بورل تهدید کرد که در صورت حمله اتمی به اوکراین، ارتش روسیه را نابود خواهد کردمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شده است که اگر روسیه از تسلیحات هسته ای علیه اوکراین استفاده کند، ارتش روسیه پاسخ نظامی غرب را «نابود خواهد کرد».

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت ساوت چاینا مورنینگ پست، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه آکادمی دیپلماتیک در بلژیک گفت: پوتین (رئیس جمهور روسیه) گفت که بلوف نمی زند، خب او. او اشتباه می کند و باید روشن شود که کسانی که از اوکراین حمایت می کنند نباید مانند اتحادیه اروپا و اعضای آن، آمریکا و ناتو اشتباه گرفته شوند.

بورل گفت: «هر حمله هسته‌ای علیه اوکراین منجر به پاسخ خواهد شد، نه یک پاسخ هسته‌ای، بلکه یک پاسخ نظامی بسیار قدرتمند که ارتش روسیه را نابود خواهد کرد».

رئیس جمهور روسیه اخیراً پس از امضای فرمانی مبنی بر بسیج بخشی از نیروهای ذخیره در کشورش در سخنرانی خود به ناتو هشدار داد که مسکو راه های مختلفی برای دفاع از “وحدت ارضی” خود دارد و تاکید کرد که این بی ادبی نیست.

به گفته بورل، جنگ در اوکراین به «زمان حساسی در تاریخ» رسیده است و سیستم کنونی مبتنی بر قانون «بی‌سابقه است».

وی ادامه داد: ما قطعاً از جنگ سرد و پس از جنگ سرد خارج شده ایم، پس از پایان جنگ سرد با جنگ اوکراین و حمله روسیه به اوکراین، این جنگ تغییرات زیادی خواهد کرد و بسیار است. ” در واقع جایگزین اتحادیه اروپا می شود. پرداخت می کند. این جنگ اتحادیه اروپا متفاوتی را با دیدگاهی متفاوت ایجاد خواهد کرد.”

بورل، در اظهارنظری کنایه آمیز، اروپا را «باغ» آزادی سیاسی و موفقیت اقتصادی می داند. در حالی که بقیه ما دنیا را تقریبا “جنگل” می نامیم.

وی ادامه داد: ممکن است جنگل به داخل باغ بیاید، کشاورزان این باغ باید از آن مراقبت کنند، اما با دیوار کشی از آن محافظت نمی کنند، چون جنگل قابلیت رشد قوی دارد، دیوار هرگز نخواهد بود. به اندازه کافی بلند است که از باغ محافظت کند.”

در انتهای پیام