به همکاری با روسیه در فضای ادامه می‌دهیمناسا با اشاره به تحریم های جدید توسط ایالات متحده آمریکا ایالات متحده آمریکا بر روسیه اعلام کرد که فعالیت ها در ایستگاه های بین المللی طبق روال همیشگی ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس ، روسیه در روز ۲۴ فوریه (پنجم اسفند) با انجام عملیات نظامی، حمله به ارتش را آغاز کرد.

جون، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در یک سخرانی عمومی اعلام کرد که این اقدام که انتقادهای بین المللی را برانگیخته است تحریم های جدید و شدیدتری از سوی این کشور علیه روسیه در پی خواهد داشت. با این تحریم های جدید جنگ، سازمان فضایی جدید و آمریکا ادامه می دهد که در میان ایالات متحده آمریکا و روسیه در فضا و به ویژه در ایستگاه های بین المللی ادامه خواهد داد.

ناسا در بیانیهای که جاشوآ فینچ (Joshua Finch) اسپری ناسا، آن را به ایمیل خود بیان کرد: ناسا همکاری خود را با تمام شرکای بین المللی از جمله شرکت فضایی دولتی روسکاسموس روسیه برای انجام عملیات ایمن در ایستگاه فضای بین المللی، ادامه خواهد داد. . قوانین نظارت برای امکان ادامه همکاری فضایی غیرنظامی روسیه و آمریکا را می‌دهد. هیچ‌یکی برای تغییر حمایت این برنامه عملیاتی در حال انجام در مدار و ایستگاه‌های زمد است.

باید در یک بیانیه عمومی و تلویزیونی اوایل روز گذشته درباره تحریم های جدید صحبت کرد و اظهار کرد که محدودیت های موجود در مورد روسیه وجود خواهد داشت.

وی افزود: ما تخمین می‌زنیم که بیش از نیمی از فناوری‌های پیشرفته روسیه ایجاد شود. این کار به ارتش آن‌ها برای نوسازی ضربه وارد می‌کند و صنعت هوافضای آنها را از جمله‌ای بر می‌کند.

در بیانیه ای بایدن، به طور مستقیم به ناسا و همکاری آن با روسیه در فضا یا ایستگاه فضایی اشاره نش.

کنترل نشده ایستگاه فضایی در ایالات متحده آمریکا یا اروپا!

با این وجود “دیمیتری روگوزین” (دیمیتری روگوزین)، مدیر آژانس فضایی روسیه پس از سخنرانی‌های بایدن توییت‌ها.

روگوزین در توییتی نوشت: آیا می‌خواهید در ایستگاه فضایی بین‌المللی همکاری کنید؟ اگر با ما، چه کسی را کنترل کنید، ایستگاه فضایی در ایالات متحده آمریکا یا ارو را کنترل کنید ینه سقوط این سازه ۵۰۰ تنی بر چین و هند نیز وجود دارد. یا می‌خواهید آنها را با چنین چشم‌اندازی تهدید کنید؟ ایستگاه فضایی از فراز روسیه عبور نمی‌کند بنابراین همه‌ی خطرها متوجه شماست. برای این خطرها آماده اید؟

با این، به بیانیه های روگو، بیانیه ای ناسا که پس از آن و اخیراً شب گذشته، نشان می دهد که دست کم فعلا تحریم های جدید در همکاری های بین المللی خارج از زمین ایجاد نمی کند، منتشر شد.

بعلاوه بر ناسا “اسکات پیس” (Scott Pace) مدیر اجرایی شورای فضایی کاخ سفید در دوران کودکی نیز در مصاحبه با آسوشیتدپرس اعلام کرد که ایستگاه فضایی بین المللی از کشمکش های سیاسی تا حد زیادی به دور خواهد ماند.

او با بیان اینکه جدایی از روسیه قابل تصور است و این موضوع ایستگاه فضایی را به خطر خواهد انداخت اما

وی افزود: این آخرین راه حل خواهد بود و من فکر نمی کنم چنین اتفاقی رخ دهد که آن را رویارویی کند.

در حال حاضر حاضر چهار آمریکایی، دو روس و یک آلمانی در ایستگاه فضایی بین‌المللی که در فاصله حدود ۴۰۰ کیلویی است کشور در نگهداری از این ایستگاه همکاری می‌کنند. بخشی از آن را روسکاسموس و بخش دیگری را ناسا و همتایانش در کانادا، ژاپن و اتحادیه اروپا اداره می کنند، این در حالی است که این ایستگاه از نظر هدایت، ناوبری و مانورها به روسی متکی است.

کنگره ایالات متحده آمریکا پیش از این در تحریم ها، ایستگاه فضایی را مستثنی دانسته بود و ناسا تا این اواخر برای ارسال فضانوردانش به فضا و بازگرداندن آنها به روسکاسموس وابسته بود.

هر چند که تشدید تنش‌ها، خدمه این ایستگاه از هر دو کشور در کمال آرامش با هم کار کرده‌اند.

در سال ۲۰۱۵ نیز پس از آن که آمریکا به دنبال استقرار نیروهای روسیه در حمایت از جداییطلبان این کشور این کشور را تحریم کرد، روسکاسموس اعلام کرد که ماژول خود را در سال ۲۰۲۴ از ایستگاه فضایی جدا می کند و ایستگاه فضای مستقل روسیه را می سازد اما از آن. ما از این موضع عقب‌نشینی کرده‌ایم.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری