تیک تاک و نتفیلیکس هم در روسیه تعلیق شدندشبکه اجتماعی تیک تاک و نتفیلیکس هم فعالیت خود در روسیه را تعلیق کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از یورو نیوز، تیکتاک، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی به ویژه در میان جوانان و نوجوانان، اعلام کرد بهدلیل قانون جدید اطلاعات در روسیه، امکان ارسال ویدیوی جدید را در این کشور تا اطلاع ثانوی معلق می کند.

شرکت ‌تاک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد با توجه به محدودیت‌های جدید، راه جز توقف فعالیت در رو

روسیه روز جمعه قانونی را برای مقابله با آنچه «بی‌اعتبار کردن ارتش» این کشور می‌داند کرد. فرمان این قانون متخلفان، حتی به‌خاطر اطلاق واژه «جنگ» به عملیات نظامی روسیه در امکان اس

در دو روز گذشته از رسانه‌های خارجی و برخی شبکه‌های رادیو تلویزیونی مستقل داخلی، فط استفاده می‌شود.

از سوی دیگر چند روز پس از تعلیق نامحدود تمام برنامه های تولید و خرید محتوا در روسیه، نتفلیکس اعلام کرد که در واکنش به عملیات در عملیات و خروج سرویس پخش خود به طور کامل از روسیه، بیشتر را می دهد.

این استریمر در بیانیه‌ای گفت: با توجه به شرایط موجود، تصمیم می‌گیریم خدمات خود را در روسیه به دست آوریم.

مشخص نیست که آیا اشتراک حدود یک میلیون نتفلیکس مشترک در کشور به حالت تعلیق در می‌آید یا به طور کام.

در اوایل این هفته، نتفلیکس شروع به افزایش سهام در روسیه کرد و اعلام کرد که از قوانینی که آنها را ملزم به پخش ۲۰ کانال پخش رایگان دولتی در سرویس خود می کند، تبعیت نمی کند. به این شرکت‌های فناوری مانند یوتیوب، متا و توییتر که تبلیغات را برای کانال‌های روسی مان می‌آورند.

در همین راستا، تمام استودیوهای بزرگ هالیوود هفته گذشته اعلام کردند که فیلم های آینده شان را در سینماهای روسیه اکران نمی کنند، از جمله «بتمن» برادران وارنر، «قرمز شدن» از دیزنی / پیکسار و «موربیوس» از سونی.

انتهای پیام