تلاش کمانداران معلول برای کسب مدال در کشورهای اسلامیمربی تیم ملی با اشاره به اینکه ۱۱ کمان به بازی های کشورهای اسلامی ارسال شده است، گفت: تلاش بر این است که در دور اول بازی های کشورهای اسلامی مدال های قوی را کسب کنیم.

جبرئیل عبادی در گفت وگو با ایسنا، در زمان اعزام تیم های معلولین به بازی های کشورهای اسلامی در قونیه ترکیه، اظهار کرد: آخرین اردوی آمادگی کمانداران برای حضور در بازی های کشورهای اسلامی امروز شنبه و مصادف با تاریخ است. با ۸ آگوست در آنجا افتتاح شد. حضور ۱۱ بازیکن در سایت تیروکمان تا ۲۵ مرداد ماه تا اعزام تیم به ترکیه ادامه خواهد داشت، البته کمانداران معلول چند روز قبل از این مسابقات برای انجام سورتینگ و بررسی تجهیزات خود خارج می شوند.

وی محمدرضا زندی، اصغر زارعی نژاد، محمدرضا عامری، علی سینا منشا زاده، رمضان بیابانی، منیره السادات حسینی، غلامرضا رحیمی، فرزانه عسگری، مریم یاورپور، هادی نوری و سامیه رحیمی را از تیراندازان اعزامی ورزش به کشورهای اسلامی نام برد. وی گفت: در اردوی گذشته فشار تمرینات را کاهش دادیم و تمرکزمان را روی تمرینات تیم گذاشتیم تا بازیکنان خسته نشوند و با شرایط خوبی ترکیه را ترک کنند.

مربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که چقدر به کسب مدال در اولین حضور تیراندازی با کمان در بازی های کشورهای اسلامی امیدوار هستید، گفت: در مسابقات جهانی امارات تیراندازی با کمان به بهترین سطح خود رسید. نتایج ممکن بسیار رضایت بخش بود. از آنجایی که سطح ورزش کشورهای اسلامی از مسابقات جهانی پایین‌تر است، پیش‌بینی ما این است که کمانداران در اولین حضور کمانداران کشورهای اسلامی شجاعانه ظاهر شوند و مدال بگیرند.

عبادی در پایان ترکیه را یکی از گروه‌هایی دانست که در کشورهای اسلامی بیشترین مخالفت را با ایران دارد و گفت: ترکیه با توجه به شرایط میزبانی قوی‌ترین حریف تیراندازان ایرانی است و مطمئناً رقابت سختی خواهد بود. با میزبان برای کسب مدال. البته کمانداران ما هم جزو بهترین ها هستند و برای رسیدن به سکو تلاش خواهند کرد.

در انتهای پیام