تخصیص کمک های بلاعوض به سیل زدگان برای جبران بخشی از خسارات سیلایسنا/ چهارمحال و بختیاری معاون اجرایی گفت: دستگاه های منطقه ای در حال جمع بندی خسارات سیل در مناطق سیل زده هستند و این آمار به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال می شود و برای جبران بخشی از خسارات کمک های مالی در نظر گرفته می شود.

سید صولت مرتضوی ۲۳ مردادماه در جلسه ای که در مرکز مرکزی پیشگیری، هماهنگی و عملیات پیشگیری از بروز مشکلات در چهارمحال و بختیاری برگزار شد، با اشاره به اینکه سیل خسارات زیادی را به مردم عزیزمان که در آنجا زندگی می کنند، وارد کرده است. منطقه بزرگ وی در مناطق مختلف گفت: این موضوع ما را تحت تاثیر قرار می دهد، رئیس جمهور وارد بحث مدیریت سیل شده است، در روزهای اول به صورت جداگانه آن را رصد می کند و با سایر وزرا و مسئولان ذیربط رصد می کند.

معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: مسئولان و وزرا در حال خدمت رسانی به مردم بوده اند، در برخی مناطق سیل زده مدیران ارشد خطر سیل در مناطق خطرناک را از بین برده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه در سفر کاری به برخی از مناطق سیل زده چهارمحال و بختیاری دیدیم که خسارات ناشی از سیل در این منطقه بسیار زیاد است، گفت: دولت سیزدهم در حال خدمت رسانی است. سیل زدگان دولت در جلسه چهارشنبه هفته گذشته تصویب کرد تا منابع لازم را برای رفع مشکلات سیل زدگان و رفع نیازهای اساسی مناطق داشته باشد.

مرتضوی بیان کرد: مدیریت منطقه در حال جمع بندی خسارات سیل در مناطق سیل زده است و این آمار به سازمان مدیریت بحران کشور ارائه می شود و برای جبران بخشی از خسارات و همچنین تسهیلات تعمیراتی کمک های مالی در نظر گرفته می شود. و بهبود. خانه های آسیب دیده در اثر سیل خواهد بود

قائم مقام رئیس جمهور با بیان اینکه بر این اساس مرکز اجرایی فرمان امامو اعلام آمادگی کرد دام های مورد نیاز دامدارانی که دام هایشان در اثر سیل از بین رفته است را تامین کند، یادآور شد: برای جبران خسارات وارده به زیرساخت های آسیب دیده. توسط سیل، اعتبار داده می شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید برای مدیریت مشکلات ناشی از سیل اخیر بیماری جدی انجام شود، گفت: مدیران باید آستین ها را بالا بزنند و با استفاده از پیشگیری، اجرای یونجه در حین ساخت و ساز از بسیاری از خسارات حوادث جلوگیری کنند. ساختمان. ، یک محاسبه دقیق، باید شیشه های سیل را مدیریت کرد تا شاهد کاهش خسارت سیل باشیم.

مرتضوی تاکید کرد: باید از الطاف الهی باران استفاده بهینه کرد، می توان با اجرای پروژه های سدسازی و ذخیره آب و افزایش ذخیره آب سد زاینده رود، جریان آب را کنترل کرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه در مناطق سیل زده تصمیمات خوبی گرفته شده است، خاطرنشان کرد: وظیفه دولت است که زمینه را برای مناطق کشور برای سفر، پیگیری، اجرا و برنامه ریزی رئیس جمهور فراهم کند. فعالیت های کاری در مناطق. اجازه سفر به عهده مناطق است و باید اقدامات لازم برای بهره برداری از سفر انجام شود، موارد بسیار خوبی به منطقه اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: از مدیران و پیمانکاران تقاضا داریم مصوبه سفر رئیس جمهور به چهارمحال و بختیاری را با جدیت پیگیری کنند، منابع پولی، پالایش نفت، ماده ۵۶ و اوراق منابع به منطقه، بنیاد مسکن تخصیص داده شده است و همچنین یکی دیگر از موارد بازسازی خانه های تخریب شده، با دیدن سیل و زلزله، عملیات دارد، باید وارد بحث اصلاحات هم شود، بانک ها باید به موقع به تعهدات خود عمل کنند، پیمانکاران باید به تعهد دولت اعتماد کنند.

مرتضوی گفت: منابع خوبی از نظر سایت های ازدواج در چهارمحال و بختیاری پیش بینی شده است، معاونت مالی رئیس جمهور و استانداران نقش موثری در جذب این مراکز دارند.

معاون اجرایی رئیس جمهور با تشکر از گروه های جهادی منطقه سیل گفت: مردم نیز از این کار تمجید می کنند، این گروه ها باید تشویق شوند و از توان بسیج و گروه های جهادی در بخش های مختلف بهره ببرند.

وی ضمن صحبت از کمبود تجهیزات در مناطق کشور گفت: در گذشته منازل روستایی به پمپ گل، کف شوی، ژنراتور و … شهردار شهر مجهز می شدند. پیشگیری، مانند سدها و باز کردن کانال ها.

در انتهای پیام