توضیح وزارت میراث و فرهنگ در مورد تخریب تابلوی کمال الملکپس از انتشار این عکس ها و انتشار اخباری مبنی بر کنده شدن یکی از پرتره های کمال الملک که در کاخ گلستان نگهداری می شد، وزارت میراث و فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که این تابلو مورد بررسی فنی و دقیق قرار می گیرد. معاینه فنی بیماری

به گزارش ایسنا، در این بیانیه از سوی روابط عمومی وزارت میراث و فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی آمده است: به دعوت جمعی از کارشناسان متخصص مرمت آثار نقاشی، این تابلو مورد معاینه فنی و آسیب شناسی دقیق قرار می گیرد، این در حالی است که تابلو مذکور قبلا چندین بار عودت داده شده است.

علاوه بر قدردانی همیشگی و انتقادی رسانه ها برای حفاظت از گنجینه های ملی، بازرسی بهداشتی فعالیت های موزه ها در دستور کار اداره کل موزه های وزارت میراث و فرهنگ با کمیته ای متشکل از کارشناسان مسئول بازدید از موزه ها است. مراکز و تالارها. کاخ موزه ها.

امسال تجلیل لازم برای مرمت فوری تعدادی از تابلوهای نقاشی در تالارها و آرشیو موزه‌های قصر در نظر گرفته شد و انجام شد.

تابلوی آسیب دیده ای که اخیراً اشک های آن توسط یکی از فعالان گردشگری عرصه مدرن منتشر شده، تابلوی «قفس گربه و قناری» اثر محمد غفاری معروف به کمال الملک است که در سال ۱۳۰۸ هجری شمسی کشیده شده است و در ابعاد ۶۱ × ۶۱. قد ۴۷ سانتی متر با نقاشی رنگ روغن روی بوم اجرا شده و در حال حاضر در کاخ گلستان تهران نگهداری می شود.

آرش مودی، فعال گردشگری که برای اولین بار عکس‌های این کنده کاری را منتشر کرد، گفت: مسئولان سالنی که تصویر در آن به نمایش گذاشته شده بود، ناآگاهی خود را نسبت به وجود این کنده کاری نشان دادند و حتی ممکن بود که او پاره کند. میخ در هنگام میخ زدن به دیوار»!

برخی از بازدیدکنندگان از کاخ گلستان نیز عکس های قدیمی این تابلو را منتشر کردند که نشان می دهد مدت هاست این پارگی وجود دارد و تابلو بازسازی نشده است.

در انتهای پیام