به همین دلیل مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده باید روتین شما باشند

دسته‌بندی نشده


با پروبیوتیک ها برای پوست چه کنیم؟ در اینجا ما مزایای مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده ، موضعی و مکمل را فاش می کنیم.

اگر پروبیوتیک ها شعاری داشتند ، می توانست “با خوب ، با بد” باشد. البته ، ما در مورد باکتری های خوب و بد صحبت می کنیم و پروبیوتیک ها یکی از بهترین متحدان هستند که مزایای زیادی برای روده ، پوست و سلامت کلی شما به ارمغان می آورند.

ممکن است با پروبیوتیک های خوراکی آشنا باشید ، اما ترکیبات تخمیر شده و مراقبت از پوست پروبیوتیک نیز یک لحظه دارند – و به درستی. اما این باکتری های خوب چگونه از بیرون به پوست شما کمک می کنند و آیا ارزش آن را دارد که نگرانی های منحصر به فرد خود را امتحان کنید؟

در مورد فواید پروبیوتیک ها برای پوست و نحوه یافتن بهترین راه حل برای نیازهای خود بیشتر بدانید.

مراقبت از پوست پروبیوتیک چیست؟

مراقبت از پوست پروبیوتیک به اشکال مختلفی وجود دارد ، از جمله محصولات موضعی و مکمل های خوراکی به نفع پوست شما.

پروبیوتیک ها برای میکروبیوم پوست شما (استفاده موضعی) و میکروبیوم روده (هنگام بلعیدن ، که یک اثر دومینو ایجاد می کند که از پوست ، ایمنی ، خلق و خوی شما حمایت می کند) مفید است ، زیرا به تعادل باکتری ها کمک می کند. برای تجدید سریع ، میکروبیوم شامل همه میکروارگانیسم ها – باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و غیره است. – مجموعه ای که در یک محیط خاص وجود دارد.

مرد از مرطوب کننده پروبیوتیک محلی استفاده می کند

پروبیوتیک های مناسب و ترکیبات تخمیر شده مراقبت از پوست

ترکیبات تخمیر شده به دلایل مختلفی برای پوست مفید هستند.

جنیفر مارتین بیگرز ، معاون علوم و آموزش در HUM می گوید: “پروبیوتیک های موضعی به بازسازی میکرو فلور پوست شما کمک می کند ، که به تنظیم التهاب پوست نیز کمک می کند.” “پوست شما به طور طبیعی دارای بسیاری از باکتری های مفید است. pH ترجیحی آنها حدود 5 است ، اما برخی از صابون ها یا محصولات مراقبت از پوست دارای قلیایی بالایی هستند که می تواند وضعیت طبیعی پوست را مختل کرده و یک میکروبیوم خوب پوست ایجاد کند.

برای شروع ، فرآیند تخمیر ترکیب مواد تشکیل دهنده (مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه) را به مولکول های کوچکتر تجزیه می کند که پوست شما به راحتی می تواند آنها را جذب کند. این فرآیند همچنین غلظت مواد فعال را افزایش می دهد تا اثر بخشی آنها افزایش یابد.

علاوه بر محصولات حاوی سویه های زنده پروبیوتیک ها ، ترکیبات مراقبت از پوست تخمیر شده شامل موارد زیر است:

  • اسید لاکتیک (شیر تخمیر شده)
  • چای سیاه تخمیر شده (کامبوچا)
  • اسیدهای آمینه و پپتیدها (عصاره مخمر تخمیر شده)
  • ساکه (برنج تخمیر شده)

از آنجا می توانید مواد محلی را در محصولات مراقبت از پوست پیدا کنید مانند:

  • پاک کننده ها
  • تونرها
  • دستگاه های مرطوب کننده
  • ماسک ها

پروبیوتیک های رژیمی

در همین حال ، مکمل های غذایی حاوی سویه هایی هستند که از نظر بالینی فوایدی برای پوست دارند.

همچنین می توانید با استفاده از غذاها و نوشیدنی های تخمیر شده ، باکتری های خوب را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

قبل از استفاده از پروبیوتیک ها ، نزدیک پوست انسان با بثورات و التهاب

فواید پروبیوتیک ها برای پوست

پروبیوتیک ها می توانند به طرق مختلف به پوست شما کمک کنند تا مشکلات مختلف را حل کند. در اینجا نگاهی دقیق تر به بزرگترین دستاوردهایی که می توانید از پیروی از رژیم های پروبیوتیک مراقبت از پوست داشته باشید ، داریم.

1. پروبیوتیک ها به کاهش آکنه و التهاب کمک می کنند

وقتی صحبت از رنگ پوست شما می شود ، پروبیوتیک ها بیشتر به دلیل توانایی خود در ترویج پوست تمیز شناخته می شوند.

عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد یا بدتر شدن آکنه شوند که می تواند منجر به گسترش آنها شود P. acnes باکتری های موجود در میکروبیوم پوست مطالعات نشان می دهد که استفاده محلی از سویه های پروبیوتیک ترموفیل های استرپتوکوکوس می تواند تولید و عملکرد سرامید را افزایش دهد اثر ضد باکتریایی که مانع از تولید آن می شود P. acnes، و در نتیجه بثورات کمتری ایجاد می شود.

مکمل های پروبیوتیک خوراکی نیز پوست تمیزی را حفظ کرده و بر فلور روده تأثیر مثبت می گذارد. اختلال در موانع روده ای می تواند باعث ورود باکتری های بد به جریان خون و اختلال در هموستاز پوست شود که می تواند منجر به پارگی و تغییر در بافت و رنگ پوست شود.

خوشبختانه ، پروبیوتیک های دوستدار روده از آلوستاز پوست (فرایندی که در آن هموستاز بازیابی می شود) برای تسکین شرایط التهابی مانند آکنه و به طور کلی حفظ چهره سالم حمایت می کند.

2. پروبیوتیک ها از عملکرد سدی پوست حمایت می کنند

پروبیوتیک ها تأثیر مثبتی بر سد پوستی ، لایه محافظ بیرونی اپیدرم دارند ، که آب و مواد معدنی را به دام می اندازد در حالی که باکتری های بد و سایر سموم را از بین می برد.

باز هم ، عملکرد سد پوست با استفاده از محصولات خشن و قلیایی ، از جمله برخی از آنها که برای کاهش آکنه طراحی شده اند ، به خطر می افتد. (میانگین pH یک میکروبیوم سالم پوست 4.5 تا 5.0 است که کمی اسیدی است و درمان های موضعی آکنه اغلب به طور قابل توجهی بیشتر است.) لایه برداری تهاجمی و داروهای خاص نیز می توانند عملکرد سد پوستی را تضعیف کنند. مارتین بیگرز می افزاید که استرس ، رژیم غذایی و سایر عوامل شیوه زندگی نیز در تعادل میکروبیوم پوست شما نقش دارند.

باز هم ، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک های موضعی ممکن است عملکرد سد پوستی را به دلیل خواص ضد میکروبی بهبود بخشیده و تولید سرامید را افزایش دهند. سرامیدها جزء ضروری سد پوستی هستند و به عنوان یک چسب برای حمایت از سلول های سالم پوست عمل می کنند. آنها چربی های سالم را برای پوست فراهم می کنند تا عملکرد سد پوستی را بازیابی کند ، که به نوبه خود باعث افزایش رنگ روشن و شفاف می شود.

3. پروبیوتیک ها از پوست در برابر پیری زودرس و آسیب محافظت می کنند

همانطور که در بالا دیدیم ، میکروبیوم پوست برای رشد نیاز به pH اسیدی (در مقایسه با قلیایی) دارد. همانطور که مشخص است ، pH پوست با افزایش سن افزایش می یابد و فعالیت پروتئاز را تحریک می کند. مارتین بیگرز توضیح می دهد: “پروتئازها پروتئین ها را تجزیه می کنند.” “یک پروتئاز به نام الاستاز در واقع الاستین را در پوست شما تجزیه می کند ، که همراه با کلاژن به شکل گیری ساختار پوست شما کمک می کند. هنگامی که آنها تجزیه می شوند ، پوست سفت تر ، کشسانتر و مستعد چین و چروک می شود. ” از آنجا که پروبیوتیک ها یک محیط اسیدی مطلوب را ترویج می کنند ، به طور طبیعی به تعادل pH پوست و عادی سازی فعالیت پروتئاز مشابه پوست درخشان و سالم کمک می کنند.

علاوه بر این ، رادیکال های آزاد اضافی باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می شوند که باعث تسریع پیری و آسیب های دیگر به پوست و بدن می شود. خوشبختانه تحقیقات نشان می دهد که مکمل های خوراکی قطعی هستند لاکتوباسیلوس سویه ها می توانند با افزایش کارایی مهار رادیکال های آزاد و محدود کردن تولید رادیکال های آزاد ، پیری پوست را کند کنند.

این ویژگی نه تنها از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش و چین و چروک محافظت می کند ، بلکه از عوارض جانبی فیزیکی محیط و آلودگی مانند کم آبی پوست نیز محافظت می کند.

آیا باید از مراقبت های پوستی پروبیوتیک موضعی یا خوراکی استفاده کنید؟

اگر می خواهید بثورات را کاهش دهید ، رنگ پوست را افزایش دهید و یا علائم پیری زودرس را کاهش دهید ، مراقبت از پوست پروبیوتیک می تواند سرمایه گذاری ارزشمندی باشد.

در مورد اینکه آیا به سراغ پروبیوتیک موضعی برویم یا مکمل؟ اگر هضم غذا دچار اختلال شده و ناراحتی گوارشی را تجربه می کنید ، یک پروبیوتیک خوراکی می تواند به طور همزمان دو برابر و متعادل کننده روده و پوست شما باشد.

با این حال ، باید مجدداً تاکید کرد که تنوع نام بازی در مورد پروبیوتیک ها است ، بنابراین می توانید هر دو شکل را در نظر بگیرید. از این گذشته ، همانطور که در بالا دیدیم ، مزایای پروبیوتیک ها برای پوست تنها به یک روش محدود نمی شود. با این حال ، مانند هر مکمل در روش مراقبت از پوست ، بهترین کار این است که یک محصول جدید را در یک زمان ادغام کنید – در حالت ایده آل به طوری که بتوانید به طور مداوم در طول ماه برای اندازه گیری دقیق نتایج ، ادغام شوید.

زن برای تمیز نگه داشتن پوست از یک تونیک پروبیوتیک محلی با مواد تخمیر شده استفاده کرد

بهترین پروبیوتیک های پوست کدامند؟

لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم دو نوع پروبیوتیک وجود دارد که بیشتر برای سلامت پوست استفاده می شود. “مارتین بیگر می گوید. “به نظر می رسد که آنها بر واسطه التهاب پوست و ارائه مزایا تأثیر بگذارند.”

چندین مطالعه نشان می دهد که این نوع پروبیوتیک ها به ویژه برای مکمل های خوراکی برای بیماریهای التهابی روده و / یا پوست مفید هستند. (نکته: اگر می خواهید کیلومترهای بیشتری را طی کنید ، به دنبال آماده سازی هایی باشید که حاوی پروبیوتیک ها نیز باشند و قدرت پروبیوتیک ها را افزایش دهند.)

خوشبختانه اکثر پروبیوتیک های با کیفیت برای پوست و سلامت عمومی انواع مختلف و گونه ها را تحت پوشش قرار می دهند تا تنوع میکروبی را ارتقا دهند و به باکتری های خوب اجازه رشد دهند.

بهترین محصولات پروبیوتیک محلی و تخمیر شده برای مراقبت از پوست

در نهایت ، اگر می خواهید پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده را در روش مراقبت از پوست خود قرار دهید ، می توانید از بین گزینه های مختلف انتخاب کنید.

برای پوست مستعد آکنه ، من پاک کننده پروبیوتیک شفاف ارگانیک شفاف (42 دلار) را توصیه می کنم. این شامل دو جایگزین گیاهی برای جنگجویان محبوب است-عصاره پوست بید (مشابه BHA سالیسیلیک اسید) و روغن درخت چای (بوی ضد باکتریال عالی بنزوئیل پراکسید)-همچنین شیر تخمیر شده به شکل اسید لاکتیک ، یک اسکراب شیمیایی تغذیه کننده.

برای تقویت عملکرد سد پوستی ، یک درمان تسکین دهنده و در عین حال قوی مانند سرم پروبیوتیک We Come in Peace از Good Light (24 دلار) را انتخاب کنید. حاوی Lactococcus Ferment Lysate است که به تنظیم میکروبیوم پوست و همچنین بسیاری از آنتی اکسیدان ها و مواد ضد التهابی کمک می کند.

در نهایت ، برای پاکسازی منافذ ، کاهش لکه های تیره و احیای رنگ پوست ، تونر لایه بردار Youth to the People’s Kombucha + 11٪ AHA (38 دلار) را امتحان کنید. کامبوچا دارای خواص پری بیوتیک تقویت کننده پوست است ، تخمیر لیزات پیچی از پوست شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و اسید لاکتیک به آرامی با کسل کننده مبارزه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *