جهاد تبیین و نهضت روشنگری بر عمل اخلاقی باشدایسنا/ اصفهان معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: در جهاد تبیین و نهضت روشنگری اخلاقی عمل کنید و از دشنام، فریب و تهمت و دروغ باید دوری کرد که این موضوع از مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام سید مهدی میراحمدی امروز (شنبه ۱۴ اسفند) در دومین جلسه دوره آموزشی تخصصی جهاد تبیین “نقش اساتید دانشگاه در جهاد تبیین از دیدگاه مقام معظم رهبری” که به همت فرماندهان جنگ نهضت استاد بسیج اصفهان برگزار شد، گفت: در ابتدا باید توجه شود. داشت که موضوع جهاد تبیین در چه شرایط و فضایی در کشور مطرح شده است که آن را به خوبی مشخص می کند.

وی افزود: در مرحله بعد باید توجه داشت که این موضوع تنها یک طرح برای رهبر معظم انقلاب و یا یک دستور قرآنی است که در این صورت مفهوم واقعی به قرآنی مشخص می شود که باید جهاد و محدوده و حوزه های پیاده سازی آن معلوم شود. سویی دیگر بین تبیین و جهاد تبیین تفکیک قائل شد.

معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها گفت: حقیقت جمهوری اسلامی بر پایه ارزشهای توحیدی و الهی است، اما چه ضعف و مشکلاتی وجود دارد، اما آرمانهای جمهوری اسلامی همچنان پابرجاست و همیشه تبیین پیامبر (ص) از قرآن جدا شده است. رمان ها و ارزش نظام هم از روشنگری و تبیین جدا نیست.

به او گفته می شود به عبارتی جهاد به مبارزه با مبارزه است، اما هر تلاش و مبارزه ای را نمی توانم جهاد نامید، زیرا جهاد مقاومت به دو رکن اساسی است، یک آن فعالیتی که با تلاش و کوشش باشد و دوم علیه دشمنی همراه باشد، نمی توانم در آن. دفتر کار و رخت خواب بود و اسم خود را جهادگر و مبارز گذاشت، بلکه باید در وسط میدان باشد تا تعبیر.

به گزارش ایسنا و به نقل از اساتید سازمان بسیج، حجت الاسلام میراحمدی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از نفوذ دشمن به افکار عمومی نیازمند جهاد تبیین هستیم، گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب سختتر از جنگ تحریم، تحریف است و دشمن بر این موضوع. سرمایه گذاری کرده است.

میراحمدی ایجاد شبهه، شایعه پراکنی، کارشکنی در برنامه ها و اصلاحات و مهمتر از آن استفاده از فضای مجازی است.

وی با بیان اینکه باید خلاءها را پر کرد، گفت: باید نگاه کرد که دشمن کجا و همیشه چه مسائلی را می توان گرفت و برای همان موضوع برنامه ریزی کرد و نباید در این زمینه سردرگمی را گرفت.

معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: نکته مهم دیگری است که باید دید کلان داشت، اما خرد و جزئی عمل کرد و از مجموعه های کوچک در خانواده و دانشگاه ها و دوستان جهاد تبیین را آغاز کرد.

حجتالاسلام میراحمدی گفت: در جهاد تبیین و نهضت روشنگری اخلاقی عمل کنید و از دشنام، فریب و تهمت و دروغ باید دوری کرد که این موضوع را از مقام رهبری رهبری است و حقایق را با منطق و عقلانیت و عواطف انسانی باید بیان کرد.

انتهای پیام