حمایت از حرکتهای دانش بنیان اولویت است


ایسنا / فارس معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان در اولویت کاری این سازمان قرار دارد و از این واحدها در شهرک های صنعتی کشور حمایت می شود.

علی رسولیان پنجشنبه ۲۸ بهمن در بازدید از واحدهای دانش بنیان مستقر در مرکز فناوری و خدمات کسب و کار و کار شهرک صنایع شیمیایی شیراز گفت: حرکت به سمت دانش بنیان واحدهای تولیدی و صنعتی از راهبردهای مهم این سازمان است.

رسولیان با اشاره به اینکه امسال ۵۱ واحد صنعتی در سراسر کشور توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران دانش بنیان شده و علاوه بر آن در ۱۳۰ شرکت دانش بنیان شهرک های صنعتی کشور زمین اختصاص یافته است، گفت: اولویت اصلی در واگذاری زمین در سال است. ینده نیز شرکت های دانش بنیان خواهد بود و از این واحدها حمایت ویژه انجام می شود.

معاون وزیر صمت همچنین در بازدید از خانه شهرک صنعتی بزرگ شیراز نیز بازچرخانی و استفاد از پساب تصفیه خانه های شهرک های صنعتی را یکی از اولویت های مهم بیان و اضافه کرد: با توجه به وجود ۱۷۵ هزار متر مکعب ظرفیت پساب صنعتی در شهرک ها. کنعتی کشور بازچرخانی آن ها و استفاده در فضای سبز شهرک های صنعتی و صنایع برخی در دستور کار قرار ف.

رسولیان همچنین از برنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای استفاده از پساب تصفیه خانه های خبر داد و گفت: قرارداد استفاده از پساب های تصفیه خانه های شهری در شهرک ها و نواحی صنعتی به میزان ۱۲۰ لیتر بر این سازمان منع شده است. است.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از برنامه این سازمان برای بهره برداری از ۱۰۰۰ واحد کارگاهی در سطح کشور خبرداد و ادامه: افزودن واحد بر ۸۰۰ به برداشت رسیده و سایر این واحدها نیز تا پایان سال به بهره برداری می رسد. می رسد .

حمایت از حرکتهای دانش بنیان اولویت است

وی با بیان اینکه در استان فارس نیز از سال ابتدایی سال ۱۰۵ واحد کارگاهی به بهره برداری رسیده است، از احیای ۱۸۵۰ واحد را در شهرک های صنعتی کشور از ابتدای امسال خبر داد و گفت: در استان فارس نیز ۱۱۵ واحد به چرخه تولید بازگشته است. .

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران همچنین با اشاره به بازدید از دو واحد صنعتی فاتح صنعت کیمیا تولید کننده تجهیزات سنگین و فوق سنگین صنایع نفت و گاز پتروشیمی و واحد موقوفه بنیان تولید کننده ایمپلنت های پزشکی، در شیراز، گفت: واحدها که از واحدهای برجسته کشور و تصور می شوند، نقش مهمی در داخلی سازی و خودکفایی ش

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس شیراز نیز با بیان اینکه شهرک صنعتی بزرگ، بزرگترین شهرک صنعتی جنوب کشور می شود، گفت: در این شهرک صنعتی هزار ۵ ۱۹۵ ۲۰۳۷ قرارداد منعقد شده و واحد به برداشت رسیده است.

احد فتوحی افزود: در دو سال گذشته ۳۸ پروژه به ارزش ۸۰۰ میلیارد ریال به پایان رسیده و ۵ پروژه به ارزش.

به گزارش ایسنا، در حاشیه این بازدیدها، یک دستگاه خودروی آتش نشانی به ارزش ۴۰ میلیارد ریال به شرک

شهرک صنعتی بزرگ شیراز با ۱۳۰۰ مساحت جنوب شرق در ۲۰ کیلومتری شرق قراردارد.

انتهای پیام