جشنواره فرهنگ اقوام انسجام و وحدت بین آنها را به دنبال داردایسنا/لرستان شهردار خرم‌آباد گفت: جشنواره فرهنگ اقوام انسجام و وحدت بین آنها را به دنبال دارد.

سعید فتوحی در حاشیه مراسم هفته خرم‌آباد در باغ گلستان قلعه فلک‌الافلاک ضمن نکوداشت روز خرم‌آباد در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه ۲۰ اردیبهشت ماه روز خرم‌آباد نامگذاری شده است و شهرداری مرکز استان در این راستا برنامه نکوداشتی برگزار کرده است، افزود: در این روز شهروندان خرم‌آباد با استقبال پرشور در این مراسم شرکت کردند و این روز را گرامی داشتند.

شهردار گفت: خرم‌آباد بیش از ۶۳ هزار سال قدمت انسانی دارد و مصداق آن وجود غار کلدر در این شهر است و با توجه به قدمت تاریخی بیش ازپیش باید مورد اهتمام و توجه قرار گیرد.

فتوحی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی زیادی در مرکز استان طراحی شده است، افزود: بر این سال پارک خاطره‌ها در پشت بازار، بام جنوب شهر، پارک مشاهیر، پارک بانوان جنوب شهر در گلدشت، شهربازی کیو  در حال بهره برداری است.

وی بیان کرد: البته از ۱۸ تا ۲۲ اردیبهشت ماه میزبان جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین با وجود خرده‌فرهنگ‌های متفاوت هستیم.

شهردار خرم‌آباد تصریح کرد: برگزاری چنین رویدادی سبب هم‌افزایی و انسجام بین اقوام مختلف ایران عزیز می‌شود و آنان می‌تواند فرهنگ و آداب و سنن خود را به علاقمندان معرفی کنند.

انتهای پیام