“تلاش برای دور کردن مادورو از پوتین” مقام‌های آمریکایی در سفری کم‌سابقه به ونزوئلا رفتندبه گزارش رسانه های آمریکایی همزمان با اوج گرفتن روسیه به مردم، یک هیئت بلندپایه از مقامات آمریکایی در سفری کمسابقه به ونزولا رفتند تا با دولت چپگرای این کشور درباره روابط نزدیکش با روسیه گفتوگو کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از بی.بی.سی، این سفر که برای اولین بار در سال های اخیر در چنین سطوحی انجام می شود، بخشی از تلاش های دولت جو باید، رئیس جمهور آمریکا برای دور انداختن میان روسیه و آمریکای لاتین است.

سفر مقامات آمریکایی به کاراکاس در حالی انجام شد که ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ بعد از خرید نیکولاس مادورو به تقلب در انتخابات، با قطع رابطه کرد و سفارتش را در کاراکاس تعطیل کرد.

نیویورک تایمز به نقل از مقامات آمریکایی نوشته است که روسیه را به آمریکا به آمریکا می‌گوید به حامیان مسکو در آمریکای لاتین جلب کرده است، چون نگران است که با شدت گرفتن رویارویی با روسیه بر سر مردم، اتحادیه ولادیمیر پوتین در منطقه به تهدیدی تبدیل شود. برای امنیت آمریکا می شوند.

تحلیلگران گفته اند که در این سفر دولت آمریکا از منابع نفتی ونزوئلا را هم که خود تحریم کرده است، در تلاش برای تحریم انرژی روسیه در نظر دارد.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داده است که در گفتوگوهای روز شنبه در کاراکاس توافقی به دست نیامده و معلوم نیست که این مذاکرات ادامه داشته باشد.

دولت ونزوئلا که شدیدترین تحریم‌های آمریکا را تحت فشار قرار می‌دهد، از اتحادیه اصلی روسیه در آمریکای لاتین به حسد است.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا هفته گذشته در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از حمله به این کشور به حمایت از آمریکا و ناتو را مقصر بحران خواند.

رئیس جمهور سابق آمریکا، رئیس جمهور سابق آمریکا و متحدان غربی بعد از اعلام پیروزی مجدد نیکولاس مادورو در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ او را به تقلب جذب کرده اند و خوان گوایدو، رهبر مخالفان را به عنوان رئیس جمهور مشروع به رسمیت شناختند.

اما نیکولاس مادورو با کمک متحدان نزدیکی مانند روسیه، چین و ایران قدرت را حفظ کرد.

دولت جون باید بعد از رسیدن به قدرت اعلام کرد که تحریم‌های ونزوئلا را لغو نمی‌کند، مگر آن کد ا اک.

انتهای پیام