تاثیر امگا ۳ بر سطح کلسترول

اگر شما هم مثل من هستید، سال ها مشکلات کلسترول بالا را تجربه کرده اید و مجبور به مصرف داروهای استاتین برای کاهش آن شده اید.

با این حال، این روزها بسیاری از افراد از جمله من به طور جدی به تأثیر امگا ۳ بر روی سطح کلسترول می پردازند. در واقع من چند سالی است که از کپسول های روغن ماهی استفاده می کنم که به کاهش بیشتر سطح بدن کمک کرده است.

متأسفانه اولین تجربه من با کپسول های روغن ماهی با پیشنهادات ارزان قیمت در داروخانه های محلی بود که عملاً بی تأثیر بودند. می بینید مثل اکثر مردم که تکالیفم را انجام نداده بودم، بنابراین متوجه نشدم که برای ساختن یک کپسول امگا ۳ باکیفیت و موثر چه چیزی لازم است.

از آن زمان متوجه شدم که اسیدهای چرب امگا ۳ هنگامی که به درستی در یک ژل نرم با کیفیت خوب ترکیب و ترکیب شوند می توانند به کاهش سطح کلسترول کمک کنند.

سه نوع رایج اسیدهای چرب امگا ۳ DHA، EPA و ALA هستند. دو مورد اول از ماهی های روغنی اعماق دریا به دست می آیند، در حالی که ALA در بسیاری از روغن های گیاهی به ویژه دانه کتان رایج است.

آزمایش‌های علمی و آزمایش‌های بالینی مثبت زیادی در چند سال گذشته انجام شده است – بنابراین اکنون بدون شک مصرف منظم اسیدهای چرب می‌تواند به کاهش کلسترول کمک کند و در کاهش تری گلیسیرید و افزایش سطح HDL شما بسیار مفید است.

آنچه به همان اندازه مهم است این است که مصرف منظم امگا ۳ DHA و EPA برای سلامت قلب، عملکرد مغز و انواع مختلف آرتریت بسیار مفید است که فقط به چند مورد اشاره می کنیم.

اگر به فکر شروع مصرف کپسول های روغن ماهی برای کمک به کلسترول یا سایر مشکلات سلامتی خود هستید، عاقلانه است که قبل از شروع با پزشک خود مشورت کنید. به خصوص اگر مشکلاتی در رابطه با فشار خون یا لخته شدن خون دارید.

مصرف این کپسول ها از نظر کیفیت با هیچ چیز دیگری تفاوتی ندارد — مارک های موثر روغن ماهی امگا ۳ و برخی نام تجاری بد بی اثر وجود دارد.

هنگامی که در حال انجام تحقیقات و ارزیابی خود هستید، مطمئن شوید که به دنبال کپسول هایی هستید که حاوی دو برابر مقدار DHA در مقایسه با EPA هستند. آزمایشات علمی و بالینی DHA را به عنوان پیچیده ترین و مفیدترین سه اسید چرب اصلی امگا ۳ تایید کرده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تأثیر امگا ۳ بر سطح کلسترول.

سریعترین رژیم لاغری