حریفان اصلی بسکتبال ایران کدامند؟کارشناس بسکتبال ایران معتقد است که تیم‌هایی چون سوریه و قزاقستان نمی‌توانند برای تیم ملی ایران ش.

محمدرضا اسلامی در گفتوگو با ایسنا، درباره شرایط تیم ملی بسبال ایران برای حضور در پنجره دوم جامجهانی انتخابی ۲۰۲۳ توضیح داد: در هر صورت سعی شد بازیکنانی که در لیگ شرایط خوبی داشته باشند به اردوها تبدیل به شرایط خوبی در تیم ملی به وجود آید. بازیکنان دیگری هم بودند که در لیگ خوب کار کردند اما در هر صورت نظر سرمربی است و سعی می کند.

او ادامه داد: فرصت خوبی هم برای تیم ملی وجود داشت و تیم با ۲۰ روز تمرین و برگزاری اردو به شرایط خو. انشاءالله در دو بازی پیش رو از سد دو حریف عبور می‌کند و در پنجره‌های بعد هم با تمام قوا وارد زمین می‌شود.

کارشناس بسکتبال ایران درباره اولین بازی در مقابل سوریه پس از باخت عجیب در انتخاب کاپ آسیا نیز گفت: به هر حال بسکتبال است و هیچ چیز از پیش تعیین شده نیست. در مسابقات سطح بالای دنیا حتی یورو هم می‌بینید که یکسری تیم‌ها شگفت‌انگیز ساز می‌شوند اما فکر می‌کنم. تیم ما یک سر و گردن بالاتر از این حریفان است. محک اصلی ما جلوی حریفانی چون چین، کره، ژاپن و استرالیا خواهد بود که نتیجه خوبی بگیریم.

او همچنین درباره بازی با قزاقستان نیز توضیح داد: قزاق‌ها قدرتی و زیر سبد کار می‌کنند. در ریبند خوب هستند و سبک قزاق‌ها قدرتی بسکتبالشان دارند. به نظر من تیم ما باید زیر سبد و ریباندها را کنترل کند. مطمئناً بازی تعیین باید اولویت باشد اما از نظر فنی قزاقستان نمی‌تواند به بسکتبال ما بچربد باشد.

اسلامی درباره برگزاری ادامه بازی های مرحله دوم مقدماتی لیگ نیز گفت: ادامه مسابقات در این مرحله تاثیری بر ۷۰-۸۰ درصد تیم ها ندارد و درصد کمی از تیم ها خوب است. با این شرایط، هزینه‌ها و … نیز به نظرم ادامه این مرحله جایز نیست چون تیم‌های شهرستانی تحت. اقامت زیاد است و اصلا پیش بینی نشده است.

او ادامه داد: تیم های شهرستانی یکبار هزینه کرده و به تهران آمدند که بازی ها با خاطرات لغو شد، دوباره هزینه ها برای آنها سخت است و واقعا تیم های شهرستانی قربانی می شوند. مسابقات فشردگی هم به نظرم آسیب‌های زیادی به بازیکنان زدند. امیدوارم فدراسیون برای ادامه این مرحله فکری کند تا حداقل بازیهایی از نظر جدولی ارزشی اجرا نشود و سریعا بازیهایآف برگزار شود چون تیمها نیز دچار مشکل می شوند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری