خلیلی: چند نفر در جلسات کارشناسی با تشکیل انجمن تربیت بدنی مخالفت کرده اندرئیس روابط ورزشی به اطلاعیه برخی کمیته ها و سازمان ها نسبت به ساخت این رابطه جدید واکنش نشان داد.

علی خلیلی در گفت وگو با ایسنا، درباره علت ایجاد انجمن آمادگی جسمانی با وجود برخی محدودیت ها توضیح داد: این انجمن ورزش در واقع همان انجمن آمادگی جسمانی است که یکی از سه سازمان مهم فدراسیون عمومی بود. . یکی از سه تشکل بزرگ و مهم فدراسیون عمومی تربیت بدنی همین بود که حدود ۲۲-۲۳ سازمان، گروه و کمیته فرعی داشت. بر اساس مصوبه شورای صدور مجوز فدراسیون ها، این سازمان به عنوان فدراسیون آمادگی جسمانی تأسیس شده است.

وی ادامه داد: در نامه منتشر شده اشتباه در نگارش یکی دو دوره وجود داشت که با ایده دفتر برنامه ریزی وزارت ورزش این مشکلات برطرف شد. در نهایت در مجموع ۲۵ سازمان، کمیته و گروه به فدراسیون تناسب اندام اضافه شدند. در واقع، یک یا دو رشته به اشتباه جابجا شد، و اصلاح شد. کار حرفه ای است و مشکلی از نظر ماهیت کار وجود ندارد. با توجه به اصلاحات، پیاده روی، ورزاره و حرکات آیینی به رابطه عمومی بازگشتند، حرکات بهبود و آئروپمپ به رابطه آمادگی جسمانی برای ادامه فعالیت های قوی خود رسیدند.

مسئول روابط آمادگی جسمانی در پاسخ به این سوال که آیا امکان جابجایی رشته یا کاهش و افزایش تعداد این روابط وجود دارد؟ وی تصریح کرد: در آینده می توان تمامی سایت ها را با توجه به ویژگی های عملکردی خود تجربه کرد تا در صورت لزوم جابه جا شوند. علمی که به تناسب اندام می رسد، تمرین و ماهیت تخصصی است و باید در این امر متخصص باشند. اذهان عمومی را نباید با اعتراض نامناسب در شروع کار اشتباه گرفت. به نظر من جای بحثی نیست چون کار کاملا انجام شده است.

وی در خصوص نامه شکایتی که حدود ۱۱ کمیته و سازمان مبنی بر عدم مجوز عضویت در ارتباط تناسب اندام به اطلاعیه عمومی رسانده اند، گفت: دوستانی که به ما اطلاع نداده و با ما تماس نگرفته اند از قبل از این موضوع اطلاع داشتند. این انتقال اتفاق می افتاد اما اهالی باید پیگیری می کردند که نشد. دوستان عزیز به نوشتن نامه اکتفا کردند که راه درستی نیست. چند جلسه کارشناسی برگزار شد و معترضان کم بودند. افرادی که معترض بودند بحثی نداشتند که مخالف ساخت این رابطه هستند، عزیزانشان احساس می کردند به دلیل اطلاعات غلطی که به آنها می دادند با مشکلات اقتصادی و اداری مواجه می شوند که اشتباه بود. دیدار روز چهارشنبه با آن افراد به این موضوع پایان داد.

خلیل با بیان اینکه وقتی فعالیت این دو رابطه جدا شود بهتر عمل می کند، گفت: وقتی از هم جدا شوند نقش جامعه در توسعه ورزش همگانی بیشتر می شود و این نظر کارشناس است. جلسات مختلف خود فدراسیون همقانی بارها تکرار کرده است که همقانی به تنهایی نمی تواند مشکل کم تحرکی را در سطح جامعه حل کند، وزارت ورزش با افزایش روابط عمومی برای بهبود نظام کار این کار را انجام داده است.

وی درباره اعتراضات نیز تصریح کرد: جلسات متعددی برای رسیدن به این تصمیم داشته ایم تا کار به صورت تخصصی انجام شود. در خاتمه باید بگویم که این تصمیم درست و بدون مشکل است.

خلیل همچنین زمان برگزاری انتخابات انجمن تربیت بدنی را تشریح کرد و گفت: در حال حاضر در حال آماده سازی و ایجاد زیرساخت های انجمن از جمله تشکیل شورای اداری و شوراهای منطقه هستیم و سپس انتخابات را در ساعت ۲۴ برگزار خواهیم کرد. بهترین زمان.” نمی توانم زمان تاریخ را بگویم.

در انتهای پیام