حقایق تغذیه ماهی قزل آلا و مزایای سلامتی آن

دسته‌بندی نشده


گوشت ماهی قزل آلا نیمه چرب ، بسیار لطیف و معطر است. رنگ گوشت آنها نیز بسته به ویژگی های مختلف تغذیه متفاوت است: سفید ، عاجی ، صورتی و صورتی.

شرح:

ماهی قزل آلا سرد ، آب شیرین ، کوچک تا متوسط ​​، نیمه چرب است.

ماهی قزل آلا دارای بدن بیضی بلند ، ساده ، سر کوچک و دهان پایینی است که زیر چشم باز می شود. گزینه های رنگ زیتونی ، خاکستری مایل به آبی یا قهوه ای با شکم سفید نقره ای است. بدن دارای علائم کرم زرد کم رنگ در امتداد سطح پشتی و باله های پشتی و نقاط رنگین کمان روشن تر از رنگ بدن است. در طرفین آنها لکه های قرمز کوچکی وجود دارد که اغلب با هاله های مایل به آبی در میان لکه های بزرگتر زرد احاطه شده است.

پره های بروک دارای لبه ای روشن (سفید) هستند که آنها را از ماهی قزل آلا قهوه ای متمایز می کند. باله دم مربع است. در طول تخم ریزی ، در پاییز ، قزل آلای نر ممکن است در طرفین به رنگ نارنجی-قرمز روشن در آید.

ماهی قزل آلا آب شیرین بالغ 10 تا 25 اینچ و وزن آن تا 5 تا 20 پوند است.

چرخه زندگی:

ماهی قزل آلا معمولاً ظرف دو سال بالغ می شود. آنها از سپتامبر تا اکتبر تخم ریزی می کنند. ماده ها در لانه ای به نام “قرمز” تخم می گذارند. ماهی قزل آلا چه در آب شیرین باشد چه در آب شور ، در آبهای بومی خود تکثیر می شود. علوی های کوچک و ماهی های کوچک در آب سرد و تمیز و اشباع از اکسیژن رشد می کنند تا زنده بمانند و در درجه اول از پلانکتون ، لارو حشرات و سایر لاروهای ماهی تغذیه کنند.

طول عمر ماهی قزل آلا با 7 سال بسیار متفاوت است.

مرکز فرماندهی:

ماهی قزل آلا مانند جریانهای تمیز ، اکسیژن دار و سرد در آبهای شمالی ، اما گاهی اوقات در آبها و خورها نیز شور است.

زیرگونه های جریان کوچک کل زندگی خود را در چشمه های آب شیرین ، نهرها و رودخانه های کوچک می گذرانند. گونه های ماهی قزل آلا (نمک) آنادروم در پایان سفر خود از نهرهای آب شیرین ، رودخانه ها ، دریاچه ها ، نهرهای سرد ، خلیج های باز خور ، آبهای عمیق اقیانوس و برای تخم ریزی به آبهای اصلی خود مهاجرت می کنند.

جریان بالغ از حشرات ، نرم تنان و ماهی های کوچک تغذیه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *