حالت صدا آیا رژیم غذایی حجمی برای کاهش وزن موثر است؟

دسته‌بندی نشده


رژیم غذایی حجمی چیست؟

حالت صدا یک رژیم غذایی لاغری که به شما می آموزد هر غذا چقدر متراکم است و چگونه رژیم غذایی خود را تعیین می کنید.

به زبان ساده تر این یک رژیم غذایی است که برای کاهش وزن با پر کردن غذاهای کم کالری ، غنی و مغذی طراحی شده است. این بدان معنی است که شما در این رژیم کالری ندارید.

هدف از ایجاد این رژیم در ابتدا بر اساس آن بود اگر فردی از رژیم لاغری پیروی می کند به هیچ وجه احساس گرسنگی نمی کنید و در رژیم غذایی آنها متخصص تا آنجا که ممکن است ، اولویت با غذاهایی است که دارای آب زیاد و کالری بسیار کمی هستند. از طرف دیگر ، با رعایت این رژیم شما تا آنجا که ممکن است رژیم غذایی سالمی دارید ورزش روزانه را ترویج می کند.

رژیم غذایی حجمی چیست؟

حالت صدا یکی رژیم لاغری است که طراحان آن ادعا می کنند شما هستید با خوردن غذاها و غذاهای کم کالری و مقادیر زیاد می توانید به اندامی ایده آل دست پیدا کنید.

البته توجه به این نکته ضروری است اصل این رژیم غذایی است بیشتر مربوط به فردی است که رژیم لاغری را دنبال می کند اول از همه ، تحت هیچ شرایطی احساس گرسنگی نکنید.

نکته: رژیم حجمی بر اساس متخصص تغذیه دکتر. کتاب باربارا رولز ، که دستورالعمل های دقیق و اطلاعات مفیدی در مورد نحوه محاسبه چگالی کالری غذاهای مورد علاقه شما ارائه می دهد.

این رژیم شما را مجبور به خوردن غذاهای غنی می کند مواد مغذی ، کم کالری و پر از آب به عنوان میوه ، سبزیجات و سوپ تبلیغ می شود. غذاهای کم کالری مانند کلوچه ، آب نبات ، آجیل ، دانه ها و روغن را محدود کنید.

دکتر رولز می گوید این محدودیت و این نوع طراحی غذا به شما کمک می کند احساس سیری طولانی مدت می کند و از طرف دیگر ، تعداد کالری ها را هر بار کاهش دهید و توسط این عوامل تعیین می شود شاهد کاهش وزن و اندازه.

البته برخی از متخصصان تغذیه بر این باورند رژیم های غذایی طولانی مدت و منظم به شما در ایجاد عادات غذایی مناسب کمک می کند. اگرچه از رژیم های کوتاه مدت پیروی می کنیم ، اما کمتر شاهد آن خواهیم بود.

رژیم غذایی حجمی چگونه کار می کند؟

حالت صدا آنها با توجه به چگالی کالری مواد غذایی به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند ، از جمله:

  • رده 1 (چگالی کالری بسیار کم): چگالی کالری کمتر از 0.6
  • دسته 2 (چگالی کم کالری): چگالی کالری 0.6 – 1.5
  • رده 3 (چگالی متوسط ​​کالری): چگالی کالری 1.6 – 3.9
  • رده 4 (تراکم کالری بالا): چگالی کالری 4.0 – 9.0
رژیم غذایی حجمی چگونه کار می کند؟

کتاب دکتر رولز اطلاعات مفصلی در مورد نحوه محاسبه چگالی کالری ارائه می دهد. به زبان ساده ، باید باشد تعداد کالری غذای خاص را بر وزن آن بر گرم تقسیم کنید. در نهایت با عددی از 0 تا 9 روبرو می شوید.

غذاهایی که آنها مقدار زیادی آب دارند مثل کلم بروکلی چگالی کالری آنها بسیار کم است، اگرچه دسر و مواد غذایی پردازش شده طبق معمول شکلات تلخ چگالی بالایی دارند.

یک وعده غذایی معمولی با حجم بالا باید شامل غذای دسته 1 و غذای دسته 2 باشد تا بشقاب شما پر شود. همچنین می توانید غذاهای کوچک گروه 3 و وعده های بسیار محدود گروه 4 بخورید.

برنامه غذایی استاندارد برای متخصص تغذیه برای شما آماده می شود حدود 1400 کالری در روز فراهم كردن. با این حال ، بسته به مکانیسم بدن شما می تواند زیاد یا پایین باشد.

آیا رژیم غذایی حجمی واقعاً می تواند به کاهش وزن شما کمک کند؟

هیچ غذایی در رژیم غذایی حجمی کاملاً ممنوع استبه واقعا متخصص تغذیه چگالی کالری را محاسبه می کند ممکن است کمی به غذاهای دسته 3 و 4 اضافه کنید. به طوری که او تحت هیچ شرایطی وزن شما را افزایش نمی دهد و در طول روز احساس گرسنگی می کند. برای برنامه ریزی این نوع رژیم غذایی ، باید دانش کافی یا متخصص تغذیه داشته باشید.

دانستن این رژیم جالب است همچنین فعالیتهای فعال و چربی سوزی به شما پیشنهاد می شود این به کاهش وزن شما کمک می کند. با این حال ، هدف اصلی آن عادت به مدت طولانی نسبتاً طولانی است.

آیا رژیم غذایی حجمی واقعاً می تواند وزن خود را کاهش دهد؟

تحقیقات زیادی در مورد حالت صدا نتیجه گرفته شده است که همه آنها به این نتیجه رسیده اند که اگر این رژیم را به طور استاندارد برنامه ریزی کنند ، در مدت زمان مشخص شده کاهش وزن و اندازه را مشاهده خواهید کرد. همچنین رژیم غذایی را تشکیل می دهد تغذیه مناسب و شیوه زندگی را به یک عادت تبدیل کنید.

مزایای کلیدی رژیم غذایی حجمی چیست؟

مزایای کلیدی رژیم غذایی حجمی چیست؟

1. عادت رژیم کم کالری

غذاهای کم کالری را انتخاب کنید می تواند نقش بسیار موثری در سلامتی داشته باشد. درها حالت صدا می توانید مقادیر زیادی غذا بخورید. اما بسیاری از آنها همه کم کالری و چگالی کمی دارد بله ، بنابراین شما می توانید با خیال راحت هر وعده غذایی را که می خواهید بدون نگرانی در مورد کالری بخورید.

انتخاب غذاهایی که کالری کمی دارند می تواند منجر شود هوس خوردن غذاهای سرشار از کربوهیدرات و گلوکز را کاهش دهید از سوی دیگر ، اشتها برای غذا کاهش می یابد. جالب است بدانید که پس از مدتی متوجه می شوید که دیگر نمی خواهید غذاهای پرکالری بخورید.

2. به تمرینات روزانه عادت می کند

یکی از مهمترین مزایا حالت صدا این کار شما را به تمرینات روزانه عادت می دهد و به طور موثری سلامت شما را بهبود می بخشد. از طرف دیگر ، تمرین ، کاهش وزن و اندازه گیری سریعتر انجام می شود.

در پایان:

حالت صدا رژیم لاغری رژیمی است که شامل غذاهای کم کالری اما پر حجم در وعده های غذایی شما باشد. این طرح باافزایش احساس سیری همزمان کاهش گرسنگی میل به ادامه رژیم را افزایش می دهد.

همچنین با مصرف غذاهای غنی را افزایش دهید و مواد مغذی مانند میوه و سبزیجات کیفیت تغذیه شما را بهبود می بخشدبه با این حال حالت کاهش صدا همچنین Z.انسان است و به انرژی زیادی احتیاج دارد و این باعث محدود شدن چند غذای سالم و منابع محدودی می شود که ممکن است برای برخی از افراد مناسب نباشد. بنابراین ، برای پیروی از این رژیم باید از متخصص تغذیه یا متخصص تغذیه کمک بگیرید.

منبع: healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *