بیانیه سوئد و لهستان در پی حذف روسیه از جام جهانیفدراسیون فوتبال سوئد و لهستان در پی حذف روسیه از جام جهانی بیانیه صادر کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری تاس، روز سه شنبه فیفا اعلام کرد که با حذف تیم ملی فوتبال روسیه، تیم ملی لهستان به طور خودکار فینالیست پلی آف برای صعود به جام می شود. فدراسیون فوتبال لهستان در واکنش به این تصمیم اعلام کرد تصمیم فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) در صعود خودکار تیم ملی لهستان به مرحله نهایی آف برای صعود به جام جهانی ۲۰۲ بدون بازی نیمه نهایی با تیم روسیه، تنها تصمیم صحیح در شرایط فعلی بود. . ما می‌دادیم تیم ملی فوتبال روسیه را در زمین مسابقه شکست می‌دادیم. اما در این شرایط، این تنها تصمیم ممکن بود که فیفا می‌توانست گرفت.

اتحادیه فوتبال روسیه روز دوشنبه علیه تصمیم فیفا و یوفا به دادگاه حکمیت ورزش اعتراض کرد. در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی، تیم لهستان به مصاف برنده دیدار سوئد و جمهوری چک خواهد رفت.

البته این تصمیم را تایید نکردند. سران فدراسیون فوتبال سوئد معتقد است لهستان باید با یک تیم جدید در این مرحله بازی می‌کرد و نباید. فدراسیون فوتبال سوئد در بیانیهای بیانان کرد: ما فکر می کنیم از نظر ورزشی برای لهستانی ها منطقی و منصفانه است که حریف قدیمی داشته باشد و با برتری در آن دیدار به دور بعدی برسند نه این که فیفا این تیم را خودکار دور بعدی کند.

جام جهانی پاییز سال ۱۴۰۱ در قطر برگزار می شود.

انتهای پیام