تاثیر بیابان زایی بر مهاجرت روستاییانمشاور رئیس سازمان منابع طبیعی و آبفای کشور با بیان لزوم صیانت از کشاورزی گفت: بی توجهی به این موضوع علاوه بر ریزگردها و طوفان های گرد و غبار باعث ایجاد شرایط نامساعد جوی برای زندگی و مهاجرت می شود. مردم روستایی.”

مصاحبه مجتبی اخوان با ایسنا وی به فواید جنگل زدایی از جمله جلوگیری از هجوم آفات به مزارع و ریزگردها و انجام آن اشاره کرد.

وی یکی از پروژه های بزرگی را که دفتر امور بیابان در تمام مناطق کویری کشور انجام می دهد، عنوان کرد و گفت: از نظر کشاورزی در اطراف مزارع بادهای مستقیم ایجاد می کنیم. به این ترتیب در مناطقی مانند جنوب کرمان، جنوب یزد، سیستان و بلوچستان و … نهال رایگان در اختیار کشاورزان قرار می دهیم.

کارشناس محیط زیست سازمان منابع طبیعی و مدیریت آب افزود: بدون حمایت از کشاورزان این مناطق، کشاورزان نمی توانند در گرد و غبار و باد شناور شوند.

اخوان از عملکرد اداره منابع طبیعی و منابع آب کشور صحبت کرد و گفت: شرایط مساعد برای زندگی روستایی و قابل پیشگیری است. مهاجرت. ” آنها در آن مکان ها تلاش می کنند.

وی گفت: هدف ما از بین بردن جنگل هاست اما باید به سرعت بیابان و بیابان زایی نیز توجه کنیم.

اخوان با اشاره به سازمان منابع طبیعی و مدیریت آب کشور گفت: این سازمان به نکات بسیار بیشتری نیاز دارد. ظرفیت فنی و نیروی انسانی این سازمان نسبت به سرعت کویر بسیار کم است.

وی با اشاره به اینکه این مناطق به دلیل ورود به تپه های شنی شب ها تا صبح باز نیستند، بر بهبود وضعیت معیشتی اهالی، زمین های کشاورزی و دام ها تاکید کرد. مهاجرت باید محافظت و حفظ شود، نه تنها مسئله تحصیل و درآمد، بلکه ابتدا نیازهای اولیه ساکنان مانند هوا و آب مهم است.

مشاور رئیس سازمان منابع طبیعی و منابع آب با اشاره به اینکه کشور در امر مهاجرت موفق بوده است، گفت: با توجه به منابعی که در اختیار سازمان منابع طبیعی و آب است، موفق بوده است. اما با توجه به نرخ بسیار بالای جنگل زدایی، خشک شدن زمین خشک و گرد و غبار، ما به سرمایه گذاری بیشتری برای دستیابی به عملکرد خوب نیاز داریم.

او در حمایت از ائتلاف آمریکا برای دموکراسی در عراق و سوریه صحبت کرد، اما گفت که حفظ استقلال راه حل نیست.

اخوان سازمان منابع طبیعی و مدیریت آب کشور را یکی از سرکوبگرانه ترین سازمان ها در کشور توصیف کرده و گفته است: همه برای حل برخی از آنها استفاده شده است. مشکلات مردم.”

وی گفت: «وقتی طوفان های گرد و غبار در پایتخت زندگی مردم را مختل می کند، بخش هایی از کشور را داریم.» جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان. ، و غیره. آنها زندگی خود را در این شرایط سخت تنفسی می گذرانند و زندگی برای آنها “فاجعه” است.

وی در عین حال به حادثه انحراف قطار مشهد- یزد از قطار نیز اشاره کرد و گفت: صحبت از طوفان های گرد و غبار این حادثه مستقیما مطرح نشد؛ بلکه در این حادثه از قطار خارج شد. اما یک مکانیک در قطارها به قصد جمع آوری شن و ماسه روی ریل وجود داشت.

وی گفت: از دولت و سیاستمداران می خواهم که دو بار فکر کنند، زیرا دولت و سایر تصمیمات در کشور باید در کشور هماهنگ و همکاری شود. برنامه ریزی. ” و خارج از کشور و همکاری با سایر کشورها.

اخوان در پایان تاکید کرد: نه تنها می توانیم با معضل ریزگردها و جنگل زدایی مبارزه کنیم، بلکه نیازمند همکاری و هماهنگی دستگاه های مختلف مانند وزارت امور خارجه، سازمان مدیریت منابع طبیعی و آب هستیم. ، انجمن حفاظت از محیط زیست و وزارت نیرو.”

انتهای پیام/