خطرات و فواید رژیم غذایی بدون گلوتن و کازئین برای اوتیسم

دسته‌بندی نشده


جامع ترین مطالعه در مورد رژیم اوتیسم دوسوکور چه چیزی را نشان داد و چه معایبی ممکن است داشته باشد؟ Wشما در مجلات پزشکی جایگزین خوانده اید که “شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد غذاهای حاوی کازئین یا گلوتن هستند مشارکت کردن به طور قابل توجهی ASD [autism spectrum disorder] و باید از رژیم غذایی حذف شود “و احتمالا” اجرای رژیم سختگیرانه بدون کازئین و گلوتن (CFGF) تقریباً همیشه منجر به بهبود علائم می شود. ” صحبت كردن در مورد جوک های منتشر شده و مجموعه ای از موارد که ادعای موفقیت وحشی دارند اما گروه کنترل ندارند. با این حال ، دو سال کارآزمایی های کنترل شده وجود داشت که مزایای فوق العاده ای نیز نشان داد ، اما هیچ یک نمی تواند اثر دارونما را رد کند. مطالعات دوسوکور و کنترل شده با دارونما فایده ای نداشت ، اما تنها چند هفته به طول انجامید.

همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم رژیم های بدون گلوتن و بدون کازئین برای اوتیسم ، جوانب مثبت و منفی، سپس محققان انجام مطالعه ای که مجبور شد logjam را متوقف کند: ماه ها ، مطالعه دو سوکور ، کنترل شده چهارده کودک مبتلا به اوتیسم به مدت 4 تا 6 هفته رژیم بدون گلوتن و بدون کازئین را دنبال کردند. در سه ماه آینده ، محققان سپس آنها را هر هفته با آزمایشات غذایی دوسوکور و کنترل شده با دارونما به چالش کشیدند و به طور مخفیانه به آنها “غذاهایی را که فقط گلوتن ، فقط کازئین ، گلوتن و کازئین یا هر کدام (پلاسبو) داشتند ، ارائه می کردند. ، ماه به ماه

محققان آنچه را که برای هریک از 14 کودک از نظر روابط اجتماعی و مهارت های زبانی رخ داده است ، در هر چالشی که می توانید مشاهده کنید 1:13 تجزیه و تحلیل کرده اند. ویدیوبه و نتیجه گیری ها؟ هیچ چیزی. هیچ تأثیر ظاهری از رژیم غذایی GFCF وجود نداشت پیدا شد در مورد اختلالات رفتاری یا رفتارهای مرتبط با اوتیسم. آیا این بدان معناست که پرونده بسته شده است؟ طرفداران رژیم های اوتیسم “ممکن است فکر کنند که مرحله اجرای 4-6 هفته ای قبل از چالش ها بسیار کوتاه است تا رژیم GFCF بتواند تأثیر کامل بگذارد.” به عبارت دیگر ، می توان ادعا کرد که این یک مطالعه دوسوکور دیگر بود که رژیم غذایی را به اندازه کافی برای عملکرد مناسب نداد. آیا ممکن است بچه ها هنوز اثرات گلوتن و کازئین را که بیش از یک ماه قبل از شروع مطالعه مصرف می کردند ، احساس کنند ، که ممکن است دلیل این امر را توضیح دهد. علاوه بر این آیا گلوتن یا کازئین آنها را بدتر کردند؟ من حدس می زنم این امکان پذیر است ، بنابراین گاهی اوقات بررسی منظم مجموع همه شواهد را مشاهده خواهید کرد پایان دادن اگرچه برخی از مطالعات مزایایی در “ارزیابی رژیم های بدون گلوتن / کازئین” نشان داده اند ، اما داده ها برای نتیجه گیری “کافی” نیستند. به عبارت دیگر ، شواهد کافی برای حمایت از چنین رژیم غذایی وجود ندارد.

امتحان کردن این کار ضرری دارد؟ “با توجه به تلاش ، زمان و هزینه ای که رژیم GFCF دنبال می کند خواسته هادانستن این که آیا این سرمایه گذاری ها نتیجه خواهد داد “این است که رژیم بدون گلوتن و کازئین در واقع مفید واقع شود ، ارزشمند خواهد بود.” موارد منفی وجود دارد. به عنوان مثال ، “پیروی از یک رژیم غذایی خاص می تواند پیامدهای منفی اجتماعی ناخواسته ای داشته باشد ، زمانی که کودکان به طور سنتی قادر به شرکت در جشن ها و جشن های تولد یا غذا خوردن در رستوران ها یا خانه دیگران نیستند.” اوتیسم را می توان به اندازه کافی منزوی کرد.

به طور کلی “شواهدی برای اثربخشی رژیم GFCF در کودکان مبتلا به اوتیسم است ضعیف است ، بنابراین این رژیم به هیچ وجه نمی تواند به عنوان یک درمان توصیه شود. “اما والدین همچنان سعی می کنند آن را بفهمند:” از آنجا که داروها به علائم اصلی کمک نمی کنند ، چرا رژیم را امتحان نمی کنید؟ و هیچ سنگی بر سنگ نگذارد؟ “من می توانم آن را درک کنم ، اما معایب احتمالی وجود دارد ، مانند” انگ زدن ، تغییر درمان و سوء تغذیه “. سوء تغذیه؟

نگرانی است در مورد سلامت استخوان ها زیرا افراد مبتلا به اوتیسم بیشتر در معرض شکستگی هستند. در حال حاضر ، کاهش تراکم معدنی استخوان در افراد مبتلا به اوتیسم می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد ، مانند کمبود ویتامین D ، استفاده مزمن از داروهایی که می توانند استخوان ها را ضعیف کنند و عدم ورزش. با این حال ، محدودیت های غذایی نیز می تواند تحت تأثیر قرار گیرد.

آیا کودکان مبتلا به اوتیسم کلسیم کمتری در رژیم بدون گلوتن و کازئین مصرف می کنند؟ بله ، در واقع ، آنها هستند داشتن 9 برابر بیشتر از میزان توصیه شده کلسیم پیروی نمی کند. آیا این به معنی کاهش توده استخوانی است؟ شاید همان رژیم غذایی بدون کازئین باشد ظاهر شود برای کاهش رشد استخوان اکنون بحث بر سر این است که آیا محصولات لبنی بهترین منبع کلسیم هستند ، اما اینطور است است جایی که اکثر کودکان کلسیم دریافت می کنند. بنابراین اگر محصولات لبنی را از رژیم غذایی خود حذف می کنید ، باید آنها را با سایر غذاهای حاوی کلسیم جایگزین کنید. مثل تحقیق نشان داده شده، منابع ناقص زیادی از کلسیم وجود دارد ، اما آنها تنها در صورتی کلسیم را تأمین می کنند که واقعاً آنها را بخورید.

TAKEAWAYS اصلی

  • توصیه هایی برای حذف غذاهای حاوی کازئین یا گلوتن برای بهبود علائم ASD اغلب بر اساس حکایات منتشر شده و مجموعه های موردی بدون گروه کنترل است.
  • در پاسخ ، محققان یک مطالعه دوسوکور و کنترل شده را در کودکان مبتلا به ASD در رژیم غذایی بدون گلوتن و بدون کازئین (GFCF) به مدت چهار یا شش هفته انجام دادند و به دنبال آن هفته ای گلوتن دوسوکور و کنترل شده با دارونما انجام شد. فقط آزمایشات غذایی به مدت سه ماه ، فقط کازئین ، گلوتن ، و کازئین ، یا هیچ.
  • هیچ تأثیر ظاهری از رژیم غذایی GFCF بر اختلالات رفتاری یا رفتارهای مرتبط با اوتیسم یافت نشده است ، اما منتقدان می گویند که مدت زمان مطالعه به اندازه کافی طولانی نبوده است و بسیاری از والدین و مراقبان با وجود نداشتن رژیم غذایی همچنان سعی می کنند رژیم GFCF را در کودکان مبتلا به اوتیسم امتحان کنند. به شواهدی از اثربخشی آن
  • کمبودهای رژیم غذایی GFCF در کودکان مبتلا به اوتیسم شامل پیامدهای اجتماعی ناخواسته منفی مانند افزایش انزوا و ادامه “تحریک ، تغییر مسیر درمان و سوء تغذیه” است.
  • بیماران مبتلا به ASD بیشتر در معرض شکستگی ، تراکم معدنی استخوان هستند ، احتمالاً به دلیل کمبود ویتامین D ، داروهای مزمن که می تواند استخوان ها را ضعیف کند و عدم ورزش.
  • مشخص شده است که کودکان مبتلا به اوتیسم در رژیم GFCF کلسیم کمتری مصرف می کنند ، اما این ممکن است نتیجه تغییر نکردن کلسیم در شیر هنگام حذف شیر و سایر محصولات لبنی از رژیم غذایی باشد.
  • در صورت حذف محصولات لبنی از رژیم غذایی ، باید آنها را با سایر غذاهای حاوی کلسیم مانند منابع کلسیم غیر لبنی جایگزین کنید.

این آخرین مقاله در مجموعه ویدئویی شش قسمتی من در مورد نقش رژیم های غذایی بدون گلوتن و شیر در درمان اوتیسم است. اگر شخص دیگری را از دست داده اید ، ببینید:

همه ویدیوهای من درباره اوتیسم را دنبال کنید اینجابه

صبر کن. شیر در برابر شکستگی استخوان محافظت نمی کند؟ دیدن آیا شیر برای استخوان های ما مفید است؟به

مکمل های کلسیم چطور؟ بررسی آیا مکمل های کلسیم بی خطر هستند؟ و آیا مکمل های کلسیم مctiveثر هستند؟به

اطلاعات بیشتر در مورد تغذیه و اوتیسم در:


سلامتی،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *