حقایق تغذیه ای ، خواص درمانی و فواید سلامتی انیسون ستاره ای

دسته‌بندی نشده


انتخاب و ذخیره سازی

همه ، از جمله پودر انیسون ستاره آسیاب شده ، به راحتی در بازارهای آسیایی و فروشگاه های تخصصی در طول سال در دسترس است. برای خلوص و اصالت ، همه غلاف های خشک شده را به جای شکل آسیاب شده انتخاب کنید.

ویژگی های غلاف های انیسون کلاسیک هشت کپور زرد و قهوه ای نوک تیز است که بین انگشتان اشاره و انگشت شست مالیده می شود تا عطری دلپذیر ایجاد شود. شکسته / شکسته شدن همه غلاف ها و دانه های جابجا شده اغلب در بسته ها / ظروف یافت می شود.

همه غلافها برای چندین ماه دوام می آورند و در یک محفظه محکم و محفوظ از نور و رطوبت قوی نگهداری می شوند. آنها را به مقدار کم بخرید تا 3-4 ماه خدمت کنند تا در اثر تبخیر روغنهای ضروری طعم خود را از دست ندهند. ادویه جات ترشی جات باید در ظروف سربسته نگهداری شوند و در اسرع وقت مورد استفاده قرار گیرند زیرا طعم خود را به سرعت از دست می دهند.

استفاده از انیسون ستاره ای در پزشکی

انیسون ستاره ای و روغن آن در بسیاری از داروهای سنتی ، به ویژه در طب سنتی چینی (TCM) استفاده شده است ، زیرا سلامت منحصر به فردی را انجام می دهند و از بیماری جلوگیری می کنند.

 • استخراج انیسون یک داروی عالی برای سرفه ، برونشیت و آنفولانزای ویروسی است.

 • تزریق آن می تواند در سوء هاضمه مانند درد شکم ، تهوع ، نفخ و سوء هاضمه مفید باشد.

 • در چین و تایوان ، ماهی کپور (نقاط) آن به عنوان خوشبو کننده دهان جویده می شود.

 • مشخص شده است که اسانس “آنتول” (انیسون ستاره ای 70-90٪) دارای اثر استروژنیک است. جوشانده مشتق شده از دانه ها اغلب به مادران شیرده برای ترویج شیردهی داده می شود.

استفاده از آشپزی

دستور مرغ-انیسون ستاره ای
دستور تهیه مرغ ادویه دار انیسون
عکس با احترام: Alpha

انیسون ستاره ای یک ادویه منحصر به فرد در غذاهای چینی است. طعم آن شبیه به شیرین بیان یا دانه های انیسون است. همه غلاف ها ، پودر یا روغن آنها برای محصولات خوش طعم در سرزمین اصلی چین ، ویتنام ، ژاپن ، هند و دیگر مناطق جنوب آسیا استفاده می شود.

 • انیسون ستاره ای یکی از محبوب ترین مواد است پنج ادویه چینی مخلوطی همراه با دانه های رازیانه ، دارچین ، نخود فلفل سیچوان (هوا جیائو) و میخک.

 • به عنوان بخشی از پودر پنج ادویه ، یا معمولاً کل ستاره (ba jiao) به طور سنتی استفاده می شود تخم مرغ چای چینی دستور پخت.

 • کل سوپ طعم دار ، مانند سوپ رشته فرنگی گاو ویتنامی ، به طور کامل اضافه می شود (pho bo) و غذاهای محبوب چینی مانند خورشت گوشت گاو huiبه

 • انیسون ستاره ای به خوبی شناخته می شود “سگ چاکرا” در هند و پاکستان ، جایی که از آن به عنوان یک محصول منحصر به فرد استفاده می شد طعمه نمک چاشنی انواع سبزیجات و خورش گوشت و سرباز و ترشی گوشت.

 • این ادویه معطر به عنوان یک عطر و طعم برای تولید سوپ ، سس ، نان ، نان ، کیک ، بیسکویت و سایر محصولات شیرینی پزی استفاده می شود.

 • مانند انیسون ، ادویه های آنیسون ستاره ای نیز برای طعم دادن به نوشیدنی ها استفاده می شود prenod ، pastis فرانسوی ، oen اسپانیاییو غیره.

 • در مقادیر کم ، همچنین به عنوان طعم دهنده در آماده سازی استفاده می شود چای ادویه در سراسر چین

مشخصات ایمنی

انیسون ستاره ای در صورت استفاده در مقادیر کم ایمن است. روغنهای فرار شامل برخی سسکوئیترپنوئیدهای عصبی ، ورانیزاتین A ، B و C.

روغن و چای انیسون ستاره ای در کودکان زیر 5 سال و زنان باردار نباید استفاده شود.

انیسون ستاره ژاپنی (Illium anisatum) محسوب می شود سمی بسیاری از تنظیم کننده های مواد غذایی در سراسر جهان. (امتناع پزشکی).

بازگشت به ادویه ها از جانب انیسون ستاره ایبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از ادویه جات ترشی جات با تصاویر دقیق از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت به صفحه اصلی.

ادبیات تکمیلی:

 1. World Afro Forest Center (Illicium verum) .. pdf – (در پنجره جدید باز می شود)

 2. صفحات ادویه جرنوت-کاتزر. (در پنجره جدید باز می شود) / p>دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *