جالت ملی‌پوش شمشیربازی از مبلغ قراردادش در لیگ!ملی پوش شمشیربازی سابر ایران گفت: دریافت ما از لیگ به حدی پایین است که حتی مبلغی را خجالت می کشد. باید شأن و جایگاه ورزشکار حفظ شود.

به گزارش ایسنا، محمد فتوحی، ملی پوش شمشیربازی سابر ایران در سطح لیگ برتر شمشیربازی سابر بیان کرد: از کیفیت لیگ راضی هستیم اما از نظر ورود اسپانسرها واقعا نمی توانم اسم آن را لیگ بگذارم. دریافتی‌های ما از لیگ به حدی پایین است که حتی خجالت می‌کشیم آن را بگویم. فقط برای اینکه جای مبلغ یک مبلغ جزئی نباشد نوشته می شود. من به عنوان یک شمشیرباز ملی پوشیدنم ۲۵ میلیون تومان بود که ۲۷ درصد آن نیز کسر شد که بخشی از ا.

ادامه داد: من تیمی که اصلاً برای قهرمانی بسته نشده است چرا وقتی قهرمان نمی‌شود از بازیکنان کسر می‌کند؟ ما فقط در لیگ شرکت می کنیم که در مسابقات کوران باشیم. حضور در مسابقات لیگ برتر را می‌برد و به شخصه در لیگ امسال پشیمان شدم و اگر فصل بعد. همه تیم‌ها برای قهرمانی بسته نمی‌شوند ولی باید جایگاه خود را حفظ کنند و ورزش کنند. این قراردادها توهین به ورزشکار است.

او در رویدادهای پیش روی سابر گفت: بعد از المپیک، زنده ماندیم و به تمرینات برگشتیم. می‌دانستیم زمان کوتاهی تا بازی‌های آسیایی باقی مانده است. شمشیربازی رشته‌های این است که باید در مسابقات قهرمانی رقابت‌ها یکی بعد از دیگری باشد که می‌شود. تلاش می‌کنیم که آماده باشیم. اگر مسابقات لغو از فروردین ماه پپت سر هم مسابقه داریم که قهرمانی آسیا و بازی های آسیای مهم این مسابقات است و امیدوارم در هانگژو موفق باشیم.

فتوحی در پاسخ به این پرسش که سابر ایران با وجود درخشش در مسابقات جهانی، موفق به کسب مدال طلای بازی های آسیایی نشده و آیا می توانم مدال طلا را در هانگژو امیدوار بود؟ :فت: مشکل اصلی این است که کره جنوبی در آسیاست و حتی اگر مدال نقره جهان را هم بگیریم باز هم از کر. نها از قبل از مدال طلای بازی‌های آسیایی را برای خود کنار گذاشته‌اند. هدف ما این است که این بار اجازه ندهیم مدال طلای بازی‌های آسیایی به کره‌جنوبی برسد.

انتهای پیام