تشکیل شورای ویژه دانشجویان ایرانی / وجود ۲۲۰ پروژه نیمه تمام بیمارستانی در کشوروزیر بهداشت از تشکیل دانشگاه شورای ارزشیابی و انتقال دانشجویان ایرانی های ملی خبر داد.

به گزارش ایسنا، بهرام عین اللهی در حاشیه افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۱۶۰ تختخوابی شهدای سلامت ملارد اظهار داشت: تولید مواد غذایی بسیار مهم است زیرا بخشی از سلامت مردم به مواد غذایی مصرفی آنها است. بسیاری از مشکلات و بیماری های قلبی و بیماری های ناشی از مصرف روغن است. سازمان غذا و وظیفه داروی بررسی کیفیت مواد غذایی را برعهده دارد و در این موارد دستورالعملی برای صدور مجوزهای حوزه غذا صادر می شود اما استاندارد و کیفیت باید حتما رعایت شود.

تصمیم گیری در مورد محدودیت ها با ستاد ملی مقابله با بحرانست

وی در خصوص خصوصیات عجیب و غریب گفت: اعتقادی به محدودیت های سالهای قبل نیست که همه امور و زندگی دچار مشکل شوند و مسافرت نروند بلکه طرح مدیریت هوشمند مردم در کشور در حال اجرا است که به عنوان نمونه در شهرهای قرمز ۳۰ درصد سالن اجرا می شود. ها و مدت زمان جلسات و تجمعات استفاده محدود باشد. تصمیم گیری در مورد محدودیت ها به وزارت بهداشت، بلکه مقابله ملی با مقابله با این زم است.

وزیر بهداشت افزود: سایر محدودیت های سابق نیستیم و مردم باید به زندگی خود بپردازند. اگر افراد واکسینه باشند، بیماری شدید در آنها بسیار کمتر است، بنابراین دیگر لازم است به محدودیت های تبدیل شود. تا حدود ۹۲ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال، یک دز و حدود ۸۵ درصد دز دوم واکسن را تزریق کرده اند و این خیلی کمک می کند که محدودیت های هوشمند، اجرایی شود.

منابع مالی وزارت بهداشت شامل منابع پایدار مانند یک درصد مالیات بر ارزش آن در حال حاضر هزینه ها به دلیل افزایش بهای و دارو، بالا است و باید منابع بیمه تامین شود. درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت در روزهای صدمات زیادی دیدند چون بیمارستان ها درگیر بودند و امیدواریم با فروکش کردن بیماری، درآمدهای اختصاصی تقویت شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: خوشحالیم که یکی از بیمارستان های مجهز کشور با دستگاه های بسیار پیشرفته اما

وزیر بهداشت گفت: شورای ارزشیابی و انتقال دانشجویان دانشگاه های ملی به کشور در نظر گرفته شده تا اسناد تحصیلی دانشجویان مایل به تحصیل در کشور بررسی و برای مدتی در دانشگاه های علوم پزشکی، مهمان و مشغول به تحصیل شوند.

وجود ۲۲۰ پروژه نیمه تمام بیمارستانی در کشور

نرم افزار وبدا، وزیر بهداشت در آیین افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهدای سلامت ملارد نیز گزارش داد: مردم ایران در همه صحنه ها حضور دارند و قدرت واقعی ایران به مردم است. دولت سیزدهم اولین اولویت خود را تامین واکسن دانست و وقتی به مردم گفتیم کمک کنید، همه آمدند و اکثر مراکز ورزشی، فرهنگی و مذهبی به مراکز واکسیناسیون تبدیل شدند و تا امروز حدود ۱۴۲ میلیون دز واکسن در ایران تزریق شده است که این قدرت مردم است. و نشان دهنده اعتماد مردم به جمهوری اسلامی ایران در حالیکه در آمریکا حدود ۶۲ درصد اک مردم واکس است

عین اللهی ادامه داد: ویروس وحشی امیکرون در اکثر افراد از جمله همسایگان ما تلفات زیادی گرفته شده اما با لطف الهی و مشارکت و مشارکت مردم، امروز کمترین تلفات را داریم. تا وقتی طرح های ما مردمی باشد در همه امور موفق می شود.

وزارت بهداشت و درمان: بهداشتی و درمانی کشورمان قهرمانانه تا پای جان و شهادت به بیماران ساکن اند و در ایران پای هیچ بیماری مدعی پیشرفتی ندارند.

عین اللهی بیانان کرد: برای تکمیل پروژه های بهداشتی و درمانی نیازمند کمک و همکاری همس دستگاه ها. یکی از برنامه های دولت و وزارت بهداشت، برنامه رفع محرومیت و مناطق محروم است. در عدالت حوزه سلامت در کشور مشکلاتی داریم که باید بی عدالتی ها را کاهش دهیم.

وی گفت: در سفر استانی رئیس جمهور به شهرستان های استان تهران پروژه های حوزه سلامت مورد نظر است و این سفر در آینده نزدیک می شود و امیدواریم که این پروژه ها در دستور کار قرار گیرند. در سراسر کشور ۲۲۰ پروژه نیمه تمام بیمارستانی داریم که باید سریعا تکمیل شود. بیمارستان شهدای سلامت ملارد دومین پروژه ای است که بعد از بیمارستان رباط کریم در این پروژه افتتاح شد و این نشان دهنده اولویت داشتن پروژه های بیمارستانی برای وزارت بهداشت به ویژه در استان تهران است.

وزیر بهداشت گفت: بعد از انقلاب در حوزه های مختلف پیشرفت های عظیمی داشته ایم که یکی از مهمترین پیام هاست در دوران قبل از انقلاب، غربی ها و آمریکایی ها به ظاهر از ما حمایت می کردند اما در علوم پزشکی، حداقل ها را در کشور نداشتیم و برای خدمات درمانی از پزشکان و لیسانسه های پاکستانی، هندی و بنگلادشی استفاده می کردند و برای دریافت خدمات استفاده می کردند. درمان، از بسیاری از افراد خارج از کشور می‌رفتند و از حداقل امکانات سلامت محروم بودند.

عین اللهی افزود: در دوران قبل از انقلاب، وابسته بودیم اما پیشرفت نکردیم و حداقل نیروهای متخصص را در کشور نداشتیم اما یکی از مهم‌ترین اقدامات علیرغم تحریم ها و فشارها، افزایش قدرت کشور از جمله در حوزه سلامت است. جمعیت کشور نسبت به آن دوران بیش از ۳ برابر افزایش یافته اما خدمات حوزه سلامت با نیروهای متعهد و ش و در حال حاضر در همه استان ها دانشگاه های علوم پزشکی فعال هستند و بیش از ۲۵۰ هزار دانشجو در علوم پزشکی و ۲۰ هزار عضو هیئت علمی، یک هزار بیمارستان و ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی و ۸۰۰ مرکز تحقیقاتی در حوزه سلامت فعالیت دارند.

وی گفت: مجموعه جزوه ۵ کشور اول و برتر دنیا در حوزه سلول های بنیادی هستیم و جهش زیادی در حوزه بایوتکنولوژی و رشته های مختلف پزشکی ایم و زیرساخت های حوزه، بزرگترین سلامت پشتوانه انقلاب است. در سال ۶۵ وزارت بهداشت تشکیل شد و در این وزارتخانه، نیروها برای ارائه خدمات، آموزش می بینند و شبکه های بهداشت و درمان و خدمات مورد نیاز حتی در دورترین نقاط، ارائه و می شوند.

وزیر بهداشت بیان کرد: در دوران دفاع مقدس، غرب و همیشه به ایران حمله ور شدند تا جمهوری اسلامی را از پای درآورند اما مردم و جامعه پزشکی، مردانه در صحنه آمدند و ایستادند. حمله های ناجوانمردانه دشمن حتی به بیمارستانهای صحرایی را فراموش نکرده ام اما جامعه پزشکی

انتهای پیام