تولیدکنندگان درخواست‌های خود را در ثبت سامانه کنندایسنا/لرستان رئیس سازمان صمت لرستان گفت: هر تولیدکننده کالا و خدمات که از هر دستگاه اجرایی مجوز فعالیت دارند امکان ثبت درخواست و استفاده از خدمات کارگروه تسهیل را دارند

بهمن جعفری، در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید لرستان، بیان کرد: در سال ۱۳۷۷ متناسب با اصل ۱۳۸ قانون اساسی کمیسیون منتخب دولت به منظور کمک به واحدهای تولیدی تشکیل شد و طی سال‌های متمادی با نام‌ها و اعضای مختلفی به کار خود ادامه داده است.

وی ادامه داد: به درخواست‌هایی که در سامانه ثبت شده پاسخ داده می‌شود.

جعفری تصریح کرد: هر تولید کننده کالا و خدمات که از هر دستگاه اجرایی مجوز فعالیت دارند امکان ثبت درخواست و استفاده از خدمات کارگروه تسهیل را دارد.

رئیس سازمان صمت لرستان، عنوان کرد: یکی از واحدهایی که با مشکل روبروست شرکت سامان کاشی بوده که از سال ۹۴ به سقف تولید خود رسیده و مطرح می‌شود و در سال ۹۷ با شکایت دو نفر از کارگران شرکت ورشکست اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر سامان کاشی ۸۰ درصد آورحال شده و طبق مصوبات در حال دریافت ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه‌ در گردش است که به دلیل داشتن ۲۰ فقره چک برگشتی به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان جلوی پرداخت تسهیلات از بانک توسعه تعاون گرفته شده که پیشنهاد ما این است که چک‌های برگشتی رفع سوء اثر شود.

جعفری بیان کرد: شرکت سامان کاشی بالغ‌بر ۲۰۰ نفر اشتغالزایی دارد که در صورت تأمین سرمایه در گردش ظرف دو ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان صمت لرستان ادامه داد: موضوع بعدی شرکت فولاد الیگودرز است که ۲۰ سال است که فعالیت مستمر داشته و با ۴۰۰۰ تن تولید ۴۰ درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت دارد.

وی عنوان کرد: این شرکت در صورت اشتغال برای ۲۵۰ نفر شغل ایجاد می‌کند و با شش فقره چک برگشتی شمش مورد نیاز خود را از اصفهان تأمین می‌کند و درخواست آن بلااثر کردن چک‌های برگشتی برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش هستند.

جعفری بیان کرد: موضوع دیگر شرکت همارشتن الیگودرز است که تولید کننده برند پروفیل UPVC با اشتغال ۱۲۰ نفر است که سال ۸۳ پنج میلیون یورو تسهیلات دریافت کرده و اکنون به صورت اقساط ۱۲ ماهه قسط بندی شده است.

رئیس سازمان صمت لرستان افزود: موضوع دیگر نیروگاه برق کوثر خرم‌آباد است که با ظرفیت هفت و هفت دهم مگاوات برای ۲۵ نفر اشتغال ایجاد کرده و مشکل آن اتمام قرارداد اولیه خرید تضمینی برق با شرکت توزیع برق است که درخواست دارد قرارداد فروش تضمینی با نرخ روز بسته شود.

وی عنوان کرد: نساجی بروجرد نیز سال گذشته پنج دستگاه کهنه برای توسعه خط تولید از کشور ترکیه خریداری کرده که تا سال گذشته از پرداخت گمرک معاف بودند اما طبق بودجه سال جاری تمام ماشین آلات چه کهنه و چه نو مشمول پرداخت عوارض گمرکی می‌شوند.

انتهای پیام