تعامل بین رهبران و تلاش‌های عمومی در سیل اخیر یزد/بازگشایی تونل‌ها پس از رفع تهدید.ایسنا/ یزد فرماندار شهرستان یزد به تشریح زندگی عادی شهر پس از سیل با توجه به تعامل مسئولان و تلاش مردم یزد پرداخت و تاکید کرد: به محض اینکه مطمئن شدیم خطر از سر راه برداشته شده است. معابر پایین شهر در شهر بار حمل و نقل را به دوش می کشیم.

«سید محمدرضا مدرسی» امروز چهارشنبه ۲۱ مرداد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در خصوص سامانه بارشی که پیش از این اعلام شده بود، با هماهنگی های انجام شده چندین جلسه مرتبط برگزار شد. نقشه های هوایی و شرایط محیطی شهر یزد برنامه ریزی لازم در سه سطح قبل از وقوع سیل، هنگام وقوع سیل و بعد از سیل انجام شد که این امر بر عهده ادارات مختلف از جمله اداره منطقه، دادستانی، دستگاه های خدمات رسان، بسیج مردمی است. گروه های جهادی، نیروی انتظامی و امنیتی، سپاه و ارتش و حتی فولاد مبارکه اصفهان که همه مواد و امکانات و توان معنوی و ابزار و ماشین آلات خود را برای کار آورده بودند.

وی افزود: همچنین باید قدردان نهادهای خارج از شهرستان های منطقه مانند منابع طبیعی، راهداری، راهداری و سایر ادارات باشیم که عملکرد خود را ندیده اند.

مدرسی در ادامه به خواندن آخرین بارندگی های منطقه گفت: همه شهرها دارای سطح مقاومت در برابر خطرات مختلف هستند که شرایط یزد از نظر نوع معماری و توپوگرافی و در صورت همکاری و تعامل تا حدودی متفاوت است. مسئولان و تلاش مردم در غیر این صورت وضعیت پایتخت پس از ۷۲ ساعت جاری شدن سیل به حالت عادی باز نمی گردد.

وی ضمن بیان خسارات وارده در برخی مناطق در کنار خسارات دیگر در سایر نقاط شهر گفت: حذف زباله از این مناطق با مدیریت و حساسیت بالا بر اساس اولویت اول در حال انجام است و امیدواریم شاهد باشیم. حداقل. خسارات وارده در این خصوص به ویژه تلفات جانی به هیچ وجه قابل بحث در این مورد نیست.

وی درباره وضعیت زیرزمینی شهر گفت: خوشبختانه این زهکش ها تخلیه شده است اما برخی از آنها در حال خاکبرداری یا تعمیرات جزئی از جمله کمبود برق و مناطقی مانند زیرگذر امام حسین (علیه السلام) که به جاده ای که شهر را به هم وصل می کند هم می رسد، نیاز به تعمیر داریم، وقتی مطمئن شدیم برای افرادی که از آن استفاده می کنند خطرناک نیست، از زیر ترافیک عبور می کنند. لود شده.

استاندار یزد با بیان اینکه تا تهیه نقشه های هوایی و بازرسی و نظارت نیروهای عمرانی شهرداری، نظام مهندسی، بنیاد منازل و سایر ادارات نمی توان برآورد دقیق خسارات وارده را برآورد کرد، از زحمات شهروندان تشکر کرد. صبر در این مدت . . و خطاهای مربوطه از ارائه خدمات به مقامات در زمان مورد نظر عذرخواهی کرد.

مدرسی در خاتمه یادآور شد: تخریب زباله در برخی مناطق با توجه به اولویت و حجم تردد در برخی مناطق انجام می شود به ویژه در ایام عزاداری محرم قسمت هایی از شهر برای تخریب خریداری می شود.

در انتهای پیام