تقلید از سریال های ترکی و کاربران آمریکایی ندارد!ساخت نسخه عربی سریال آمریکایی «کت شلواری ها»، انتقاد کاربران عرب زبان را برانگیخته است.

به گزارش گزارش به نقل از الجزیره، پیش از این نیز ساخت نسخه عربی فیلم ایتالیایی “غریبه های تمام عیار” باعث برانگیختن مخاطبان عرب زبان شد.

به اعتقاد هاان، سازندگان این سریال بدون توجه به تفاوت های فرهنگی مردم عرب زبان و مسلمان، صرفاً به تقلید کورکورانه از ساخته های غربی ها پرداخته اند.

این روزها نیز ساخت سریالی را برای ماه رمضان به تقلید از یک سریال آمریکایی که دقیقا همان نام آمریکای آن است

برای ساخت این سریال به عنوان مجموعه مناسبتی ماه رمضان آینده، خشم و در مواردی از کاربران عرب د. بسیاری از کاربران این سریال را در ادامه روند رو به گسترش تقلید ناموفق از آثار غربی و آمریکایی می سازند
همچنین نام یکی از نویسندگان سریالی که فیلمنامه های اخیرش با شکست و شکست مواجه شده است، دیگر عامل حمله کاربران به این سریال در حال ساخت رمضانی است.

از کاربران عرب زبان معتقدند برگرداندن عین به عین داستان و دیالوگ های سریال آمریکایی «کتواری ها» به عربی از این مجموعه، یک کمدی تمام عیار به بار آورده است.

آیا تا چند سال گذشته مخاطبان عرب زبان به ساخت سریال های تقلیدی عادت کرده اند و عموماً سریال هایی از بطن گرفته شده است. و فرهنگ خود را از قاب تلویزیون هایشان دیده بودند.
از این رو وقتی در سال ۲۰۱۴ سریال تقلیدی از یک نسخه کلمبیایی ساخته شد، تعجب مخاطبان رانگیخت اما با این وجود تا حدودی مورد استقبال قرار گرفت و سرآغازی برای شروع تقلید از سریال های خارجی برای عربی زبان ها شد.
بدین ترتیب هر ساله سریال های تقلیدی و اقتباس شده ساخته می شود. برای مثال سریال «عروس بیروت» در سال ۲۰۱۹ به تقلید از سریال ترکی «عروس استانبول» ساخته شد.

مدتی پس از تقلید از سریال های بلند ترکی و ساخت سریال هایی در این سبک، پلتفرم های پخش عربی ظهور کردند و به تقلید از نتفلیکس به ساخت سریال های کوتاه در چند فصل روی آوردند.

عده زیادی از مخاطبان عرب زبان به این تقلید پی در پی معترض اند و می پرسند که مگر تخیل نویسنده های عرب زبان تمام شده است که سازهای سازندگان به دنبال عربی سازی در خارج هستند؟
اما در این میان عده ای نیز معتقدند از آثار موفق خارجی اگر به صورت صحیح و منطقی انجام شود، می شود.

یک تعیین است: با وجود تمام ایراداتی که این نوع سریال ها دارند و با وجود ناموفق بودن سازندگان در مناسب کردن داستان ها با فرهنگ عربی، این اتفاق نکات مثبت و آموزه هایی را نیز برای سازندگان داشته اند و در هر صورت در جهت جستجو. برای نجات سریال های عربی از شرایطی بوده است که در سال های گذشته بدش می شود.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری