جشنواره تولید رسانه های مهدویت برگزار می شود


جشنواره تولید رسانه های مهدویت برگزار می شود

ایسنا / قم جشنواره تولیدات رسانه‌های مهدویت ویژه فعالان فضای مجازی به همت سازمان فضای مجازی سراج می‌شو.

محمد علی حبیبی دبیر جشنواره مهدویت در نشست خبری هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد حال و هوای مهدوی و نهادینه کردن فرهنگ انتظار در ایام تولد امام عصر عج عنوان کرد.
وی افزود: قالب آثار شبکه های اجتماعی و صفحات مجازی، سایت ها و پایگاه های خبری و بخش های جشنواره، موشن گرافیک، گرافیک و پوستر، عکاسی و تدوین، نرم افزارهای موبایل و بازی، کلیپ و مستند کوتاه است.
دبیر جشنواره با اشاره به اینکه فراخوان ارسال و تولید آثار در فضای مجازی با موضوع مهدویت همراه با برگزاری کارگاه های رسانه های ویژه فعالان فضای مجازی است، توضیح داد: این کارگاه ها توسط استان های کشور به صورت تخصصی و با هماهنگی دفاتر استانی سازمان فضای مجازی سراج انجام می شود. برگزار می شود.
حبیبی مهلت ارسال آثار را ۱۹ اسفند امسال عنوان کرد و گفت: اختتامیه، داوری و اعلام نتایج به صورت آنلاین در سه روز جمعه، شنبه و یکشنبه ۲۰ و ۲۱ و ۲۲ اسفند خواهد بود.
وی با اشاره به موضوعات مهم جشنواره مهدویت و امید به آینده، مهدویت همدلی و برادری است، افزود: به برگزیدگان جشنواره جوایز نفیس نقدی و غیر نقدی همراه با یادبود و تندیس افتخار اهدا می شود.
دبیر این جشنواره گفت: نحوه ثبت نام و مشارکت از طریق ورود به صفحه اینستاگرام جشنواره به آدرس Havadarim_festival @ یا ارسال آثار از طریق شماره واتس آپ با شماره ۰۹۳۹۷۷۱۰۸۳۱ خواهد بود.
همچنین مهدی دانش هنر و رسانه جمکران اظهار داشت: قبل از شروع کار در کشور مسجد مقدس جمکران که مرجع مهدویت موضوعی امام را با عنوان اجتماع قلوب اجتماع را برگزار می کند.
وی ادامه داد: با شروع فعالیت ذیل این فعالیت موضوع همدلی و مواسات هم اضافه شد.
مدیر هنر و رسانه جمکران با اشاره به اینکه امسال ذیل همین موضوع کمپینی به همت سازمان فضای مجازی سراج با عنوان “به عشق مهدی هوادار هستیم” آغاز به کار کرده است، گفت: رهبر معظم انقلاب در بیان گام دوم انقلاب هدف آرمان انقلاب را به دست آوردند. به تمدن نوین انقلاب اسلامی اعلام می‌کنند.
وی اضافه کرد: ما یکی از ماموریت های خود را کمک به تشکیل جامعه اسلامی قرار داده ایم و با توجه به اینکه مسجد مقدس جمکران مکان عمومی و مورد تردد و حضور بسیاری از مردم در این راستا فعالیت های جدی باشد را در نظر داریم.
دانش با اشاره به مولفه های جامعه اسلامی، گفت: در جامعه اسلامی اولین مولفه این است که محور ولی فقیه است و این جامعه از صالحین تشکیل شده است و آنها نسبت به تفاوت بین تفاوت ها.
وی بیان کرد: در فرصت نیمه شعبان ما به دنبال این هستیم که عدم تفاوت نسبت به هم رای تبیین
مدیر هنر و رسانه جمکران پیشنهاد داشت: برای تبیین و ترویج این موضوع باید تولیدات رسانه ای خوب و قوی داشته باشد به همین دلیل جشنواره طراحی و شروع به کار کرد.

انتهای پیام