حذف ارز ترجیحی هیچ تأثیری بر قیمت دارو و واکسن دامپزشکی نداردایسنا/خراسان شمالی مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: حذف ارز ترجیحی هیچ تأثیری بر قیمت دارو، واکسن و موادبیولوژیک در حوزه دامپزشکی نخواهد داشت.

دکتر حمید رمضانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در بحث خدمات دامپزشکی همچون دارو، واکسن و… مواد اولیه، هیچ تاثیری نخواهد داشت و دارو و واکسن به مقدار کافی از طریق شرکت‌های تولید کننده و پیگیری سازمان دامپزشکی کشور تأمین شده است.

وی افزود: واکسیناسیون مانند سال های گذشته و پیش بینی ها انجام می گیرد و طبق اطمینان خاطر معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در برخی از زمینه‌ها حتی بیش از حد نیاز، تولید دارو و واکسن داریم.

دکتر رمضانی ادامه داد: همچنین عوارض داروهای دامپزشکی که با تأیید سازمان دامپزشکی کشور هیچ‌گونه تولید داخل ندارد، حداکثر ۳ درصد و در واقع معاف از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می‌شود.

وی تاکید کرد: علاوه بر آن با برنامه‌ای که این سازمان در دست اقدام دارد، چه بسا در برخی از داروها و واکسن‌ها نسبت به سنوات گذشته کاهش قیمت نیز داشته باشیم.

دکتر رمضانی ادامه داد: خراسان شمالی با داشتن ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار راس واحد دامی، ۱۱۴ واحد پرورش طیور ، ۸۹ مرکز درمانی – دارویی بخش خصوصی دامپزشکی که بیش از ۱۳۴ نفر از همکاران دامپزشک و سایر رده ها (بخش خصوصی) در این مراکز خدمات درمانی و پیشگیری به دامداران منطقه را ارائه می دهند.

وی افزود: همچنین طی سال گذشته نزدیک به ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دام علیه بیماری های مشترک و ۶۲ میلیون و ۹۵۰ هزار قطعه طیور بر علیه بیماری های واگیر واکسینه شدند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری