دارویی قدرتمند یا افسانه ای بزرگ؟ – نکات تغذیه ای تلفنی

دسته‌بندی نشده


عسل و دارچین: دارویی قدرتمند یا افسانه ای بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی معتقدند که با ترکیب این دو ماده می توان تقریباً هر بیماری را درمان کرد. اگرچه شواهد نشان می دهد که هر کدام دارای خواص درمانی هستند ، اما ادعاهای متعددی در مورد ترکیب عسل و دارچین چندان درست نیست. این مقاله فواید عسل و دارچین را بررسی می کند و واقعیت را از افسانه ها یا تصورات غلط متمایز می کند.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل یک مایع شیرین است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه بیشتر از عسل در آشپزی و به عنوان شیرین کننده در نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین نیز ادویه ای است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. مردم پوست آن را می گیرند و خشک می کنند که به آن چوب دارچین می گویند. دارچین را می توان به شکل چوب خرد شده ، پودر یا عصاره خریداری کرد.

عسل و دارچین به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی معتقدند که ترکیب این دو مفیدتر است. در سال 1995 ، یک روزنامه کانادایی مقاله ای را منتشر کرد که لیستی طولانی از بیماریهایی را که می توان با مخلوط عسل و دارچین درمان کرد ، لیست کرد. از آن زمان ، تعداد ادعاهای عجیب در مورد ترکیب عسل و دارچین افزایش یافته است.

اگرچه این دو ماده کاربردهای درمانی زیادی دارند ، اما همه ادعاهای مربوط به ترکیب آنها از نظر علمی اثبات نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه پخت و پز محبوب است که می تواند به عنوان افزودنی نیز مورد استفاده قرار گیرد. دو نوع اصلی وجود دارد:

دارچین کاسیا: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و می تواند عوارض جانبی ایجاد کند.

دارچین سیلانی: این گونه به “دارچین واقعی” معروف است. یافتن آن بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و کمی شیرین تر است.

خواص بی نظیر دارچین از اسانس ها و ترکیبات آنها به ویژه ماده ای به نام دارچین آلدهید گرفته شده است. این ماده طعم و عطر دلپذیر دارچین را نیز می دهد.

در اینجا برخی از برجسته ترین مزایای دارچین آورده شده است:

ممکن است التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

ممکن است به درمان بیماری های عصبی کمک کند:

برخی از مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش پیشرفت بیماری پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد:

چندین آزمایش و لوله آزمایشگاهی روی حیوانات نشان داده است که دارچین از رشد و تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند. با این حال ، تحقیقات بیشتر و مطالعات انسانی مورد نیاز است.

برخی معتقدند که دارچین ممکن است یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

خواص عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالم تری برای شکر است ، خواص درمانی مختلفی نیز دارد. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که همه گونه ها یکسان نیستند. بزرگترین مزیت عسل با مواد فعال بر عسل با کیفیت بالا و تصفیه نشده متمرکز است.

در اینجا برخی از فواید عسل وجود دارد که از نظر علمی پشتیبانی می شود:

ممکن است در سرکوب سرفه م effectiveثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه شب م thanثرتر از دکسترومتورفان است که یک ماده فعال در بسیاری از شربت های سرفه است. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

درمان قوی زخم و سوختگی:

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل برای پوست یک درمان قوی زخم است.

تصور می شود که عسل می تواند به بهبود خواب ، بهبود حافظه ، افزایش قدرت جنسی ، درمان عفونت ها کمک کند و راهی طبیعی برای کاهش پلاک روی دندان است ، اما این ادعاها بر اساس علم نیست.

ترکیب عسل و دارچین می تواند خواصی داشته باشد

اعتقاد بر این است که اگر عسل و دارچین بتوانند به حل برخی مشکلات سلامتی کمک کنند ، ترکیب این دو باید م effectiveثرتر باشد. مطالعات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو دارای ویژگی هایی در زمینه های زیر هستند:

ممکن است خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد زیرا می تواند به کاهش چندین عامل خطر کمک کند. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) از عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب اینجاست که عسل و دارچین به احتمال زیاد روی همه اینها تأثیر می گذارد.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین کلسترول خوب (HDL) خود را تا 3 درصد افزایش دهید.

متاآنالیز نشان داد که دوز روزانه دارچین کلسترول کل را به 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) را به 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را به 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. همچنین افزایش کمی در کلسترول خوب (HDL) مشاهده شد.

اگرچه تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما هر دو به طور جداگانه میانگین فشار خون را کاهش می دهند. البته این مطالعه روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول گردش خون را بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین همچنین می توانند از بیماری های قلبی جلوگیری کنند زیرا هر دو التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن یک عامل اصلی در پیشرفت بیماری قلبی است.

می تواند به التیام زخم ها کمک کند

عسل و دارچین خواص درمانی خوبی دارند که می توان آنها را در کنار استفاده موضعی برای درمان عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین خاصیت مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند که این دو ویژگی برای بهبود پوست بسیار مهم هستند.

عسل وقتی روی پوست مالیده می شود به درمان سوختگی کمک می کند. همچنین می تواند زخم پای دیابتی را که عارضه بسیار جدی بیماری است ، درمان کند.

دارچین به دلیل خواص قوی ضد باکتریایی خود می تواند مزایای دیگری در درمان زخم ها داشته باشد.

زخم پای دیابتی خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک را ایجاد می کند. یک آزمایش آزمایشگاهی روی لوله نشان داده است که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند. البته در این تحقیق از روغن دارچین استفاده شده است که بسیار ضخیم تر از پودر دارچین است و می توان آن را از یک خواربارفروشی تهیه کرد. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

می تواند به کنترل دیابت کمک کند

همه می دانند که استفاده منظم از دارچین برای افراد مبتلا به دیابت مفید است. همچنین می تواند به جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین باعث کاهش قند خون ناشتا در افراد مبتلا به این بیماری می شود. یکی از راه هایی که دارچین قند خون را کاهش می دهد ، افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند از خون به سلول ها کمک می کند.

عسل همچنین می تواند برای افراد مبتلا به دیابت مفید باشد. مطالعات نشان داده است که عسل بسیار کمتر از قند بر قند خون تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، عسل می تواند کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد ، در حالی که سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد.

چای شیرین شده با عسل و دارچین نسبتاً مفیدتر از شکر است. با این حال ، عسل هنوز کربوهیدرات بالایی دارد ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد اعتدال بخورند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هر دو منبع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای سلامتی شما دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد محافظت می کنند که می تواند به سلول های شما آسیب برساند.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنل است که با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. در مقایسه با سایر ادویه جات ترشی جات ، دارچین از نظر آنتی اکسیدان ها در صدر قرار دارد. همراه با عسل و دارچین ، می توانید مقدار زیادی آنتی اکسیدان دریافت کنید.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

مفهوم ترکیب دو ماده قوی برای درمان حتی قوی تر به نظر می رسد. با این حال ، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین یک ماده معجزه آسا ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از استفاده های پیشنهادی از عسل و دارچین توجیه علمی ندارند. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تایید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

با علائم آلرژی مبارزه می کند:

برخی مطالعات در مورد توانایی عسل در کاهش علائم حساسیت انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

درمان سرماخوردگی: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

آکنه را درمان می کند: اگرچه خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، اما هیچ مطالعه ای در مورد توانایی این ترکیب در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: چندین مطالعه نشان می دهد که جایگزینی شکر با عسل به افزایش وزن کمتر کمک می کند ، اما شواهدی وجود ندارد که عسل و دارچین به کاهش وزن کمک کند.

درد آرتروز را کاهش می دهد: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما شواهدی وجود ندارد که از این غذاها برای کاهش آرتریت پوستی استفاده شود.

مشکلات گوارشی را برطرف می کند: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی روده مبارزه می کنند. با این حال ، این ادعاها توسط تحقیقات پشتیبانی نمی شود.

نحوه استفاده از عسل و دارچین برای بهبود سلامتی

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. حتماً عسل تصفیه نشده بخرید ، زیرا بسیاری از عسل های فرآوری شده در قفسه های سوپر مارکت ها هیچ فایده ای برای سلامتی ندارند. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا قند بالایی دارد.

همچنین باید توجه داشته باشید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای بالا می تواند سمی باشد. مقدار کومارین دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر از انواع مختلف کاسیا استفاده می کنید ، مصرف آن را به 1.2 قاشق چایخوری (2 تا 0.5 گرم) محدود کنید. می توانید روزانه 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان را با خیال راحت مصرف کنید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی ، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم تأیید شده است. هر دوی این مواد به ویژه در بهبود سلامت قلب و عفونت ها مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه ای شفابخش ایجاد می کند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *