جهاد دانشگاهی عملکرد بسیار خوبی در اجرای طرح سرباز ماهر در آذربایجان غربی است


ایسنا / آذربایجان غربی معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی از تکمیل طرح سرباز ماهر در استان آذربایجاخ.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی آذ ربایجان غربی، محمد حسین حسنی معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی با اعلام این خبر افزود: اجرای این طرح تفاهم نامهای کشوری میان قرارگاه مهارت آموزش کارکنان و وظایف نیروهای مسلح با معاونت. امور جوانان وزارت ورزش به جهاد دانشگاهی ارائه شده است.

وی با بیان اینکه طی سال جاری ۴۱۸۳ سرباز وظیفه سپاه پاسداران و نیروی انتظامی تحت پوشش خدمات آموزشی قرار می گیرند افزود: در این طرح سربازان دوره های کسب و کار و کارآفرینی به مدت ۲۴ ساعت و مهارت های زندگی به مدت ۲۴ ساعت را فرا گرفته اند.

حسنی با اشاره به وقوع شرایط سختی و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری این دوره گفت: با اندیشیده شده از سوی مرکز مهارت های آموزشی جهاد دانشگاهی نسبت به تولید آموزشی این دوره آموزشی با سرفصل های انجام شده و دوره های مزبور در سال. جاری به صورت نیمه حضوری برگزار می شود.

معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با بیان اینکه سهمیه در نظر گرفته شده برای استان ۳۹۹۶ نفر بوده است که چهار هزار و ۱۸۰ نفر عملکرد آموزشی این استان بوده است که دو هزار و ۵۳۳ نفر در پادگان مالک اشتر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هزار نفر بوده است. و ۶۴۷ نفر در پادگان امام سجاد نیروی انتظامی تحت پوشش قرار دارد.

وی با تقدیر از همکاری همه دستگاه های عضو کمیته استانی قرارگاه مهارت آموزش سربازان گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان اصلی و نماینده اداره کل ورزش و عملکرد جوانان رضایت بخش و بسیار خوبی در اجرای این طرح داشته است.

حسنی در طرح ویژه آموزشی این طرح طرح سرباز ماه با هدف ارائه آموزش مهارتهای عمومی و کارآفرینی سربازی در دوران دفاع مقدس شامل ۳ سطح قبل از خدمت و پس از خدمت به برنامه آموزشی در آموزش حین خدمت توسط جهاد است. دانشگاهی اجرا شده است.

گفتنی است در فاز اول این طرح که در سال ۹۷ اجرا می شود ۱۰۲۱ نفر از سربازان وظیفه نیروی انتظامی ارتش و سپاه و هنگ مرزی تحت پوشش آموزشهای هشتاد ساعت قرار دارند.
انتهای پیام