تعیین محمدحسن نامی به ریاست سازمان مدیریت بحران کشور / دولت با تشکیل «شورای سینما»در جلسه هیئت دولت محمدحسن نامی به عنوان رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تعیین شد.

به گزارش ایسنا، هیئت دولت بعدازظهر روز یکشنبه به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی تشکیل جلسه داد و در آن محمدحسن نامی به عنوان رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تعیین شد.

نامی متولد سال ۱۳۳۲ در شهرستان دلیجان و دارای مدرک تحصیلی دکتری جغرافیای سیاسی ، دکتری مدیریت استرا

از جمله مهم ترین سوابق مدیریتی و مجری آقای نامی می توان به فعالیت های وی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دهم، معاون ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، معاون ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان محلی نیروهای مسلح و دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران در شرق آسیا. اشاره کرد.

دریافت دولت با تامین ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین شهرداری‌ها توسط وزارت کشور

با توجه به وضعیت بلایای طبیعی و بحران خیز بودن کشور و از طرفی امکانات و تجهیزات با شرایط بحرانی در استان های کشور، هیئت وزیران تصمیم می گیرد ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین را در سازمان اموال تملیکی به عنوان کالاهای متروکه، برای مدیریت انجام دهد. بحران در اختیار وزارت کشور قرار خواهد گرفت تا بین شهرداری های کشور توسعه یابد.

همچنین با تصویب هیئت وزیران، به وزارت کشور اجازه می‌دهد نسبت به ماشین‌های تولیدی ماشین‌های مورد نیاز شهرداری‌ها با ماشین‌های شخصی سه سال از تولید حقوق گمرکی و رعایت قوانین و مقررات مربوط به تاریخ استفاده شود.

در نامه اجرایی نحوه تشخیص مالکان واحدهای مسکونی اقشار کم درآمد به تصویب رسید

هیأت وزیران در اجرای حکم مندرج در ثبت (۲) ماده (۴) قانون بیمه بیمه همگانی حوادث طبیعی، آیین نامه اجرایی این شامل نحوه تشخیص مالکان واحدهای مسکونی اقشار کم درآمد برای کمک به آنها را تصویب کرد.

به تصویب آیین نامه یاد شده، کلیه مشمولان از پرداخت سهم خود از حق بیمه پایه قانون موضوع بیمه بیمه همگانی حوادث طبیعی، به ترتیبی که در این آیین نامه تعیین می شود، معاف می شوند و سهم آنها از محل اعتبارات مندرج در ماده ( ماده ) ۱۰) قانون تنظیم مقررات مالی دولت و اعتبارات موضوع مواد (۱۶) و (۱۷) قانون مدیریت بحران کشور ش.

همچنین کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور موظفند ظرف یکماه پس از تصویب این آیین نامه و پس از آن سالانه یکبار (حداکثر تا پایان خرداد هر سال) اطلاعات و مشخصات مالکان واحدهای مسکونی تحت پوشش خود را به تفکیک کد ملی می رساند. مالک و کد پستی واحد مسکونی دارای انشعاب قانونی برق و کد اختصاصی انشعاب برق واحد مسکونی به صورت برخط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می کند.

وزارت نیرو نیز مکلف است با همکاری شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ظرف سه ماه پس از تصویب این آیین نامه و پس از آن سالانه یکبار (حداکثر تا پایان خرداد هر سال) اطلاعات و مشخصات مالکان واحدهای مسکونی را به کد ملی مالک و کد پستی واحد مسکونی دارای انشعاب قانونی و کد اختصاصی انشعاب برق واحد مسکونی به صورت برخط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می کند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است کد اطلاعاتی از دستگاه های خود دریافت کند، هر ساله تا پایان تیرماه نسبت به دهک بندی و تشخیص مشمولان این آیین نامه اقدام و دهک خانوار به همراه مالک ملی و کد پستی واحد مسکونی دارای انشعاب است. برق قانونی و کد اختصاصی انشعاب برق واحد مسکونی را به صورت برخط به بیمه همگانی حوادث طبیعی ارسال و همچنین صندوق مکلف است پس از دریافت فهرست مشمولان، اعتبار با اعتبارات تخصیص داده شده است که در بودجه سنواتی با پیشنهاد بیمه مرکزی ایران پیش بینی شده است. گنجانده شده است، ظرف یک ماه مشروح در جهت بهره مندی از معرفت موضوع این آیین نامه را ب.

تعیین تکلیف مأموریت کارمندان رسمی یا پیمانی دستگاه های اجرایی مستثنی شده از خدمات مدیریت قانون

هیئت وزیران به منظور قانون خدمات قانون دیوان عدالت اداری و رفع ایراد وارد شده در خصوص ماده (۸) آیین نامه اجرایی قانون (۲) ماده (۲۱) و ماده (۱۲۱) خدمات کشوری و اعضای هیئت علمی رسمی یا پیمانی به دستگاه های اجرایی مشمول شده، با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اصلاح آیین نامه قانون یادداشت این موضوع.

«شورای سینما» تشکیل می شود

در پیش سینما پاسخ به نیاز از کشور به ارتقاء نگاه، احساس مسئولیت، هم‌زایی و همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای ذیربط برای انجام اقدامات اساسی و زیربنایی در این صنعت و تحقق راهبردی در حوزه صنعت صوت و تصویر با توجه به تحولات توسعه در این حوزه و به ویژه فضای مجازی، هیئت وزیران با هدف مصون سازی، ساماندهی، شکوفایی و هدایت سینمای کشور به سمت ارزش ها و اهداف انقلاب اسلامی، با تشکیل «شورای سینما» خواست کرد.

گسترش فناوری نرم افزار، هم افزایی و تقویت ارتباط میان بخش های سیاست گذاری، اجرایی، نظارتی، آموزشی، مطالعاتی، علمی و تولیدی در حوزه هنر- صنعت صوت و تصویر و سینما و افزایش هماهنگی و همکاری های فرهنگی، اقتصادی، حقوقی و فنی دستگاه ها. اجرا و نهادهای ذیربط با بخش غیردولتی در عرصه فعالیت های سینمایی و سمعی بصری و ارتقای سطح کمی و کیفی محصولات، تولید و عرضه آثار سینمایی شاخص و ارزش و بررسی و رفع چالش ها و معضلات، از دیگر ساختارهای شورای یاد شده است.

اعضای “شورای سینما” عبارتند از: معاون اول رئیس جمهور (رئیس) وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (نایب رئیس) دو نفر از وزرا به انتخاب معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری (دبیر) دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، هفت نفر از سینماگران و نمایندگان اصناف و تشکل های حوزه سینما به انتخاب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که حداقل دو نفر از آنها از بانوان خواهند بود، رئیس مرکز مدیریت حوزه علمیه هستند. قم و رئیس یکی از دانشگاه های دولتی هنر به انتخاب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی.

دفاتر خدمات زیارتی و فعالیت های مرتبط با آنها مشمول برنامه های پیش بینی شده در آیین نامه اجرایی قان

هیئت وزیران در ارائه خدمات همسو نمودن آیین نامه اجرایی قانون توسعه صنعت ایرانگردی با قانون موصوف به منظور رسیدگی به دفاتر زیارتی و فعالیت های مرتبط با آنها از پیش بینی شده در این قانون و آیین نامه آن، با الحاق یک ماده به آیین نامه نام و … اصلاح آن کرد.

بر این اساس، خدمات دفاتر زیارتی و کلیه فعالیت های مرتبط با امور حج و زیارت در زمینه ایجاد توسعه و ارائه خدمات به منظور برگزاری تورها و سفرهای زیارتی از اعزام ایرانیان به اماکن زیارتی خارج از کشور و همچنین ورود زوار کشورهای دیگر جهت زیارت اماکن. زیارتی ایران نیز مشمول قوانین پیش بینی شده در یادداشت شده و این آیین نامه می باشد و مرجع مجوز، کماکان طبق مصوبه های هیئت مقررات زدایی خواهد بود.

ورود با ورود و ترخیص ۷ دستگاه خودروی اهدایی امداد و آمبولانس

هیئت وزیران به پیشنهاد جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، با ورود و ترخیص تعداد ۷ دستگاه خودروی اهدایی امداد و آمبولانس (شامل ۴ دستگاه تویوتا هایلوکس با کاربری امداد و سه دستگاه تویوتا لندکروز با استفاده از آمبولانس) با استفاده از تسهیلات مندرج در ماده (۱۱۹) ) امور گمرکی و بدون رعایت قانون ضوابط فنی واردات خودرو کرد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری