بوریس جانسون تحریم‌های انگلیس علیه روسیه را اعلام کردنخستوزیر انگلیس امروز، سهشنبه اعمال تحریم ها بر پنج بانک روسیه و سه تاجر و میلیاردر این کشور را در پی دستور روسیه برای نیروهای ارتش به شرق اوکراین اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در سخنرانی خود در مقابل مجلس این کشور گفت: عملکردهای روسیه در سطح “جنگ جدید این کشور” است که روسیه بخش هایی از آن را به شکل غیرقانونی در سال ۲۰۱۴ به خود ضمیمه کرد.

او افزود: انگلیس اکنون باید برای بحرانی طولانی مدت آماده باشد.

جانسون اشاره کرد، کوتاه‌مدت تحریم‌ها اگر بهتر شود، تمدید خواهد شد.

او گفت: سه شخصیت روس تحت این تحریم‌ها حساب‌های بانکی‌شان بلوکه می‌شوند و از سفر به انگلیس منع می‌شوند.

نخستوزیر انگلیس اضافه کرد: انگلیس بانکهای روسیه مانند IS Bank Rossiya و و و General Bank Promsvyazbank و بانک دریای سیاه را هدف می گیرند و سه فرد تحریم گنادی تیمشنکو، بوریس روتنبرگ، ایگور روتنبرگ هستند.

جانسون قبلا طی امروز اعلام کرده بود، لندن فورا روسیه را با تحریم‌هایی هدف قرار می‌دهد. او پس از این نشست اضطراری، گفت که رئیسجمهوری روسیه “کاملا قوانین بین المللی را تکه‌پاره کرده است.

جانسون گفت: انگلیس یک بسته فوری از تحریم‌های بین‌المللی خواهد کرد. این تحریم‌ها شامل برخی در داخل خود روسیه، هدف گرفتن اقتصاد روسیه به جدی‌ترین فان و آن است جزئیات بیشتر عصر امروز به مجلس عوام داده می‌شود. تدابیر بیشتر هم در صورت یک حمله‌ی تمام‌عیار اعمال می‌شود. این تحریم‌ها بسیار سخت است که روسیه وارد می‌کند و کارهای بیشتری هم دارد که در صورت یک حمله است.

انتهای پیام