حاشیه نگاری بر اختتامیه تئاتر فجررده پایانی جشنواره تئاتر فجر در حالی به پایان رسید که بدون حاشیه هم نبود.

به گزارش ایسنا، اختتامیه چهلمین جشنواره تئاتر فجر شامگاه ۲۶ بهمن ماه در تالار وحدت جزوه معدود برنام.
در این برنامه برگزیدگان گفته شد برای بلند شدن از برنامه برگزیدگان به هنگام دریافت جایزه خود صحبت نکنند که از این موضوع ناخوشنود بودند و عنوان کردند حق هنرمندان تئاتری است که از تریبون جشنواره تئاتر فجر دغدغه های خود را بیان کنند. .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که از ابتدای برنامه حاضر بود. بعد از سخنان خود، سالن را ترک کرد و این موضوع گله از برگزیدگان را در پی داشت که وزیر به هنگام اهدای جوایز حضور نداشت و سخنان و گله های هنرمندان تئاتر را نشنیده است.
آنها از بابت بودجه اندک تئاتر گله مند بودند و عنوان بودجه جشنواره تئاتر فجر ۹ میلیارد تومان است در حالی که یک سریال با بودجه ۳۰ میلیارد تومانی ساخته می شود.
نان اقتصاد تئاتر را بیمار توصیف کرد که نیاز به درمان و بازنگری دارد.
در این برنامه به حاضران تذکر داده شد که ماسکهای خود را از چهره برندارند.

از آنجا که هیچ استند یا نشانی از جشنواره تئاتر فجر در لا تالار وحدت وجود ندارد، بسیاری از مهمانان اختتامیه و گروه های نمایشی، در کنار جشنواره های موسیقی فجر عکس یادگاری نگه دارند.
گروه اجرایی نمایش “مرثیه ای بر قتل ژولیوس سزار” که جوایز متعددی انجام دادند، در پایان برنامه هم در فضای باز تالار وحدت موسیقی نمایش خود را اجرا کردند.
مجتبی رسم فر، کارگردان این نمایش که به گفته خودش در چند دوره در جشنواره فجر برگزیده شده است، گله کرد که موفق نشد نمایش های خود را در تهران در قالب اجرای عمومی صحنه بیاورد انجام دهد.
او همچنین تذکر داد که از عنوان شهر بیزار است و معتقد است که هر شهر را باید به نام هم تئاتر اهواز، تئاتر اصفهان و ….
نورا هاشمی ، برگزبده بازیگری زن هم در عین خوشحالی برای دریافت جایزه اش ناراحتی کرد که در رو
لاب آدینه هم از بودجه ناچیز تئاتر انتقاد کرد و از ما خواست فکری برای ارتقای این بودجه بکند.


مشروح اختتامیه و برگزیدگان را در این لینک بخوانید.
انتهای پیام