جزئیات معاملات طلا در سایت بورس کالانائب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران پس از آخرین بحث ها در مورد مبادله طلا و لزوم دریافت ضمانت نامه از شرکت بیمه یا بانک، با اشاره به اینکه معاملات طلا کالا است. موضوع جدیدی نیست، گفت: بیشتر طلای معدنی طلای ۲۴ عیار در بورس عرضه می شود و مشتری طلا را به صورت فیزیکی خریداری می کند.

به گزارش ایسنا، چندی پیش علیرضا شاه میرزایی – معاون بازرگانی و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت – در گفت وگویی با اشاره به معامله ۱۰۰ کیلوگرم طلا در دو ماه اخیر در بورس و تقاضای آن، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰۰ کیلوگرم طلا طی دو ماه اخیر در بازار بورس اوراق بهادار بوده است. برای دریافت ضمانت نامه از بیمه یا بانک برای فروش طلا در اینترنت یادآور می شود: با توجه به اینکه رکن به عنوان ضمانت در نظر گرفته شده بود، مردم نیز از این طریق طلا خریداری می کردند.

وی تاکید کرد: همچنین هیچ مانعی بر سر راه سامانه هایی که بخواهند در زمینه خرید و فروش اینترنتی طلا و جواهر فعالیت کنند وجود ندارد. علاوه بر این، دولت نمی خواهد وارد این فضا شود. ما از اتحادیه طلا به عنوان یک نهاد جداگانه درخواست کرده ایم که وارد این موضوع شود و سیستم هایی ایجاد کند. اما برای اینکه مشکلی پیش نیاید، اعلام شد که باید بیمه یا ضمانت نامه بانکی وجود داشته باشد. اگر فروشندگان آنلاین گارانتی داشته باشند، می توانند از طریق اینترنت کار کنند.

محمد کشتی آرای، نایب رئیس اسبق اتحادیه طلا و جواهر تهران با نگاهی به جزئیات این معاملات به ایسنا گفت: شرکت ها و معادنی که طلا تولید می کنند، حتی خاکی که از معدن به دست می آورند، در بورس کالا پرداخت می کنند و به این ترتیب عرضه می شود. تجارت کالا پدیده جدیدی نیست و بیشتر توسط شرکت های معدنی انجام می شود که طبیعتا مشتریان خود را دارند. بیشترین طلای استخراج شده در بازار سهام معامله می شود.

وی افزود: مشتریان نمی توانند بازاری باشند، بلکه در بورس بانک ها، موسسات مالی، شرکت ها با معاملات شفاف پرداخت می کنند، مانند فلزات دیگری مانند نیکل، روی و مس که از سنگ معدن استخراج می شود. حتی شرکت های صادرکننده نیز این فلزات را در بورس کالا خریداری می کنند.

این کارشناس بازار سکه و طلا تایید کرد: البته منعی برای خرید عمومی وجود ندارد، همه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند طلا را در بورس کالا معامله کنند. که توسط افراد خرید و فروش می شود، به طور نامحدود فروخته می شود.

کشتی آرای ادامه داد: خرید طلا در بورس کالا (بر خلاف خرید و فروش اوراق سکه که به تازگی آغاز شده) فیزیکی است و معامله انجام شده و حواله به خریدار تحویل داده می شود و سپس به خریدار، پول منتقل می شود. . ، به طلافروشی ها می روند، می توانند بروند و طلای خود را که طلای ۲۴ عیار است، تهیه کنند. اما سکه هایی که در روزهای اخیر وارد بورس کالا شده اند فقط سکه های گواهی سکه و سکه های غیر قابل معامله فیزیکی هستند.

در انتهای پیام