تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقات لیگ شهرهای تاریخی کاشانایسنا/ تفاهم مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان از تمدید مهلت ارسال آثار اولین مسابقه ویدئویی انجمن شهرهای تاریخی تا ۳۰ مهرماه خبر داد.

محمدعلی فرجی در گفت وگو با ایسنا، مسابقه ویدئویی معرفی اماکن گردشگری و روستاهای تاریخی شهرستان را از برنامه های هجدهمین همایش بین المللی اتحادیه شهرهای تاریخی جهان به میزبانی شهر آندونگ کره جنوبی عنوان کرد.

وی افزود: هدف از برگزاری این رویداد بین المللی به نمایش گذاشتن جاذبه های شهرها و روستاهای منطقه فرهنگی کاشان بزرگ از جمله معرفی آثار تاریخی، آداب و رسوم، غذا و پوشاک سنتی توسط شهروندان ۱۲ تا ۲۳ ساله است. سال ها.

مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان گفت: علاقه مندان می توانند با ارسال فیلم کمتر از سه دقیقه از جاذبه های حوزه فرهنگی کاشان بزرگ با کیفیت ۱۹۲۰×۱۰۸۰ پیکسل با فرمت MP4، WMV، AVI و MPEG در این مسابقه شرکت کنند. مجاز به ارسال سه اثر می باشد.

فرجی گفت: علاقه مندان برای شرکت در مسابقه آثار خود را تهیه و به تلگرام شهرداری کاشان به نشانی [email protected] و یا شماره ۰۹۱۰۷۹۶۲۹۶۱ ارسال و یا به صورت حضوری به آدرس خیابان امام خمینی (ره) در خانه تاریخی تحویل دهند. آل یاسین. . .

مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان افزود: سرمایه گذاری در آموزش کودکان به ویژه آگاهی بخشی به میراث و فرهنگ یکی از موثرترین راهکارها برای دستیابی به اهداف توسعه ای جامعه است. بخشی از مسئولیت شهرداری هاست.

وی با اشاره به رشد عاطفی و فکری کودکان گفت: مکان‌های تاریخی بستری ایده‌آل برای ارتباط اطلاعات و امور جاری آن‌ها است، مانند خانواده ما، سفر و گردش منحصر به تفریح ​​است و هدفمند نیست.

فرجی بیان کرد: باید به کودکان کمک کنیم تا با ذهن خود دنیای اطراف خود را بشناسند و تاریخ و تمدن شهر خود را بیاموزند و از این طریق در حفظ آن مشارکت داشته باشند.

وی بیان کرد: انجمن شهرهای تاریخی متشکل از ۱۰۶ عضو و یکی از لیگ های مهم شهرهای جهان است که ۲۶ شهر در آسیا، دو شهر در آفریقا، ۴۸ شهر در اروپا، ۲۰ شهر در شمال آفریقا وجود دارد. خاورمیانه. ، آسیای غربی و مرکزی، سه شهر در آمریکای شمالی و سه شهر در منطقه اقیانوس آرام اعضای این لیگ هستند.

مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل ناحیه کاشان گفت: آتن، بارسلونا، وین، پاریس، بوستون، مونترال، هانوی، مکزیکوسیتی، قونیه و استانبول از جمله شهرهای عضو این شبکه هستند و اصفهان. شیراز، سمنان، کاشان و یزد از شهرهای ایران و عضو انجمن شهرهای تاریخی جهان هستند.

در انتهای پیام