حضرت علی (ع) را باید درست شناختایسنا/ زنجان امام جمعه هیدج گفت: حضرت علی (ع) را باید درست شناخت.

حجتالاسلام اسدالله زارع ظهر امروز (۲۶ بهمنماه) در مراسم جشن ولادت امیرالمومنین (ع) که در شهر هیدج برگزار شد با بیان اینکه گفتن و شنیدن فضای امیرالمومنین پاداش دارد، اظهار داشت: گفتن از فضایل حضرت علی علیه السلام بسیار سخت است زیرا این فضال در وصف نمی‌گنجد.

وی با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام (ص) درباره فضائل مولای متقیان علی (ع) ادامه داد: حضرت محمد (ص) فرمودند: ای علی، اگر ترس از این نبود که گروههایی از امتم درباره همان را می گویند که مسیحیان درباره عیسی. گفتند، درباره چیزهایی می‌گفتم که از میان مردم عبور نمی‌کنم، آن‌ها که خاک پایت را بر تبرک می‌کنند.

امام جمعه هیدج با اشاره به اینکه فضائل امیر امیرالمومنین علی علیهالسلام بسیار زیاد است، تاکید کرد: پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله برای جلوگیری از انحراف مانند آنچه در دین مسیحیت به وجود آمد از فضایل ایشان را بازگو نکردند.

وی با توضیح این مطلب که برخی ها در شناخت و معرفت نسبت به حضرت علی (ع) دچار اشتباه و انحراف شدند، توضیح داد: برخی از مردم آنها را بالاتر از پیامبر اسلام دانسته و حتی به حد خدا می رساند که این امر از شناخت نادرست است. از شخصیت حضرت علی (ع) است.

این کارشناس دینی با بهترین خاطره از حضرت علی (ع) شخصیتهایی است که در ایام یعنی در ایامالبیض و عبادت در خانه خدا متولد شد، اظهار کرد: ایشان در ایام عبادت یعنی در ماه مبارک رمضان در خدا به شهادت رسید که این افتخار رسید. تنها نصیب حضرت علی (ع) شده است.
انتهای پیام