً می‌توانند به این سؤال‌ها پاسخ دهند، عالی است. من همیشه از علم می ترسیدم. از بچگی از کلاس علوم متنفر بودم و فکر می کردم خدایا احمق تر از آن هستم که این درس را بفهمم. نمی توانم درک کنم؛ نه برای من… حالا می دانم که تنها چیزی که برای این سفر نیاز داشتم وسیله نقلیه دیگری بود.

Barcenella می گوید که واکنش به تمرکز بر بوی در این منطقه قابل توجه بوده است.

این متخصص نجوم و عطرسازی اولین بار در سال ۲۰۱۷ به اجرای برنامه پرداخت و اکنون به این سطح رسیده است. او از تلاش‌های آینده پروژه AromAtom برای پر کردن شکاف بین علم و عموم هیجان‌زده است.

در انتهای پیام