حاکم دبی به وکیلی دستور داد تا به همسر سابقش نفوذ کند

دسته‌بندی نشده


دیوان عالی انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد حاکم دبی دستور هک کردن تلفن های همسر سابق خود و وکلای او را در جریان درگیری شدید و چند میلیون دلاری دادگاه علیه فرزندان آنها صادر کرده است.

اندرو مک فارلین قاضی تصمیم گرفت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، 72 ساله ، “صراحت یا ضمنی اختیار” خود را برای نفوذ به تلفن ها با استفاده از نرم افزارهای جاسوسی Pegasus که توسط یک گروه بشقاب پرنده اسرائیلی ایجاد شده است ، بدهد.

این بخشی از “کمپین ادامه ارعاب و تهدید” علیه همسر سابق 47 ساله اش ، پرنسس هایا ، در طول نبرد حقوقی بر سرپرستی دو فرزند آنها ، جلیلا 13 ساله و 9 ساله بود. پیر زایدو حکم کرد

مک فارلین در مورد شیخ که معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات متحده عربی است ، گفت: “یافته ها سوء استفاده کامل از اعتماد و سوء استفاده واقعی از قدرت را نشان می دهد.”

یکی از آنها وکیل پرنسس فیونا شاکلتون ، یکی از اعضای مجلس اعیان بریتانیا بود که نماینده وارث تاج و تخت ، شاهزاده چارلز ، در طلاق خود از همسر اول مرحومه اش ، پرنسس دایانا بود.

در ماه اوت سال گذشته ، وی برای گفتگوی فوری شبانه با شری بلر ، همسر نخست وزیر سابق بریتانیا ، تونی دعوت شد.

بلر ، مشاور UFO در آن زمان ، به او هشدار داد که ممکن است از این نرم افزار “سوء استفاده” شود.

دادگاه گزارش داد که با کشف سرقت ، UFO قرارداد با امارات را فسخ کرد.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، معاون رئیس جمهور ، نخست وزیر امارات و حاکم دبی با شاهزاده حیا بنت الحسین وارد می شود.
شیخ محمد بن راشد آل مکتوم اجازه داد تا تلفن ها با استفاده از جاسوس افزار Pegasus هک شوند.
EPA / STR

کسانی که برای شیخ کار می کنند نیز سعی کرده اند یک عمارت لندنی را در کنار حیا که پسر عموی عبدالله پادشاه اردن است خریداری کنند.

در اظهارات شاهدان ، همسر سابقش از ترس احساس می کرد “مدام شکار می شود” و “نمی تواند نفس بکشد”.

وکلای آل مکتوم تصمیم گرفتند برای رد ادعا شواهدی در دادگاه ارائه نکنند. وکلای او استدلال کردند که شاهزاده خانم هایا پرونده وی را اثبات نکرده است و او نمی تواند تایید یا تکذیب کند که امارات متحده عربی با گروه بشقاب پرنده ها قرارداد داشته است.

وکلای وی گفتند که کشور دیگری می تواند مسئول این امر باشد – ایران ، اسرائیل ، عربستان سعودی یا اردن.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم به همراه همسرش شاهزاده خانم اردن ، پسر شیخ زاید بن محمد بن رشید آل مکتوم و دختر شیخ الجلیله بنت محمد بن راشد آل مکتوم
شیخ محمد بن راشد آل مکتوم با همسر سابق خود ، شاهزاده خانم اردن ، پسر شیخ زاید بن محمد بن راشد آل مکتوم و دختر شیخ الجلیله بنت محمد بن راشد آل مکتوم.
عکسهای استاندارد Alamy

شیخ روز چهارشنبه گفت: “من همیشه اتهامات وارده علیه خود را رد کرده ام و این کار را ادامه می دهم.”

این زن و شوهر از زمانی که هایا به همراه دو فرزندش به بریتانیا گریخت ، درگیر نبرد شدید و طولانی حضانت بودند و بعداً گفتند که او برای امنیت خود می ترسد زیرا مشکوک است که با یکی از محافظان خود رابطه داشته است.

شاهزاده حیا بنت حسین
پرنسس هایا بنت حسین به انگلیس فرار کرد و گفت که از امنیت خود می ترسد.
OLIVER / EPA-EFE / REX خواهد بود

هزینه های دادرسی پرونده به میلیون ها پوند بالغ شد و فقط در یک درخواست تجدیدنظر ، دادگاه تقریباً 3.4 میلیون پوند حکم صادر کرد.

مک فارلین دوباره روز چهارشنبه تصمیم گرفت که بچه ها باید در کنار مادر خود بمانند.

19 ماه پس از این که دادگاه به این نتیجه رسید که آل مکتوم (که دارای حداقل 30 فرزند بود) دو دختر خود را ربوده است ، آنها با آنها بدرفتاری کردند و آنها را برخلاف میل خود نگه داشتند.

شیخ همچنین بنیانگذار اسباب بازی موفق گودولفین اسب دوانی است و یکبار پس از برنده شدن یکی از اسبهایش در مسابقه در Royal Ascetic ، جام ملکه الیزابت دوم را دریافت کرد.

رویترز گزارش داد که هیچ نشانه ای مبنی بر این که محکومیت های قبلی علیه وی شخصاً یا امارات متحده عربی را دچار آسیب جدی کرده است ، وجود ندارد. ماه گذشته ، بریتانیا و امارات متحده عربی “مشارکت بلندپروازانه ای برای آینده” شامل میلیاردها دلار تجارت و سرمایه گذاری اعلام کردند.

UFO گفت نمی تواند بلافاصله در مورد این مورد اظهار نظر کند. به گزارش رویترز ، شکلتون و بلر از اظهارنظر خودداری کردند.

با سیم های پستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *