تمام ظرفیت های مرزی و بندری گیلان برای تضمین صادرات غیرنفتی فعال شود


ایسنا/گیلان استاندار گیلان با تاکید بر اینکه باید مشکلات و چالش های پیش روی تجار و بازرگانان حل شود، گفت: باید تمام توان بندر و مناطق مرزی منطقه برای تضمین صادرات نفت گیلان که شامل آن می شود بسیج شود. در دستور کار. از مدیران

اسدالله عباسی در نشستی با تجار و بازرگانان شهرستان مرزی بندر آستارا با اشاره به اهمیت مرزها گفت: شهرستان مرزی بندر آستارا از نظر بندری و حوزه اقتصادی از پتانسیل بالایی برخوردار است و امیدواریم که که این قدرت های ویژه موجب رونق و شکوفایی، به نفع اقتصاد منطقه و کشور خواهد شد.

وی مردم آستارا را میهمان نظام پربرکت جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و با تاکید بر رفع معوقات موجود، افزود: آستارا یک شهر مهم اقتصادی برای منطقه گیلان، رفع کسب و کار است. موانع در این زمینه در این راستا فرمانداران مناطق رؤسای دستگاه های اجرایی خود را برای حل مشکلات تجار و کسبه تفویض کنند.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه باید راه های ورود دشمن را که در صدد ایجاد بدبینی در جامعه هستند بسته شود، گفت: باید تولید را افزایش دهیم و در عین حال صادرات را افزایش دهیم.

عباسی با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی صادرات استان گیلان در سال جاری بیان کرد: امسال به دلیل اینکه تولید را مدیریت کرده و افزایش داده ایم با کاهش ۴۰ درصدی خرید گندمی مواجه هستیم که دیگر نیازی به این حوزه نیست. وی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران گفت: با حفظ وحدت سرزمینی همه سرمایه گذاران می توانند در توسعه اقتصاد منطقه و اشتغال زایی ورود و سرمایه گذاری کنند. وی حمایت از صنعتگران آستارا را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: اتحاد متولیان منطقه و شهرستان برای تسهیل زندگی مردم از هر سو بسیار مهم است.

وی گفت که از زمانی که خدمات عمومی خود را در استان گیلان در رهبری منطقه آغاز کرده است، مشکلات شهرهای مختلف از جمله بندر آستارا و حمایت از تولید و کشاورزی از جمله برنج کاران و کشاورزان کیوی را به دنبال دارد. بر روی سایت و جلسات ویژه برای رفع مشکلات و مشکلات، بسته بندی و فرآوری محصولات و رونق اقتصاد موجود حساب می شود، گفت: زیرساخت های تجارت فرامرزی آستارا در سطح ملی و منطقه ای ظرفیت و ظرفیت دارد. توسعه و تکمیل پروژه های مرتبط با آنها. می تواند در رفع مشکلات بیکاری و ایجاد رونق در تجارت فرامرزی و فعالیت های تجاری موثر باشد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مدیران کل منطقه از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، هماهنگ کننده امور اقتصادی استاندار گیلان نیز حضور داشتند. نماینده مردم آستارا در شورای اسلامی و فرماندار منطقه آستارا تکمیل شد، تجار آستارا مشکلات خود را در زمینه صادرات و صادرات بیان کردند و خواستار همکاری و حمایت های لازم از استاندار و دستگاه های اجرایی ذیربط شدند.

تمام ظرفیت های مرزی و بندری گیلان برای تضمین صادرات غیرنفتی فعال شود

تمام ظرفیت های مرزی و بندری گیلان برای تضمین صادرات غیرنفتی فعال شود

در انتهای پیام