جشن شکرگزاری قنبر آباد شیخی


جشن شکرگزاری قنبر آباد شیخی

ایسنا/ کرمان مراسم شکرگزاری آزادسازی قنبرآباد شیخی شامگاه دوشنبه ۲۹ خردادماه با حضور محمد برزنگ فرماندار بم، محمد برشان مدیرعامل آبراه استان کرمان و جمعی از دوستان برگزار شد. شهروندان

محمدعلی معقول، رئیس اداره جهاد کشاورزی نیز در این مراسم سخنرانی کرد: «زندگی در گرو آب است و آب گرانبهاترین هدیه خداوند به موجودات زنده است. آب منبع حیات و سرآغاز همه موجودات زنده است.

وی افزود: قرار بود این موضوع حساس در رسانه های داخلی و بین المللی بازتاب یابد تا جایی که مسئولان مجبور شدند موضوع قنات را در دستور کار قرار دهند.
معقول خاطرنشان می کند که منطقه بمبئی سرزمین خودمان است و ما این منطقه کوچک جغرافیایی ۵۰ سفره آب را داریم که می توان گفت یکی از سفره های آب این سرزمین است که آبراه است.قنبر شیخی.
وی افزود: در ۲۰ اردیبهشت ماه به ما اطلاع دادند که کانال قطع شده است که تحت نظر قرار گرفت و تیمی که بیش از ۲۶ ساعت برای بازگشایی کانال پیازها مشغول بودند و آنها را در داخل کانال رها کردیم. اب.
معقول گفت: امروز در مرحله رهاسازی بیش از ۳۰۰ لیتر در ثانیه از دو کیلومتر، چاه ۵۰ مایلی و بیش از ۴۰۰ لیتر از این قنات هستیم که جای تشکر دارد. خدایا ما از این لطف الهی آگاه هستیم.»
وی گفت: بیش از ۴۰۰ کیلومتر زباله حفاری شده، هشت متر تاج چینی حفاری شده، ۸ حلقه چاه به طور کامل تخلیه شده و یک گمانه جدید نیز حفر شده است. .
شایان ذکر است در این مراسم از بسیاری از هنرمندانی که در احیای این کانال ها مشارکت داشتند تقدیر و تشکر شد.

جشن شکرگزاری قنبر آباد شیخی

انتهای پیام/