حضور قیدار نبی(ع) نشان دهنده خاستگاه توحید در ایران است/ باید نمادهای هویتی را احیا کنیم.ایسنا / زنجان وزیر فرهنگ با تاکید بر احیای هویت کشورمان گفت: ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد. از بدترین های ایران

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی امشب در ادامه سفر منطقه ای خود به مناسبت عید سعید قربان به شهرک خدابنده استان زنجان سفر کرد. وی با بیان اینکه جشن مردم قیدار استان زنجان در حرم مطهر قیدار نبی (نخخ) برگزار شد، افزود: شناخت تاریخی موضوع مهمی برای همه کشورهاست و کشورهای جدید ساخته شده با تاریخ ۲۰۰۳۰۰ ساله همیشه بوده اند. به دنبال مکان تغییر تاریخی بود.

وی با اشاره به اینکه توجهی به حضور حضرت خضر (ص) در ایران نشده است، گفت: برای ایجاد تضاد بین هویت های ملی. و هویت اسلامی

رئیس حوزه هنری با بیان اینکه چرا به شناخت تاریخی کشورمان توجهی نشده است، تاکید کرد: در قرن اخیر تمام تلاش روشنفکران غربی امروزی برای تجلیل مسلمانان و جهان اسلام بوده است. از دین خود فاصله بگیرند. هویت، و آنها به تاریخ سازی متوسل شدند.

اسماعیلی تصریح کرد: این اقدامی سازماندهی شده و عامدانه با هدف تخریب افراد و هویت سازان موثر بود تا کشورهایی مانند ایران را از شناخت تاریخی دور کنند.

اسماعیل عشق و علاقه و محبت مردم به خاندان خدا را دلیل شکست نهضت متکی بر آنان در ایجاد نزاع ملی و مذهبی دانست و گفت: امام عاصم الشعان مردی از اهل بیت بود. همان قومیت این خانواده با تکیه بر دین، مذهب و هویت تاریخی مردم ایران توانستند با حذف تابعیت مضاعف در ایران، زمان اجتماع سلطنتی خود را در این کشور گسترش دهند و جامعه ای متحد و یکپارچه زیر پرچم ایرانی-اسلامی ایجاد کنند. اسلام گرایی

اسماعیل خضر پیامبر ایران را نوری درخشان دانست و گفت: او فرزند ابراهیم خلیل الله و فرزند اسماعیل ذبیح الله است. همه ارکان و تاریخ توحید به نام حضرت ابراهیم (ع) گره خورده است و همه زائران امروز در منا و کعبه که صدها سال به این سرزمین عشق و رنج سفر کرده اند وارد جایی می شوند که یاد و خاطره افسانه بزرگ توحید همه جا هست، خداوند را حضرت ابراهیم نیز می پرستید و ما در ایران و قیدار مفتخریم که از فرزند جد بزرگ ابراهیم، ​​فرزند پیامبر اعظم خاتمی ن.ن.خ دعوت کنیم. خانواده اش.

رئیس شورای سنتی کشور گفت: باید در پناه بزرگانی چون حسد قیدار نبی هویت تاریخی خود را ارائه کنیم، این برنامه آغازی است برای تبدیل شدن این منطقه به یک ستون مذهبی و تاریخی در سراسر جهان اسلام.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ مرکز ویژه ای را برای بزرگداشت شیخ اشراق راه اندازی کرده است، افزود: این مرکز را برای رویدادهای مختلف ملی و بین المللی در نظر گرفته ایم که بزرگداشت شیخ اشراق است.

وی با اشاره به اینکه تکریم بزرگواران در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است، تصریح کرد: قیدار نبی (NKH) این پتانسیل را دارد که یکی از مراکز زیارتی کشور باشد.

وی در پایان به قدرت های دینی استان زنجان اشاره کرد و افزود: کل استان به نام امام حسین (ع) منور شد و در منطقه فرهنگ بسیار خوبی ایجاد شده و این مایه برکت است. نام، که بهره برداری کامل از این قدرت بزرگ است.

در انتهای پیام