حاشیه‌نویسی از دیدار مردمی استاندارد ایلام


ایسنا / ایلام جوانان رنجور از رنج بیکاری و سالخوردگان لمیده بر عصا با فُرم‌هایی در دست. ایرزنانی که از پشت قاب عینک‌های رنگ و رو رفته‌ای خود، گردش ایام را به ناظر نشسته بودند، بیش از هز. از نگاه سالخوردگان و جوانان میشد فهمید که چقدر درددل ناگفته با خود آورده است، دردهایی که فکر می کنند فقط با مهم می توانند طرح کنند و دستور رفع مشکلاتشان را نیز حتما باید از وی بگیر.

مدیران صندوق کارآفرینی و امید، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد شهید، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی، دامپزشکی، کمیته امداد، امور شعب بانک ملی، پتروشیمی، بازرسی و پاسخگویی به شکات استانداری و حراست هرکدام در پشت میزهای. از قبل مشخص شده، مستقر و پاسخگویی به مراجعان بودند.

از همان نقطه اول مشخص شد که امروز متفاوت از روزهای دیگر هفته است. روزنامه نگاری با روی خوش و انرژی سرشار، سرمای ماه آخر زمستان را بدرقه و از مراجعین استقباد م. عقربه ها به سختی خود را به ساعت ۹ صبح می رسند.

در توضیح کوتاهی به مراجعان اطمینان داد که این دیدار به منظور بررسی و رفع مشکلات آنها تشکیل می شود و هر چه از دستش برآید برای گرهگشایی از مشکلات مردم انجام خواهد داد.

یک بانوی میانسال با رعایت پروتکلهای بهداشتی، در جایگاه مراجعان و در یک و نیم متری صندلی تعیین مستقر و برای مشکل همسر و سپس منزل مسکونی با استاندارد گفتگو کرد; بانویی حدوداً ۳۰ ساله، خسته از رنج و جفای روزگار برای گرهگشایی از مشکلات، به کمیته امداد ارجاش.

مردم درد پشت درد میگویند، گویی گوش کردن مقام ارشد استان لحظه به لحظه آنها را برای گفتن از دردها بیشتر تهیج میکرد، هیچ منعی برای بیان دردها وجود نداشت.

بیکار بودن فرزندان فارغ‌التحصیل، یک پدر و مادر میانسال را در این صبح بارانی وادار به حضور در ای. یرمردی حدوداً ۶۰ ساله برای دخترش که کارشناسی ارشد مدیریت شهری دارد، با استاندارد به واد

نگاه مشفقانه حسن بهرام‌نیا، هر دغدغه‌ای را از نگاه اول اسفند می‌زد تا هرچه دلتنگشان.

مادری با وقار که کارش را در آسیابِ سختی روزگار به سپیدی رسانده بود در میانه‌های جمعیت خود را به

یرزنِ نهاوندیِ عروسِ ایلامی‌ها، لهجه‌ی لُری را برای رساندن به دردهایش به انتخاب شده بو. می‌گفت که سال ۶۴ و در بهبوحه جنگ تحمیلی همسرش را از دست داده و اکنون با کمک فرزندانش در شغغ تولید می‌شود. او نیز برای رفع مشکل به جهاد کشاورزی ارجاع داده شد.

در میانه های درد دل مردم که بیشترشان نالیدن از وضعیت بود، پیرمردی آمده بود تا حکم عزل یکی از مدیران را می گیرند و برای رسیدن به این هدف، سرپرست را به جان آقای رئیسی قسم میداد.

سر فصل مشترک درد دلها با بهرام‌نیا، نگرانی از وضعیت معیشت و کار بود. در چهره مهمانان تنوع و تکثر حرف اول را می‌زد ؛ انتخابی از میزبان در کار نبود، هرکسی که در سامانه سامد با مرجع را داشه ملاقات کند از جوانی جویای کار گرفته تا پیرمرد ریش‌سفیدی که برای گرفتن مجوز زراعت در زمینهای منطقه جنگی «دا

این گفت و شنودها تا ساعت دوازده و ۱۵ دقیقه بعد از ظهر ادامه داشت و بیش از ۹۳ نفر در این مدت زمان، الام ا… برای خیلی از چاره‌اندیشی و آنها برخی‌ها نیز باید منتظر گذر زمان بمانند.

یکی از مراجعان یکشنبه در پی یافتن شغل برای فرزندان یا رفع مشکلات مالی‌شان بودند ادارات کار، کمیته‌امداد، مسکن و شهرسازی، جهاد کشاورزی و بانک‌ها بیشترین مراجعات را تشکیل می‌دهند.

حق نوشتن از دردهای ویژه مراجعان و پاراف‌های ارزیابی به خود نمی‌دهم، زیرا امانت‌داری رسم حضور د اما نمی‌شود از بوسه‌ی استانداردی بر عبای عربی پیرزنی کرد که می‌خواست دست بهرام‌نیا را ببوسد غافل کند. یا نمی توانم به راحتی از کنار عصبانیت آن زن میانسال گذشت که تمام دردهای زندگیاش را با خشم بر سر مدیران آوار کرد و منتظر جرقه های بود تا بلوایی برپا کند اما در مقابل فقط آرامش، لبخند و تکریم دید; نمی‌شود از تماس تلفنی و رفت و آمد و آمدهای مکر مدیرکل حوزه استان برای حل مشکلات مردم.

دیداری که به پایان می‌رسد، همراه مراجعان می‌شوم شنیده‌های جالبی به گوش می‌رسد. در کلام اکثر رضایت نسبی وجود دارد. رضایتی از جنس گفتن نگرانی ها و رساندن آنها به گوش مسئول ارشد استان. خیلی از این ۹۳ نفر می‌گفتند که کمتر از دردهایشان آرام می‌شوند.

در این جلسه مراجعانی بودند که از نتیجه این جلسات دلخوشی نداشتند و نگران نبودند خواسته هایشان اما غالباً در مقام دفاع از این حرکت بودند و می گفتند در وضعیت فعلی کشور، همین دیدارها و گرهگشایی ها هم غنیمت است.

به طور حتم «حسن بهرامنیا» که خود یک دوره نماینده مردم در مجلس و عضو کمیسیون انرژی بوده است، با فعال کردن چند پروژه نفت، گاز و پتروشیمی در ایلام، بسیاری از مشکلات را در این دیار رفع خواهد کرد. استاندارد ایلام حتما تکمیل پروژه سامانه گرمسیری و نقش آن در تولید و را می‌داند …

برای مشاهده کردید بهرامانیا برای رفع مشکلات بزرگ اما قابل حل استان، می توانید سایر مقامات ارشد استان را با خود همراه کند، باید منتظر گذر زمان ماند و دید قدمهای بعدی جدیدنفس عروس زاگرس به کدام سمت روانه خواهد شد.

:ارش: سعید بگنظری، کارشناس روابط عمومی استانداردی ایلام

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری