تهیه پیش‌نویس قطعنامه علیه روسیه، در شورایی که روسیه حق وتو داردشورای امنیت سازمان ملل، روز جمعه پیش‌نویس قطعنامه‌های رای می‌گذارد که روسیه به کشور حمله می‌کند. این در حالی است که روسیه به عنوان یکی از اعضای دائم این شورا، از حق و توست و می‌توان آن را کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این قطعنامه که آمریکا پیشنویس آن را تهیه کرده، قرار است پس از قرار گرفتن در شورای امنیت ظرف چند روز آینده به مجمع عمومی سازمان ملل با ۱۹۳ عضو برود.

گرچه این قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل، عضو ۱۵، ممکن است نخواهد شد، چراکه روسیه در آن حق وتو دارد، اما واشنگتن و متحدانش این اقدام را فرصتی برای نشان دادن انزوای روسیه در میدان دید. به نظر می‌رسد دست‌کم ۱۱ عضو این شورا رای موافق بدهند، اما آراء چین، هند و امارات عربی هنوز.

پیش از این قطعنامه که به دست رویترز رسیده است، «تهاجم» روسیه علیه مقامات رانویس سریع کرده و خواستار عقبنشینی کامل، و بیقید و شرط نظامی مسکو از شکسته شده است. این قاطعنامه همچنین از ولادیمیر پوتین جمهوری روسیه، میخواهد تا به رسمیت شناختن دو منطقه جداییطلب دونتسک دوهانسک »در شرق مردم را پس بگیرید.

این متن همچنین بر شورای امنیت به «حاکمیت استقلال، و تمامیت ارضی» وجود دارد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری