جداول تیره در تهران چاپ نمی شود/ دلیل تیرگی ها نبود برق استمدیر شرکت برق تهران گفته است که برنامه ای برای انتشار تهران سیاه وجود ندارد و وضعیت فعلی تولید برق در پایتخت خوب است و به همین دلیل در چند وقت اخیر به این نقص رسیدگی شده است. اما نه به قطع برق مشکلات فنی. ”

کامبیز ناظریان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه تمامی تلاش های صنعت برق در تابستان ۱۴۰۱ به تشریح مدیریت و کنترل اوضاع و جلوگیری از شرایط ایجاد شده توسط شهروندان ۱۴۰۰ پرداخت، گفت: هیچ کدام. خاموشی ها و تمام تلاش شرکای صنعت برق باید بتواند با استفاده از قابلیت ها و تجهیزات مدیریت برق موجود در این سایت، این شرایط را مدیریت کند.

وی گفت: هدف این است که تابستان امسال را با محدودیت کم یا بدون محدودیت پشت سر بگذاریم. در حال حاضر هیچ برنامه ای برای دستگیری او وجود ندارد و هیچ سیاستی نیز مشخص نشده است.»

وی گفت: شبکه برق تهران یک شبکه بسیار بزرگ با بیش از ۳۲ هزار کیلومتر شبکه در تهران است. حجم شبکه به دلیل ماهیت فنی خود می تواند چه در شرایط عادی و چه در شرایط آب و هوای گرم باعث ایجاد مشکل یا حوادث ناشی از جریان جریان شود.

به گفته شاهدان عینی، علاوه بر برخی مسائل از جمله طوفان در روزهای اخیر، برخورد با اجسام خارجی و یا موارد مشابه ممکن است باعث اختلال در شبکه شود که به همین دلیل شاهد تاریکی موقت و پراکنده در سطح شهر تهران خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این تصمیمات در مقایسه با ظرفیت برق تهران به دلیل ماهیت شبکه و مسائل فنی شبکه بسیار ناچیز است، گفت: محدودیتی برای تولید برق کشور وجود ندارد و برنامه ریزی وجود دارد. با در نظر گرفتن آن، بیایید پایه را ادامه دهیم.

مدیر شرکت برق تهران با تاکید بر اینکه امیدواریم در روزهای آینده نیز همین روش ها و برنامه ها را داشته باشیم تا با هماهنگی دستگاه ها و اعضا، شرایط را مدیریت کنیم و تابستان را بدون مشکل پشت سر بگذاریم. وی گفت: در حال حاضر وضعیت تامین برق تهران با شرایط طبیعی مساعد است و مشکل خاصی نداریم.

انتهای پیام/