حضور مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران در نشست های چندجانبه درباره سوریهنمایندگان جمهوری اسلامی ایران، روسیه، ترکیه و سازمان ملل متحد در پایان هشتمین دور مذاکرات کمیسیون قانون اساسی سوریه، نتایج نشست مشترک را بررسی کردند.

به گزارش ایسنا، گیر پترسون، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد با تشکر از همکاری و حمایت سه کشور از روند آستانه، به کار کمیسیون قانون اساسی سوریه متشکل از نمایندگان ارشد ایران، روسیه و ترکیه ادامه داد. وی مذاکرات سوریه و سوریه را در قالب کمیسیون قانون اساسی ارائه کرد.

وی گفت: فضای مثبتی برای دور مذاکرات بود که بسیار دلگرم کننده است و راه را برای نتایج بهتر در آینده هموار می کند.

دیپلمات‌های ارشد سه کشور تحت حمایت، با بیان دیدگاه‌های خود در مورد توسعه سوریه، از وضعیت بد مردم سوریه ابراز نگرانی کردند.

علی اصغر خواجی از غرب به دلیل اعمال تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی علیه مردم سوریه و بازسازی شرایط تحت راه‌حل سیاسی، افزایش تجاوزات و حملات رژیم صهیونیستی به زیرساخت‌ها و مناطق غیرنظامی، سوریه و سکوت جامعه جهانی انتقاد کرد. پرخاشگری مایه تاسف است

بر اساس این گزارش، کمیسیون قانون اساسی سوریه متشکل از ۱۵۰ نفر از اعضای دولت، مخالفان و جامعه مدنی است و هر ماه یک کمیته کوچک ۱۵ نفره تشکیل می شود و انتظار می رود در ماه جولای جلسه ای برگزار کند. کمتر از دو ماه) برگزار شد. در ژنو برگزار شد.

پیش از این نشست چهارجانبه، نمایندگان ارشد سه کشور ضامن روند آستانه را مورد بررسی قرار دادند.

انتهای پیام/