تحرکات آمریکا و فرانسه برای تولید گازیمنو فرانسه خود در روزهای گذشته به تلاش‌ها برای سرگیری تولید گاز یمن و صادر کردن آن به دا.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الاخبار، جان ماری صفا، سفیر فرانسه در هفته گذشته تماسهای فشرده را با دولت مستعفی یمن و عبد ربه منصور هادی، رئیسجمهور مستعفی یمن و استانداران حضرموت، شبوه، و مارب ادامه داد.

سفیر فرانسه اواسط ماه گذشته طی سفری به شهر عدن دولت منصورهادی را به حمایت اقتصادی پایدار و.

همزمان «تیم لیندرکینگ»، فرستاده آمریکا به یمن روز از تأسیسات بلحاف برای صدور گاز در س ش س. اردار سفارت آمریکا در یمن و شرکت‌های «توتال» و «هنت» او را همراهی می‌کردند. لیندرکینگ بر سر بحران‌های را با بحران شبوه درباره امنیت امنیتی و نظامی که در تولید و صادر می‌کند

این نشست که افسران اماراتی در آن شرکت داشت با واکنش‌های تندی از سوی فعالان یمنی مواجه شد. وی به مقامات محلی در شبه وعده داد که در ازای انتقال گاز از منطقه صافر در شمال مارب به شبوه از آم.

به گفته منابع سفر آمریکایی به شبوه بعد از دیدار آن‌ها با منصور هادی در ریاض و مذاکره با اس.

ارشناسان نفتی معتقدند اقدام آمریکا و فرانسه در تلاش برای ایجاد جایگزین برای گاز روسیه به گفته گاز یمن می‌توان به صورت جزئی نیازهای بازار اروپا را تامین کند.

به این گفته، آمریکا تاسیس ۱۸ تاسیسات نفتی در شمال مارب را به خود می‌داند. شرکت “هنت” آمریکا به قراردادی که اوایل ۲۰۰۵ امضا کرده بود به پایان رسیده از تحویل این بخش. آمریکا می‌داند که نیازهای گاز است و می‌توان از آن استفاده کرد تا از توقف آن جلوگیری کند.

دولت منصور هادی تولید خود را برای سرگیری گاز و صدور آن اعلام کرده و مدعی می شود که این امر باعث می شود تا منابع درآمدی یمن ایجاد شود. دولت منص هادی به شرکتی می‌پردازد که تمام نفتی‌های خارجی را برای شرکت‌های فراه ارائه می‌دهد.

این در حالی است که منابع یمنی در صنعا اعلام کردند، در صورت پافشاری آمریکا و فرانسه به بازگشت به غارت گاز یمن، جدی را در این راستا می کنند.

انتهای پیام